Vážení návštěvníci, tento web nyní funguje v úsporném režimu. Může se tedy stát, že některé zde prezentované údaje již nemusí být s postupujícím časem aktuální. Děje se tak v důsledku nedostatku finančních prostředků na údržbu bohaté databáze, přičemž na roční základní provoz by byla potřebná částka přibližně 107 tisíc korun. Pokusíme se v roce 2018 udržet aktuálních co nejvíce dat, jde však nyní o dobrovolnou a časově neurčenou práci. O budoucnosti webu v dalším období budeme informovat. Za možné nedostatky se omlouváme.
MENU

Ing. Petr Kulhánek

* 14. 4. 1971      
Jak je tato rubrika vytvářena?

Leitmotivem je snaha o uvádění podstatných informací do vzájemných souvislostí. Informace jsou řazeny dle chronologického, institucionálního a tematického principu.

Rubrika je
Rubrika není
Nabízíme

Investice


Lávka za 25 milionů – bude mít i výtah pro handicapované

Výstavba lávky pro pěší přes kolejiště u horního železničního nádraží v Karlových Varech měla podle předběžných odhadů vyjít v nákladech na téměř 25 miliónů korun, informovalo v květnu 2015 Právo. 
Jako první krok bylo potřeba k záměru vypracovat projektovou dokumentaci, jejíž náklady měly vyjít na 404 tisíc korun.  K výstavbě lávky má dojít nejdříve v roce 2016, čekalo se až až Správa železniční dopravní cesty zahájí plánovanou rekonstrukci perónů na karlovarském horním nádraží a vyzve město, ať se přidá realizací lávky. Náklady na lávku měly být  vysoké, i kvůli rozšíření pro handicapované občany, kola a kočárky pomocí vybudování výtahu.
(Právo, 05.05.2015)

Rekonstrukce Císařských lázní
Mf DNES v dubnu 2015 informovala, že na opravu národní kulturní památky Císařské lázně přispěje stát částkou 100 milionů korun. Město přitom původně žádalo o 200-250 milionů. „…je pro mě pozitivní, že stát změnil přístup k této problematice a k Císařským lázním se přihlásil, byť menší měrou. Proto nemůžu být zklamaný, můžeme být jedině vděční, ale jak říkám, je to polovina,“ uvedl primátor. Opravené Císařské lázně se mají stát zázemím Karlovarského symfonického orchestru, měl by zde být nový koncertní sál, ale i výstavní prostory a krajské  informační centrum. Zanderův sál, jehož interiér je vyzdobený dřevěnými řezbami, by měl sloužit jako prostor reprezentativní. Část budovy by mohl využívat také Balneologický institut Karlovy Vary.MF DNES doplnila, že oprava bude o 300 milionů levnější, než byl původní plán, podle primátora Kulhánka opuze 600 milionů. O zbývajících 200 milionů bude město a kraj usilovat z evropských fondů nového programovacího období. Variantou také může být rozložení obnovy do dvou etap Majitelem Císařských lázní je totiž od roku 2008 kraj, kterému je převedlo město s podmínkou, že do 4. července 1016 proinvestuje 99 procent jejich kupní ceny. Tehdejší vedení kraje věřilo, že se mu podaří získat na opravu dotace, jenže to nevyšlo. Zatím tak památku renovuje v rámci svých možností. Někteří krajští zastupitelé přitom žádají, aby se vrátily zpátky městu.
(Mladá fronta DNES, 03.04.2015)

Rekonstrukce Alžbětiných lázní má proběhnout za účasti soukromého investora
Deník Právo na jaře 2015 informoval, že se město chystá rekonstruovat Alžbětiny lázně.  Ty jsou z původních celkových šesti posledními městskými lázněmi v majetku Karlových Varů. Na rekonstrukci se má podílet společně s městem i soukromý investor. Služby mají být rozšířeny o různé relaxační prvky, ceny zachovány, což chce  vedení města garantovat ve smlouvě s investorem a pozdějším nájemcem. Aby mohly být Alžbětiny lázně schopné vydělávat, bude třeba jejich služby rozšířit o ubytování.Koncesní smlouva by měla řešit výši podílů na investicích ze strany města, dotací a investora. „Předpokládané celkové náklady lze odhadnout na 600 až 700 miliónů korun,“ uvedl primátor Petr Kulhánek. Připravuje kvalifikační dokumentace, na základě které chce město získat seznam vhodných uchazečů. „Předpokládáme, že budou tři čtyři, s kterými pak povedeme dialogy, z kterých vzejde do konce září finální znění smlouvy,“ poznamenal Kulhánek, podle kterého smlouva s konkrétním investorem by mohla být schválena do konce roku. Paralelně se nyní připravuje rovněž architektonická studie, která bude investorovi sloužit pro územní a stavební řízení a s jejímž dokončení se počítá na léto 2016. Začátek rekonstrukce by pak připadl na rok 2017 a dokončení následující rok.
(Právo, 24.04.2015)

