Vážení návštěvníci, tento web nyní funguje v úsporném režimu. Může se tedy stát, že některé zde prezentované údaje již nemusí být s postupujícím časem aktuální. Děje se tak v důsledku nedostatku finančních prostředků na údržbu bohaté databáze, přičemž na roční základní provoz by byla potřebná částka přibližně 107 tisíc korun. Pokusíme se v roce 2018 udržet aktuálních co nejvíce dat, jde však nyní o dobrovolnou a časově neurčenou práci. O budoucnosti webu v dalším období budeme informovat. Za možné nedostatky se omlouváme.
MENU

Mgr. Michal Horáček, Ph.D.

* 23. 7. 1952, Praha      
Mgr. Michal Horáček, Ph.D.

Kandidát na prezidenta ČR (nestr.), spisovatel, textař, producent, antropolog. Po maturitě byl v roce 1970 přijat na Fakultu sociálních věd a publicistiky UK. V roce 1974 zfalšoval výjezdní doložku a odcestoval do USA, po návratu byl zatčen StB, obviněn a vyloučen ze studií. Následně pracoval např. jako skladník. V letech 1976–1986 pracoval jako domácí dělník v podniku META. V té době se začal věnovat dostihům a sázkám. Posléze působil tři roky jako redaktor Mladého světa. V roce 1984 se poznal se skladatelem Petrem Hapkou, téhož roku díky sestře provdané "na západ" již legálně opět odcestoval do USA, kde krátce studoval. V době sametové revoluce spoluzaložil iniciativu MOST. Politice se následně věnoval už jen jako komentátor zejména v Lidových novinách a Hospodářských novinách. V roce 1990 využil svých zkušeností z herního prostředí a založil se třemi partnery akciovou společnost Fortuna, kterou vedl až do roku 2004, kdy inicioval její prodej. Na Fakultě humanitních studií UK absolvoval v magisterském programu a posléze také v doktorandském studiu, poté na Karlově univerzitě a Masarykově univerzitě také přednášel. I nadále podnikal a věnoval se mnoha veřejně prospěšným projektům. V listopadu 2017 oznámil prezidentskou kandidatutu s petiční podporou 86 940 podpisů občanů.

