Vážení návštěvníci, tento web nyní funguje v úsporném režimu. Může se tedy stát, že některé zde prezentované údaje již nemusí být s postupujícím časem aktuální. Děje se tak v důsledku nedostatku finančních prostředků na údržbu bohaté databáze, přičemž na roční základní provoz by byla potřebná částka přibližně 107 tisíc korun. Pokusíme se v roce 2018 udržet aktuálních co nejvíce dat, jde však nyní o dobrovolnou a časově neurčenou práci. O budoucnosti webu v dalším období budeme informovat. Za možné nedostatky se omlouváme.
MENU

Ing. Jaromír Novotný

* 24. 8. 1947, Slezská Ostrava      
Ing. Jaromír Novotný

Bývalý velvyslanec ČR v Japonsku. Absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. V letech 1967-1969 byl člen KSČ. Do roku 1989 pracoval z důvodu komunistického režimu jako dělník, později jako referent, až po náměstka ředitele závodu pro ekonomiku. V letech 1989-1993 působil jako poradce primátora hl. m. Prahy, v ekonomické sekci Kanceláře prezidenta republiky či jako ředitel pro mezinárodní vztahy společnosti TV Kabel Plus. V následujících letech řídil do roku 1997 sekci zahraničních vztahů ministerstva obrany. Mezi roky 1997-2001 plnil funkci prvního náměstka ministra obrany. Od roku 2001 působil jako mimořádný a zplnomocněný velvyslanec v Indii, Bangladéši, Nepálu, Srí Lance a na Maledivách se sídlem v Indii. V letech 2006-2010 byl velvyslancem ČR v Japonsku. Poté pracoval rok na Ministerstvu zahraničních věcí v Praze. Od roku 2011 je v důchodu. V roce 2012 kandidoval v Praze do Senátu PČR jako nezávislý za Národní socialisty. Jaromír Novotný je podruhé ženatý a má dvě děti.

1965 - 1970 Vysoká škola ekonomická v Praze > Fakulta obchodní - absolvent, titul Ing.
obor: zahraniční obchod
1967 - 1969 KSČ - člen
Po sovětské invazi (srpen 1968) byl z této strany rozhodnutím předsednictva ÚV KSČ vyloučen.
1969 - 1989 Pracovní praxe: - zaměstnanec
- dělník při vykládce vagonů (Domácí potřeby Praha)
- různé posty od nejnižších (referent) až po náměstka ředitele závodu pro ekonomiku (Projektový ústav), nebo pro obchod (Obchod obuví Praha).
1989 - 1993 Pracovní praxe: - zaměstnanec
- Úřad Primátora hlavního města Prahy - poradce primátora
- Ekonomická sekce Kanceláře prezidenta republiky
- Zástupce předsedkyně Vládního výboru pro mezinárodní vztahy vlády České republik
- Ředitel pro mezinárodní vztahy společnosti TV Kabel Plus
1993 - 1997 Pracovní praxe: - zaměstnanec
- Vrchní ředitel sekce zahraničních vztahů ministerstva obrany
1997 - 2001 Ministerstvo obrany ČR - náměstek ministra
(od 1. září 1997 do června 2001)
2000 - 2009 Další činnost:
Zvolen do International Advisory Board of the Geneva Centre for Democratic Control of Armed Forces.
2001 - 2006 Ministerstvo zahraničních věcí ČR - velvyslanec
- zplnomocněný velvyslanec České republiky v Indii, Bangladéši, Nepálu, Srí Lance, na Maledivách (s působností i pro Bhútán) se sídlem v Indii
2006 - 2010 Ministerstvo zahraničních věcí ČR - velvyslanec
- mimořádný a zplnomocněný velvyslanec České republiky v Japonsku
2010 - 2011 Ministerstvo zahraničních věcí ČR - zaměstnanec
2011 Další činnost:
Odchod do důchodu.

Zpracováno ke dni 09.10.2012 (yy)
Aktualizováno ke dni 09.10.2012

2012 volby do Senátu PČR - obvod č. 20 (Praha 4) > Národní socialisté - levice 21. století - nezávislý kandidát

mapa vztahů

Podrobnou vizualizaci vztahů a dalších aktuálních údajů z obchodního rejstříku naleznete na serveru Podnikani.cz

Výše uvedená vizualizace zobrazuje vztahy mezi daným politikem/manažerem politiky a právnickými i fyzickými osobami, které je možné vyhledat z informací uvedených ve veřejném obchodním rejstříku České republiky. Údaje jsou přebírané online z webových stránek www.kurzy.cz. Veškeré uvedené vazby a údaje mají pouze informativní hodnotu, nenahrazují oficiální výpis z obchodního rejstříku a nelze jej použít při právních úkonech.

Vizualizace dat z obchodního rejstříku ČR na webu Nasipolitici.cz byla realizována ve spolupráci s týmem projektu Vizuálneho Obchodného Registra (VORSR.sk), Firemného registra a společnostmi Kurzy.cz spol. s r.o. a AliaWeb, spol. s r.o. - Všem uvedeným děkujeme!

V případě nejasností či zjištěného pochybení v přiřazené vizualizaci nás prosím kontaktujte na mail: info@nasipolitici.cz

Zobrazení vztahů fyzických a právnických osob v obchodním či jiném rejstříku na stránkách Podnikani.cz je pouze informativní. Cílem aplikace je pomoci uživatelům najít rychle co možná nejvíce relevantních údajů. Autoři nemouhou zaručit, že budou vizualizace vždy správné, zcela aktuální a úplné. Grafická vizualizace vztahů rozlišuje aktuální a neaktivní vztahy. Platné aktuální vazby jsou znázorněny čárami s plnou (tučnou) barevností.Historické neaktivní vazby mají stejnou barevnost, ale odlišuje je to, že jsou tenké, matné a nevýrazné (čáry i jména).