Vážení návštěvníci, tento web nyní funguje v úsporném režimu. Může se tedy stát, že některé zde prezentované údaje již nemusí být s postupujícím časem aktuální. Děje se tak v důsledku nedostatku finančních prostředků na údržbu bohaté databáze, přičemž na roční základní provoz by byla potřebná částka přibližně 107 tisíc korun. Pokusíme se v roce 2018 udržet aktuálních co nejvíce dat, jde však nyní o dobrovolnou a časově neurčenou práci. O budoucnosti webu v dalším období budeme informovat. Za možné nedostatky se omlouváme.
MENU

Táňa Fischerová

* 6. 6. 1947      
 Táňa Fischerová

Herečka, kandidtátka na prezindentku ČR, bývalá poslankyně (nez. za US), spoluzakladatelka Klíčového hnutí. Studovala na JAMU v Brně, po dvou letech studium opustila a přešla do pražského Činoherního klubu. Zde působila po šest sezón až do roku 1973. V letech 1973-1976 působila v Divadle Jiřího Wolkera, zdejší soubor opustila po narození syna. Od roku 1976 působila tzv. na volné noze, hostovala v Městském divadle v Kolíně, v Laterně Magice, Viole, Studiu Bouře, Divadle E. F. Buriana, recitovala v Lyře Pragensis, vystupovala s dvojicí Skoumal-Vodňanský. Podílela se na natáčení několika filmů jako např. Hotel pro cizince nebo Konec velkých prázdnin. V roce 1989 podepsala petici Několik vět. V roce 2002 byla na kandidátce US-DEU díky preferenčnímu hlasování zvolena jako nezávislá poslankyně do Parlamentu ČR.V roce 2006 jakožto kandidátka Hnutí Zelení postoupila do druhého kola senátních voleb, nakonec ale neuspěla.  V roce 2008 se podílí na spoluzaložení Klíčového hnutí. Angažuje se v řadě neziskových dobročinných či občanských aktivit, je například čestnou předsedkyní občanského sdružení Remedium (pro duševní zdraví), prezidentkou českého oddělení International theatre institut, členkou Amnesty Inernational ČR. Je signatářkou Iniciativy pro kritiku reforem a na podporu alternativ (ProAlt).

 

 

1965 - 1967 (?) JAMU - studentka
(datum studia odvozeno z jiných životopisných údajů, studentkou byla po 2 roky, studium nedokončila - získala angažmá v Činoherním klubu)
1967 - 1973 Činoherní klub - herečka
(začátek angažmá pravděpodobně v r. 1967, v divadle působila po šest sezón)
1973 - 1976 Divadlo Jiřího Wolkera - herečka
(angažmá ukončila kvůli narození syna)
1976 - ? Pracovní praxe: - herečka
Městské divadlo v Kolíně, Laterna Magika, Viola, Studium Bouře, Divadlo E. F. Buriana - hostování
Lyra Pragensis - recitace
umělci Skoumal-Vodňanský - společné vystupování
Podle životopisu zveřejněném na serveru Wikipedie byla v 70. a 80. letech prakticky vytěsněna z uměleckého života
spolupráce zejména s: Janem Kačerem a Evaldem Schormem.
Točila filmy s Antonínem Mášou, Jaromilem Jirešem, Miloslavem Lutherem a Karlem Kachyňou.
1989 Další činnost: > Petice > Několik vět - signatářka
(Petice zveřejněná Chartou 77 v červnu 1989. Dokument žádal mj. propuštění všech politických vězňů, zastavení omezování svobody shromážďování, zrušení cenzury, zahájení diskuze o invazi v roce 1968 a následné normalizaci apod.)


1998 -> Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 - členka správní rady
2002 - 2006 Poslanecká sněmovna PČR (2002 - 2006) - poslankyně
(nezávislá, zvolena na kandidátce Unie Svobody)
2004 -> Knihovna Václava Havla, o.p.s. - statutární orgán
2004 - 2005 - členka správní rady
2006 - 2009 - členka dozorčí rady
2010 -> - členka správní rady
2008 -> (?) Klíčové hnutí - spoluzakladatelka
2012 -> Památník Šoa Praha o.p.s. - členka dozorčí rady
? -> REMEDIUM Praha občanské sdružení - čestná předsedkyně
Projekt Šance, o. s. - patronka
(provozovatel Domu Šance)
International Theatre Institute (ITI) > české středisko ITI - prezidentka
MÁME OTEVŘENO?, o.s. > poradní sbor - členka
Společnost pro trvale udržtelný život - čestná předsedkyně
Amnesty International Česká republika, o.s. - členka
? Další činnost: > Petice > ProAlt - Iniciativy pro kritiku reforem a na podporu alternativ - signatářka
2013 Volba prezidenta ČR (2013) > Táňa Fischerová - kandidátka

mapa vztahů

Podrobnou vizualizaci vztahů a dalších aktuálních údajů z obchodního rejstříku naleznete na serveru Podnikani.cz

Výše uvedená vizualizace zobrazuje vztahy mezi daným politikem/manažerem politiky a právnickými i fyzickými osobami, které je možné vyhledat z informací uvedených ve veřejném obchodním rejstříku České republiky. Údaje jsou přebírané online z webových stránek www.kurzy.cz. Veškeré uvedené vazby a údaje mají pouze informativní hodnotu, nenahrazují oficiální výpis z obchodního rejstříku a nelze jej použít při právních úkonech.

Vizualizace dat z obchodního rejstříku ČR na webu Nasipolitici.cz byla realizována ve spolupráci s týmem projektu Vizuálneho Obchodného Registra (VORSR.sk), Firemného registra a společnostmi Kurzy.cz spol. s r.o. a AliaWeb, spol. s r.o. - Všem uvedeným děkujeme!

V případě nejasností či zjištěného pochybení v přiřazené vizualizaci nás prosím kontaktujte na mail: info@nasipolitici.cz

Zobrazení vztahů fyzických a právnických osob v obchodním či jiném rejstříku na stránkách Podnikani.cz je pouze informativní. Cílem aplikace je pomoci uživatelům najít rychle co možná nejvíce relevantních údajů. Autoři nemouhou zaručit, že budou vizualizace vždy správné, zcela aktuální a úplné. Grafická vizualizace vztahů rozlišuje aktuální a neaktivní vztahy. Platné aktuální vazby jsou znázorněny čárami s plnou (tučnou) barevností.Historické neaktivní vazby mají stejnou barevnost, ale odlišuje je to, že jsou tenké, matné a nevýrazné (čáry i jména).