Vážení návštěvníci, tento web nyní funguje v úsporném režimu. Může se tedy stát, že některé zde prezentované údaje již nemusí být s postupujícím časem aktuální. Děje se tak v důsledku nedostatku finančních prostředků na údržbu bohaté databáze, přičemž na roční základní provoz by byla potřebná částka přibližně 107 tisíc korun. Pokusíme se v roce 2018 udržet aktuálních co nejvíce dat, jde však nyní o dobrovolnou a časově neurčenou práci. O budoucnosti webu v dalším období budeme informovat. Za možné nedostatky se omlouváme.
MENU

Z našich projektů

Zpět na naše projekty

CNI: V Dánsku byla zneužita identita Češky k získání vládních dotací

21.05.2015 -

Praha/Kodaň, 21.05.2015 – Když osmadvacetiletá Aneta P. začala před dvěma lety studovat na České zemědělské univerzitě v Praze, netušila, že v té samé době v Dánsku vypisuje soukromá firma její jméno a rodné číslo do formuláře pro získání státní dotace ve výši téměř 1,4 milionů korun.

„Jsem z toho v šoku, to není možné,“ reagovala s neskrývaným údivem Aneta, když jí redaktorka CNI ukazála dánský dokument s jejími údaji.

Dánská firma 24Native zneužila identity Anety v rámci tamního sociálního programu Job Rotation, který umožňuje soukromým firmám vyslat na rok své zaměstnance na dovzdělání a mezitím za veřejné peníze zaměstnat na jeho místo někoho z řad lidí bez práce.

Celý článek s dalšími informacemi o případu na webu CNI.

Diskuse