Vážení návštěvníci, tento web nyní funguje v úsporném režimu. Může se tedy stát, že některé zde prezentované údaje již nemusí být s postupujícím časem aktuální. Děje se tak v důsledku nedostatku finančních prostředků na údržbu bohaté databáze, přičemž na roční základní provoz by byla potřebná částka přibližně 107 tisíc korun. Pokusíme se v roce 2018 udržet aktuálních co nejvíce dat, jde však nyní o dobrovolnou a časově neurčenou práci. O budoucnosti webu v dalším období budeme informovat. Za možné nedostatky se omlouváme.
MENU

Z našich projektů

Zpět na naše projekty
 -

TZ: Založili jsme Centrum nezávislé investigace

30.04.2015 -

Praha, 30.04.2015 - Watchdogová organizace Naši Politici společně s investigativní novinářkou Eliškou Bártovou založili nový web „Centrum nezávislé investigace – CNI“. Portál nabídne výsledky důkladné pátrací žurnalistiky a hloubkových analýz. První případ CNI exkluzivně poskytlo Hospodářským novinám a bude zveřejněn v pondělí 4. května 2015.

PŘÍMÝ ODKAZ NA PORTÁL WEBU CNI.

Cílem Centra nezávislé investigace je odhalovat a důkladně zpracovávat nové případy podezřelých či protizákonných aktivit. CNI bude zveřejňovat nové kauzy, analýzy a případové studie.

Své výstupy bude CNI exkluzivně poskytovat tištěným médiím, zároveň bude nabízet také servis novinářům v podobě přípravy podkladů a analýz k jednotlivým kauzám na klíč.

Pod vedením investigativní novinářky Elišky Bártové(1) vznikl tým CNI složený ze zkušených analytiků organizace Naši  Politici  o.s.  a dalších  externích  specialistů(2). Centrum propojuje  zkušenosti investigativní žurnalistiky s know-how protikorupčních organizací.

Vedle  kvalitního  týmu  projekt  klade  důraz  rovněž na absolutní  nezávislost  na  politicích  či podnikatelských skupinách. Provoz CNI je financován prostřednictvím jednotlivých grantů. Vznik CNI podpořila Nadace Vodafone v rámci programu Rok Jinak.

Webový portál CNI zahájí činnost v pondělí 4. května 2015 současně se zveřejněním svého prvního případu poskytnutého Hospodářským novinám. Na  jednotlivé kauzy a novinky upozorní rovněž Facebook CNI: https://www.facebook.com/CNINP a najdete  nás  také  na Twitteru https://twitter.com/CNI_np.

Vaše případné dotazy rádi zodpovíme:

Michal Voda, ředitel CNI, předseda Naši Politici, o.s.
Tel: 777 022 577
Email: voda@nasipolitici.cz

Eliška Bártová, šéfredaktorka CNI
Tel.: 739 542 718
Email: bartova@nasipolitici.cz


(1) Eliška Bártová působí v médiích 15 let, pracovala v Týdeníku Respekt, Aktuálně.cz a naposledy v investigativním oddělení  Mladé Fronty Dnes. Získala grant Rok jinak Nadace Vodafone, v jehož rámci nyní založila a vede platformu CNI.

(2) Naši Politici o.s. působí od roku 2008. Provozuje portály www.nasipolitici.cz a  www.fondyeu.eu zaměřené na poskytování specifických analytických dat. Organizace má dlouhodobou zkušenost s analytickou i operativní činností, např. kauza SMS jízdenek v krajských dopravních podnicích, „politických“ dotací pro privátní hotely či kupčení s hlasy v severních  Čechách.

Diskuse