Vážení návštěvníci, tento web nyní funguje v úsporném režimu. Může se tedy stát, že některé zde prezentované údaje již nemusí být s postupujícím časem aktuální. Děje se tak v důsledku nedostatku finančních prostředků na údržbu bohaté databáze, přičemž na roční základní provoz by byla potřebná částka přibližně 107 tisíc korun. Pokusíme se v roce 2018 udržet aktuálních co nejvíce dat, jde však nyní o dobrovolnou a časově neurčenou práci. O budoucnosti webu v dalším období budeme informovat. Za možné nedostatky se omlouváme.
MENU

Z našich projektů

Zpět na naše projekty
 -

CNI: Podezřelé bydlení ministra Mládka: byt 5+kk od firmy z daňového ráje

29.06.2015 -

Praha, 29.06.2015 - V době, kdy Sobotkova vláda schválila zákon o prokazování původu majetku, vychází na základě zjištění CNI najevo, že jeden z klíčových ministrů a premiérův stranický kolega Jan Mládek (ČSSD) koupil v minulosti luxusní byt s pozemkem v Praze od neprůhledné firmy, jejíž stopa končí v daňovém ráji.

Podle informací CNI si Mládek s manželkou pořídil v roce 2006 byt s mezonetem a terasou o rozloze 121,5m2 a pozemkem 359m2 ve vnitrobloku pod parkem Parukářka za 7,9 milionů korun od firmy Leonardo Investment.

Tuto společnost v době transakce většinově vlastnila firma Hurley Management z daňového ráje na Britských Panenských ostrovech. Přičemž prokuristou této offshorové společnosti byla nechvalně známá panamská Mossack Fonseca, jejíchž služeb využívali podle zahraničních médií mimo jiných i světoví diktátoři.

Zajímavé je také načasování transakce. Smlouvu s neprůhlednou společností totiž Mládek uzavřel přesně v ten samý den, kdy v roce 2006 skončil ve funkci ministra zemědělství.

Celý článek si můžete již nyní přečíst na webu CNI. Navíc zde také najdete exkluzivní rozhovor, který Jan Mládek pro CNI poskytl.

Diskuse