Vážení návštěvníci, tento web nyní funguje v úsporném režimu. Může se tedy stát, že některé zde prezentované údaje již nemusí být s postupujícím časem aktuální. Děje se tak v důsledku nedostatku finančních prostředků na údržbu bohaté databáze, přičemž na roční základní provoz by byla potřebná částka přibližně 107 tisíc korun. Pokusíme se v roce 2018 udržet aktuálních co nejvíce dat, jde však nyní o dobrovolnou a časově neurčenou práci. O budoucnosti webu v dalším období budeme informovat. Za možné nedostatky se omlouváme.
MENU

Ing. Petr Rafaj

* 23. 6. 1961, Valašské Meziříčí      
Jak je tato rubrika vytvářena?

Leitmotivem je snaha o uvádění podstatných informací do vzájemných souvislostí. Informace jsou řazeny dle chronologického, institucionálního a tematického principu.

Rubrika je
Rubrika není
Nabízíme

Petr Rafaj - ÚHOS:

Pokuta pro Kofolu
Předseda Úřadu na ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj výrazně snížil původní výši pokuty pro společnost Kofola. Ta byla pokutována za utajování informací. Z původních 11,84 milionů korun se postih snížil o sedm milionů. Podle Rafaje byla původní pokuta příliš vysoká. Petr Rafaj přihlédl k polehčujícím okolnostem, na něž nebylo v původním řízení přihlédnuto.
(Aktuálně.cz, 11.9.2009)

Nominace na šéfa ÚHOS
Petr Rafaj byl nominován na funkci šéfa Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže namísto Martina Peciny. Na jeho jmenování se shodly ODS a ČSSD.  Rafaj musí kvůli funkci  opustit stranické funkce,  zanechat veškerých politických a podnikatelských aktivit.
(Aktuálně.cz, 29.6.2009)

Nominace za vstřícnost k supertendru na ekologické škody?
Server iHNed o nominaci Petra Rafaje uvedl: 
"Server euro.cz, který na konečnou shodu politiků na Rafajovi upozornil jako první, spekuluje o jedné z možností: poslanec je prý vstřícný k takzvané zakázce století - obřímu státnímu tendru na odstranění ekologických škod v hodnotě až 115 miliard korun. Antimonopolní úřad v současné době probíhající tendr šetří. Sám Rafaj o svých názorech na konkrétní kauzy i obecně činnost úřadu odmítá hovořit. "Nezlobte se, nechci nic předjímat," sdělil HN."
(iHNed, 28. 6. 2009)


Petr Rafaj  - politik:


Rafaj odmítá spojení s firmou participující na městských zakázkách
- Za opravu altánu - betonová deska, osm sloupů a střecha - v Sadech Bedřicha Smetany ve Frýdku-Místku zaplatil magistrát města společnosti Mirabel 2,3 milionu korun. Jak zjistila MF DNES, dělí se o podobné milionové zakázky v podlimitním řízení nebo zakázce malého rozsahu jen několik málo firem.
"Společnost Mirabel patří podle výpisu obchodního rejstříku funkcionáři ČSSD Karlu Čubovi. Vedle zakázky na revitalizaci sadů Bedřicha Smetany se podílela například na opravě Antoníčkova náměstí za více než 6,5milionu korun. V záznamech z jednání rady frýdecko-místeckého magistrátu ale figuruje i společnost Mirabel Lexart, která pro město staví cyklostezku kolem Olešné za více než 14 milionů korun. Shoda jmen není náhodná, firmu Mirabel Lexart předal v roce 2007 svým synům její tehdejší vlastník Karel Čuba. Firma se podle informací na vlastním webu zabývá hlavně tvorbou internetových stránek. „Tato firma na svém webu uvádí, že se zabývá tvorbou internetových stránek a prezentací, a že vytvořila internetové stránky radního a poslance za ČSSD Petra Rafaje i okresního výkonného výboru ČSSD ve Frýdku-Místku. O stavební činnosti tady není ani slovo, i když se firma uchází o stavební zakázky města,“ napsal MF DNES Filip Grygar z Frýdku-Místku." uvedla MF DNES. Rafaj jakékoli propojení mezi ním a společnostmi popírá.
(MF DNES, 12.6.2009)

Rafaj odmítá, že by se mstil zastavením dotace
- MF Dnes upozornila na změnu chování města Frýdek-Místek vůči místnímu festivalu Sweetsen festu. Ten byl dlouhodobě podporován městem, nyní však město dotaci skončilo. Festivalu tak chybí zhruba 100 tisíc korun na pořádání akce. MF Dnes informuje o možných důvodech tohoto kroku:
"Magistrát ukončení finanční podpory vysvětluje snížením příjmů města kvůli ekonomické krizi, podle zainteresovaných jde hlavně o pomstu politiků, vedených radním a poslancem Petrem Rafajem, za projevy hudebníků při loňském ročníku festivalu. Tehdy se měl Petr Rafaj nechat slyšet, že akce, na které vystoupí známý folkový zpěvák Tomáš Kočko, nemá nárok na podporu města. Radnice i poslanec toto tvrzení popřeli." uvedla MF DNES.
(MF DNES, 3.6.2009)

Návrh na zvýšení reklamy v ČT
- Poslanecká sněmovna osmítla návhr sociálního demokrata Petra Rafaje na zvýšení reklamy v České televizi o půl procenta. Pro byli pouze členové ČSSD.
(Lidovky.cz, 8.2.2007)