Vážení návštěvníci, tento web nyní funguje v úsporném režimu. Může se tedy stát, že některé zde prezentované údaje již nemusí být s postupujícím časem aktuální. Děje se tak v důsledku nedostatku finančních prostředků na údržbu bohaté databáze, přičemž na roční základní provoz by byla potřebná částka přibližně 107 tisíc korun. Pokusíme se v roce 2018 udržet aktuálních co nejvíce dat, jde však nyní o dobrovolnou a časově neurčenou práci. O budoucnosti webu v dalším období budeme informovat. Za možné nedostatky se omlouváme.
MENU

Ing. Adam Záruba, Ph.D.

* 7. 11. 1978, Hradec Králové      
Jak je tato rubrika vytvářena?

Leitmotivem je snaha o uvádění podstatných informací do vzájemných souvislostí. Informace jsou řazeny dle chronologického, institucionálního a tematického principu.

Rubrika je
Rubrika není
Nabízíme

 

Regionální politika v Královéhradeckém kraji


Kandidatura bez konkrétních vizí
Lídr Zelených Adam Záruba má pro krajské volby velkolepé plány. Chce do dění v kraji vtáhnout místní obyvatele, jelikož prý lidi z metropole Hradce Králové jezdí o víkendech do přírody. Na společné kandidátce se Změnou pro Hradec jsou otevření pro všechny, kdo podporují transparentní způsob spravování Královéhradeckého kraje. "Naší rolí bude vtáhnout do voleb i občany Hradce Králové. Krajská témata se bezprostředně dotýkají i krajské metropole. Spolupráce velkých měst s venkovem je přitom velmi důležitá. Oblast krajského hlavního města skýtá množství pracovních příležitostí a naopak velká část Hradečáků právě o víkendech vyhledává odpočinek na venkově," poznamenal Záruba, lídr Změny pro Hradec.
Jak píší dále Parlamentní listy, strana chce prý ve volbách nabídnout osobnosti, které mají zkušenosti s regionální a místní politikou a nejsou provázaní se všudypřítomnou korupcí. O jakou korupci se jedná, Záruba novináře rovněž neinformoval.
(parlamentnilisty.cz, 20.08.2012)

Iniciátor vybudování útulku pro kočky
Město Hradec Králové uvažuje o stavbě útulku pro opuštěné kočky za zhruba 5,5 milionu korun. Iniciátorem myšlenky je zastupitel Adam Záruba, podle nějž město problematiku opuštěných a zatoulaných koček nijak neřeší. "Potíže jsou hlavně na sídlištích a ve vnitroblocích v centru města. Zatím se o to dobrovolně starají někteří jednotlivci," řekl. Odhadl, že po městě volně žijí stovky koček. Zastupitelé se na zřízení útulku zatím neshodli.
(Hradecký deník, 28.06.2012)

Kino by mělo převzít město
Zadlužené hradecké artové kino Centrál nemá další finance a zastupitelé neschválili zvýšení dotace ani bezúročnou půjčku. Jeho budoucnost je tak nejasná. "Kino by mělo převzít město, které by zachovalo jeho provoz," uvedl například zastupitel Adam Záruba (ZPH).
(MF DNES, 29.02.2012)

Po komunálních volbách v Hradci
"Zcela jistě nepůjdeme do koalice s lidmi, kteří dosud město vedli, takže s ODS určitě ne," odpověděl čerstvě zvolený lídr Změny pro Hradec Adam Záruba na otázku, s kým by si případně dovedl představit budoucí vládu.
ČSSD získala v komunálních volbách 19,35 procenta hlasů a osm zastupitelů. Druhá skončila ODS, které 15,81 procenta přineslo zisk šesti křesel. Třetí bylo Sdružení Alternativa (HDK) s 12,51 procenta hlasů a pěti mandáty.
(Hradecký deník, 18.10.2010)