Vážení návštěvníci, tento web nyní funguje v úsporném režimu. Může se tedy stát, že některé zde prezentované údaje již nemusí být s postupujícím časem aktuální. Děje se tak v důsledku nedostatku finančních prostředků na údržbu bohaté databáze, přičemž na roční základní provoz by byla potřebná částka přibližně 107 tisíc korun. Pokusíme se v roce 2018 udržet aktuálních co nejvíce dat, jde však nyní o dobrovolnou a časově neurčenou práci. O budoucnosti webu v dalším období budeme informovat. Za možné nedostatky se omlouváme.
MENU

prof. JUDr. Vladimír Franz

* 25. 5. 1959, Praha      
prof. JUDr. Vladimír Franz

Profesor, hudební skladatel, výtvarník, poradce ministra kultury. Vystudoval Právnickou fakultu UK v Praze, právnickou praxi však nikdy nevykonával. V průběhu VŠ studia absolvoval soukromé studium malby u Karla Součka a Andreje Bělocvětova, skladby u Miroslava Raichla a Vladimíra Sommera, dějin umění u Jaromíra Homolky a dějin hudby u Jaromíra Kincla. Působil v umělecké sféře a vzhledem k oficiální absenci příslušného vzdělání současně v dělnických profesích. Učil, skládal hudbu a živil se jako výtvraník. Od roku 1992 působí mimo jiné jako OSVČ pro uměleckou tetuáž. Je pedagogem a vedoucím Kabinetu scénické hudby Divadlení fakulty AMU, vyučuje na Filmové fakultě AMU v Praze a přednášel rovněž na Fakultě výtvarných umění VÚT v Brně. V roce 2004 byl jmenován profesorem. Patří mezi přední české skladatele, je autorem oper, divadelní i filmové hudby a dalších skladeb. Mimo jiné je šestinásobným držitelem Ceny Alfréda Radoka. Veřejnosti je znám i jako výtvarník. V roce 2012 oznámil kandidaturu na post prezidenta ČR, avšak neuspěl. V roce 2014 se mohl stát náměstkem ministra kultury, nakonec vykonává funkci poradce ministra. Vladimír Franz je rozvedený a má jednu dceru.

? - ? Gymnázium - student
1978 - 1982 Univerzita Karlova v Praze > Právnická fakulta - absolvent
(Právnické profesi se v podmínkách nedemokratického režimu v ČSSR rozhodl nevěnovat)
? - ? Další činnost: - student
V průběhu VŠ studia rovněž soukromé studium malby u Karla Součka a Andreje Bělocvětova, skladby u Miroslava Raichla a Vladimíra Sommera, dějin umění u Jaromíra Homolky a dějin hudby u Jaromíra Kincla.
1981 - 1984 Další činnost:
- na počátku 80. let 20. století spoluzakladatel, scénograf, výtvarník a skladatel autorského divadla Kytka
? - ? Pracovní praxe:
- umělecká činnost - vzhledem k absenci oficiálního vzdělání v této oblasti pracoval v dělnických profesích
- v pol. 80. let učitel v učňovském školství
- Divadlo pracujících v Mostě - korepetitor a autor hudby
1992 -> OSVČ - soukromý podnikatel
1992 -> Umělecká tetuáž
? -> Akademie múzických umění v Praze - pedagog
? -> Divadelní fakulta > Kabinet scénické hudby - pedagog
? -> Filmová fakulta - pedagog
1996 - 2000 Akademický senát - předseda
2004 -> - profesor
Obor: dramatické umění – dramaturgie činoherního divadla
? - ? Vysoké učení technické v Brně > Fakulta výtvarných umění - pedagog
2001 -> Na Skalce 9, s.r.o. - statutární orgán
2001 -> - společník
2011 -> - jednatel
(první jednatel)
2004 - 2006 NORS BOHEMIAE, o.p.s. - člen dozorčí rady
2006 -> Společenství pro dům Na Skalce 823, Praha 5 - statutární orgán
2014 -> Vláda ČR (min. předseda Bohuslav Sobotka) - Ministerstvo kultury - poradce ministra

Zpracováno ke dni 23.11.2012 (fu/nap)
Aktualizováno ke dni 23.11.2012 (fu/nap)

2013 Volba prezidenta ČR (2013) > Vladimír Franz - kandidát

mapa vztahů

Podrobnou vizualizaci vztahů a dalších aktuálních údajů z obchodního rejstříku naleznete na serveru Podnikani.cz

Výše uvedená vizualizace zobrazuje vztahy mezi daným politikem/manažerem politiky a právnickými i fyzickými osobami, které je možné vyhledat z informací uvedených ve veřejném obchodním rejstříku České republiky. Údaje jsou přebírané online z webových stránek www.kurzy.cz. Veškeré uvedené vazby a údaje mají pouze informativní hodnotu, nenahrazují oficiální výpis z obchodního rejstříku a nelze jej použít při právních úkonech.

Vizualizace dat z obchodního rejstříku ČR na webu Nasipolitici.cz byla realizována ve spolupráci s týmem projektu Vizuálneho Obchodného Registra (VORSR.sk), Firemného registra a společnostmi Kurzy.cz spol. s r.o. a AliaWeb, spol. s r.o. - Všem uvedeným děkujeme!

V případě nejasností či zjištěného pochybení v přiřazené vizualizaci nás prosím kontaktujte na mail: info@nasipolitici.cz

Zobrazení vztahů fyzických a právnických osob v obchodním či jiném rejstříku na stránkách Podnikani.cz je pouze informativní. Cílem aplikace je pomoci uživatelům najít rychle co možná nejvíce relevantních údajů. Autoři nemouhou zaručit, že budou vizualizace vždy správné, zcela aktuální a úplné. Grafická vizualizace vztahů rozlišuje aktuální a neaktivní vztahy. Platné aktuální vazby jsou znázorněny čárami s plnou (tučnou) barevností.Historické neaktivní vazby mají stejnou barevnost, ale odlišuje je to, že jsou tenké, matné a nevýrazné (čáry i jména).