? - 1970 Střední škola - student
1970 - 1974 Univerzita Karlova v Praze > Fakulta sociálních věd - student
(dříve: Fakulta sociálních věd a publicistiky)
Ze studií vyloučen na pokyn Státní bezpečnosti a za neoprávněný výjezd do USA odsouzen na dva roky odnětí svobody s podmíněným odkladem.
1974 - 1986 Pracovní praxe: - zaměstnanec
(1974–1976) - plavčík, umývač černého nádobí, skladník,
(1976–1986) Výrobní podnik Svazu invalidů (META) - domácí dělník
1981 Další činnost:
V září 1981 ho Státní bezpečnost zaregistrovala jako kandidáta tajné spolupráce.
Agentem se ale nestal a v dubnu 1984 jeho svazek Stb uložila do archivu.
Od 1987 do 1989 sledován Státní bezpečností. (Wikipedia.org)
1984 Macalester College, Saint Paul, USA - student
obor: American Studies
(Za své psaní získal v USA novinářskou cenu a bylo mu nabídnuto stipendium; od roku 1976 byla jeho sestra Kateřina provdaná "na Západě" a podle helsinských dohod mu musely být umožněny návštěvy, což vyústilo i v cestu do USA.)
1986 - 1989 Mladý svět > Kulturní rubrika - redaktor
1989 Programy/projekty > MOST (občanská iniciativa) - spoluzakladatel
(společně s Michalem Kocábem)
1990 - 2004 FORTUNA sázková kancelář a.s. - předseda představenstva
(dříve: FORTUNA, akciová společnost)
? - ? Hospodářské noviny - komentátor
? - ? Lidové noviny - komentátor
1992 -> OSVČ - soukromý podnikatel
1992 -> Vydavatelská činnost
1993 -> Nakladatelská činnost (nakladatelství)
1993 -> Archivace a monitorování zpráv hromadných sdělovacích prostředků a jejich analýza pro potřeby sázkových kanceláří
1999 - 2001 AKADEMIE POPULÁRNÍ HUDBY, spol. s r.o. - jednatel a společník
(majetková účast: 100 %)
1999 - 2012 SIAM PRAHA spol. s r.o. - jednatel a společník
(dříve: FORTUNA KLUB spol. s r.o.)
(majetková účast: 50 %)
2000 - 2005 FORTUNA PARK spol. s r.o. - společník
(majetková účast: 25 %)
2003 - 2004 EL RANCHO a.s. - člen představenstva
? - ? Univerzita Karlova v Praze > Fakulta humanitních studií - absolvent, titul Mgr.
obor: sociální antropologie
? - ? Univerzita Karlova v Praze > Fakulta sociálních věd - přednášející
? - ? Masarykova univerzita - přednášející
? - 2011 Univerzita Karlova v Praze > Fakulta humanitních studií - absolvent, titul Ph.D.
obor: sociální antropologie
2006 - 2015 Knihovna Václava Havla, o.p.s. - člen správní rady
2008 -> KUDYKAM, s.r.o. - jednatel a společník
(2008–2009 majetková účast: 65 %, od 2009 majetková účast: 100 %)
2015 -> "Nadační fond na realizaci objektu k poctě Jaroslava Seiferta, nositele Nobelovy ceny" - člen správní rady
2017 -> MÁME NA VÍC, zapsaný spolek - člen výboru
Další činnost:
Věnoval mnoha veřejně prospěšným projektům, např: Běh pro Paraple, Pražská křižovatka, byl předsedou poroty v Mental Power Prague Film Festival a angažoval se v benefičních koncertech pro Českou alzheimerovskou společnost, Unii pečujících, Světlušku a další. (zdroj: osobní web)

Zpracováno ke dni 11.12.2017 (yy)
Aktualizováno ke dni 11.12.2017

2018 Volba prezidenta ČR (2018) > Michal Horáček - nezávislý kandidát

mapa vztahů

Podrobnou vizualizaci vztahů a dalších aktuálních údajů z obchodního rejstříku naleznete na serveru Podnikani.cz

Výše uvedená vizualizace zobrazuje vztahy mezi daným politikem/manažerem politiky a právnickými i fyzickými osobami, které je možné vyhledat z informací uvedených ve veřejném obchodním rejstříku České republiky. Údaje jsou přebírané online z webových stránek www.kurzy.cz. Veškeré uvedené vazby a údaje mají pouze informativní hodnotu, nenahrazují oficiální výpis z obchodního rejstříku a nelze jej použít při právních úkonech.

Vizualizace dat z obchodního rejstříku ČR na webu Nasipolitici.cz byla realizována ve spolupráci s týmem projektu Vizuálneho Obchodného Registra (VORSR.sk), Firemného registra a společnostmi Kurzy.cz spol. s r.o. a AliaWeb, spol. s r.o. - Všem uvedeným děkujeme!

V případě nejasností či zjištěného pochybení v přiřazené vizualizaci nás prosím kontaktujte na mail: info@nasipolitici.cz

Zobrazení vztahů fyzických a právnických osob v obchodním či jiném rejstříku na stránkách Podnikani.cz je pouze informativní. Cílem aplikace je pomoci uživatelům najít rychle co možná nejvíce relevantních údajů. Autoři nemouhou zaručit, že budou vizualizace vždy správné, zcela aktuální a úplné. Grafická vizualizace vztahů rozlišuje aktuální a neaktivní vztahy. Platné aktuální vazby jsou znázorněny čárami s plnou (tučnou) barevností.Historické neaktivní vazby mají stejnou barevnost, ale odlišuje je to, že jsou tenké, matné a nevýrazné (čáry i jména).