Vážení návštěvníci, tento web nyní funguje v úsporném režimu. Může se tedy stát, že některé zde prezentované údaje již nemusí být s postupujícím časem aktuální. Děje se tak v důsledku nedostatku finančních prostředků na údržbu bohaté databáze, přičemž na roční základní provoz by byla potřebná částka přibližně 107 tisíc korun. Pokusíme se v roce 2018 udržet aktuálních co nejvíce dat, jde však nyní o dobrovolnou a časově neurčenou práci. O budoucnosti webu v dalším období budeme informovat. Za možné nedostatky se omlouváme.
MENU

Ing. Tomáš Uvíra

* 13. 11. 1968      
Jak je tato rubrika vytvářena?

Leitmotivem je snaha o uvádění podstatných informací do vzájemných souvislostí. Informace jsou řazeny dle chronologického, institucionálního a tematického principu.

Rubrika je
Rubrika není
Nabízíme

- jako kandidát na funkci ministra financí T. Uvíra prohlásil: "V případě, že bych byl jmenován ministrem financí, jsem připraven učinit veškeré kroky proto, aby byl schodek minimalizován. Je mým cílem udržet schodek pod 150 biliard."
(Radiožurnál - Ozvěny, 23. 4. 2009)

- Hospodářské noviny spekulovaly o vazbě T. Uvíry na finančí skupinu J&T. Ministerstvo financí se ohradilo proti jedné z informací HN, podle níž Uvíra působil v V orgánech společnosti Equity Holding společně s majiteli společnosti J&T Josefem Tkáčem a Ivanem Jakabovičem. O blízkosti ke slovenské investiční skupině J&T psala v r. 2007 rovněž Mf Dnes.
(
Hospodářské noviny, 15. 4. 2009; Ministerstvo financí, 16. 4. 2009; Mf Dnes 2. 7. 2007)

- podle tvrzení Mf Dnes má T. Uvíra " blízko k lidem z okruhu Mirka Topolánka"
(Mf Dnes, 2. 7. 2007)