Vážení návštěvníci, tento web nyní funguje v úsporném režimu. Může se tedy stát, že některé zde prezentované údaje již nemusí být s postupujícím časem aktuální. Děje se tak v důsledku nedostatku finančních prostředků na údržbu bohaté databáze, přičemž na roční základní provoz by byla potřebná částka přibližně 107 tisíc korun. Pokusíme se v roce 2018 udržet aktuálních co nejvíce dat, jde však nyní o dobrovolnou a časově neurčenou práci. O budoucnosti webu v dalším období budeme informovat. Za možné nedostatky se omlouváme.
MENU

Ing. Jiří Šír

* 17. 4. 1974, Ostrov      
Ing. Jiří Šír

Kandidát do voleb do EP (nestr. za ANO 2011), diplomat zemědělského úseku Stálého zastoupení ČR v EU. Vystudoval střední zemědělskou školu a následně získal titul na Jihočeské univerzitě v oboru všeobecného zemědělství. Od roku 1998 pracoval na Ministerstvu zemědělství České republiky. Zde začínal jako referent odboru potravinářské výroby, postupně se vypracoval na vedoucího oddělení harmonizace potravinářské legislativy a následně na ředitele odboru pro vztahy s EU. V roce 2003 se stal diplomatem v zemědělské problematice převážně v rámci Stálého zastoupení České republiky v EU, kde se stal i vedoucím úseku zemědělstsví a životního prostředí. K této pozici se (spolu s mluvčím ČR ve Zvláštním zemědělském výboru Rady EU) se po postech poradce či předsedy skupiny MZE zase vrátil v roce 2012. V roce 2014 se rozhodl kandidovat jako nestraník za ANO 2011 do voleb do Evropského parlamentu. Jiří Šír je ženatý a má dvě děti. 

1989 - 1993 Střední zemědělská škola Dalovice - student
obor: pěstitel
1993 - 1998 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích > Zemědělská fakulta - absolvent, titul Ing.
obor: Všeobecné zemědělství
1998 - 2002 Ministerstvo zemědělství ČR > Odbor potravinářské výroby - referent
pro oblast: potravinová legislativa EU
2002 - 2003 Ministerstvo zemědělství ČR > Oddělení harmonizace potravinářské legislativy - vedoucí oddělení
2003 Ministerstvo zemědělství ČR > Odbor pro vztahy s EU - ředitel
2003 - 2008 Rada Evropské unie > Zvláštní zemědělský výbor - mluvčí
- mluvčí České republiky
2003 - 2009 Stálé zastoupení ČR při Evropské unii v Bruselu > Úsek zemědělský - diplomat
2006 - ? Stálé zastoupení ČR při Evropské unii v Bruselu > Úsek zemědělství a životního prostředí - vedoucí
2009 Rada Evropské unie > Zvláštní zemědělská komise (SCA) - předseda
2009 - 2011 Ministerstvo zemědělství ČR - zaměstnanec
2009 - 2010 - poradce ministra
2009 - 2011 (?) Skupina pro strategické otázky v zemědělství - předseda
2010 - 2011 - poradce náměstka
pro oblast: Společná zahraniční politika EU
2012 -> Stálé zastoupení ČR při Evropské unii v Bruselu > Úsek zemědělský - diplomat
2012 -> Rada Evropské unie > Zvláštní zemědělský výbor - mluvčí
- společný mluvčí České republiky

Zpracováno ke dni 15.04.2014 (nb/yy)
Aktualizováno ke dni 15.04.2014

2014 volby do Evropského parlamentu > ANO 2011 - nezávislý kandidát

Pořadí na kandidátce: 6

mapa vztahů

Podrobnou vizualizaci vztahů a dalších aktuálních údajů z obchodního rejstříku naleznete na serveru Podnikani.cz

Výše uvedená vizualizace zobrazuje vztahy mezi daným politikem/manažerem politiky a právnickými i fyzickými osobami, které je možné vyhledat z informací uvedených ve veřejném obchodním rejstříku České republiky. Údaje jsou přebírané online z webových stránek www.kurzy.cz. Veškeré uvedené vazby a údaje mají pouze informativní hodnotu, nenahrazují oficiální výpis z obchodního rejstříku a nelze jej použít při právních úkonech.

Vizualizace dat z obchodního rejstříku ČR na webu Nasipolitici.cz byla realizována ve spolupráci s týmem projektu Vizuálneho Obchodného Registra (VORSR.sk), Firemného registra a společnostmi Kurzy.cz spol. s r.o. a AliaWeb, spol. s r.o. - Všem uvedeným děkujeme!

V případě nejasností či zjištěného pochybení v přiřazené vizualizaci nás prosím kontaktujte na mail: info@nasipolitici.cz

Zobrazení vztahů fyzických a právnických osob v obchodním či jiném rejstříku na stránkách Podnikani.cz je pouze informativní. Cílem aplikace je pomoci uživatelům najít rychle co možná nejvíce relevantních údajů. Autoři nemouhou zaručit, že budou vizualizace vždy správné, zcela aktuální a úplné. Grafická vizualizace vztahů rozlišuje aktuální a neaktivní vztahy. Platné aktuální vazby jsou znázorněny čárami s plnou (tučnou) barevností.Historické neaktivní vazby mají stejnou barevnost, ale odlišuje je to, že jsou tenké, matné a nevýrazné (čáry i jména).