Unikátní lávku mají zaplatit evropské peníze
Média upozornila, že v dubnu začne stavba unikátní zvedací lávky v Karlových Varech. Měla spojit cyklostezku s meandrem Ohře, který slouží jako rekreační a sportovní areál.  Lávka bude osmačtyřicet metrů dlouhá a necelých pět metrů široká. V případě zvýšení hladiny Ohře se most bude umět o 1,55 metru zvednout.
Město zaplatí za lávku 30 milionů korun, z 85 procent měla krýt investici dotace z evropských fondů. „Je to výzva vypsaná přímo pro nás, není pochyb o tom, že ty peníze dostaneme,“ sliboval primátor Petr Kulhánek. Společně se zvedací lávkou plánuje radnice také stavbu parkoviště pro zhruba padesátku aut a dokončit chce příjezdovou cestu k meandru. Jedná se přitom o poslední projekt v takzvaném integrovaném plánu rozvoje města, na který Evropská unie z končícího dotačního období Karlovým Varům přispěje. Město v něm mělo připraveno celkem 420 milionů korun.
(Mladá fronta DNES, 23.03.2015)

Projekty pro rok 2015
Pro rok 2015 plánovaly Karlovy Vary řadu nových projektů za velkého přispění evproských dotací. „V podstatě dvě největší skupiny dotovaných projektů tvoří sportovně-volnočasová zóna mezi meandrem Ohře a areálem KV Areny a revitalizace Staré Role. Jsou to projekty začleněné do dvou integrovaných plánů rozvoje města. Stará Role je spolufinancovaná prostřednictvím Integrovaného operačního programu (IPRM-IOP), okolí KV Areny spolufinancuje Regionální operační program Severozápad (IRPM-ROP SZ),“ uvedl primátor Petr Kulhánek.
Integrovaný operační program Jednou z priorit Integrovaného operačního programu bylo zlepšení prostředí potenciálně problémových sídlišť a město vybralo jako nejvhodnější cílovou lokalitu to ve Staré Roli. V pěti výzvách uspělo celkem 37 projektů regenerací bytových domů a město souběžně zvelebovalo také veřejná prostranství sídliště. V roce 2015 měly být rovněž dokončeny dva zbývající velké projekty: Hala pro míčové sporty a Centrum zdraví a bezpečí sloužící pro přípravu na mimořádné či rizikové situace. A přístavba venkovního vyhřívaného bazénu pro sezónní provoz k současnému Bazénovému centru.
(Mladá fronta DNES, 26.02.2015)

Zelené projekty
Ze zelených“ projektů provedlo město v roce 2014 celkové zateplení základní školy 1. máje ve Dvorech, pořídilo samosběrný čistící vůz pro snížení prašnosti ve městě, ošetřilo a obnovovalo zeleň na hřbitově v Drahovicích, který je nejen nemovitou kulturní památkou, ale také významným ekologickým prvkem a nárazníkem mezi intravilánem města a navazujícími lesy. V roce 2015 dokončeny sadové úpravy na karlovarské dendrologické stezce, která prochází Smetanovými, Dvořákovými a Skalníkovými sady, po Divadelním náměstí, sady Karla IV., Goethovou stezkou, sady u Poštovního dvora a parkem za přírodním divadlem. V roce 2015 se dočká zateplení další školský objekt města, tentokrát to bude budova mateřské školy v Mládežnické ulici.
(Mladá fronta DNES, 26.02.2015)

Rekonstrukce unikátního Národního domu
Po více než dvaceti letech se v roce 2015 veřejnosti opět otevře Národní dům, a to pod názvem Grandhotel Ambassador Národní dům. Rekonstrukce Národního domu byla jednou z nejvíce sledovaných obnov památek v novodobé historii města. Obnoven má být proslulý a unikátní společenský sál Orpheum music bar KaKaDu, restaurant Julius Zeyer nebo kavárna Grand Café. Kapacita čtyřhvězdičkového hotelu bude 84 pokojů. Podle provozovatele nabídne rekonstruovaný hotel přes stovku pracovních míst.
(Mladá fronta DNES, 26.02.2015)

 

Vize


Vary chtějí podpořit letecké spojení se Západem, ve hře více variant 
Mf DNES v dubnu 2015 popsala vznik nového sdružení kraje a Karlových Varů, do nějž by se časem měla i přidat soukromá sféra jako například hotely či lázenské domy. Cílem sdružení bude linky podporovat a shánět na ně dotace. „Již jsme oslovili Asociaci hotelů a restaurací ČR a Asociaci cestovních kanceláří ČR, které by měly přijít s konkrétním návrhem destinace nebo destinací, do kterých by měla linka létat a zároveň byla životaschopná a měla zasmluvněnou kapacitu. Očekávám, že projekt vznikne do léta,“ uvedl karlovarský primátor Petr Kulhánek. Město se už o pdoporu spojení na Západ pokoušelo.  Před několika lety vyhradilo 1,2 milionu korun na „rozlétání“ linky do Vídně, jenomže dopravce zkrachoval. Propojit Karlovy Vary s Düsseldorfem chtěla německá cestovní kancelář EuroMed, pak ale projekt zastavila. Za neúspěchem německé cestovky stál ne úplně šťastně zvolený obchodní model, město se ale nápadu úplně nevzdalo. Další zemí, o které vedení kraje a města uvažuje, je Velká Británie. MF DNES dodala, že Mezinárodní letiště Karlovy Vary se poslední dobou potýká s těžkostmi, za které může pokles ruských pasažérů, tržeb obchodů a výpadek linek - naposledy Aeroflotu.
(MF DNES, 16.04.2015)

Město chce získat dotaci na projekt veřejné vysoké lázeňské školy
Karlovy Vary obnovily plány na projekt  veřejné  vysoké školy se zaměřením na balneologii nebo rehabilitaci s tím, že s ohledem na cestovní ruch a lázeňství je pro město potřebný.
„Chceme jednání posunout dál, bavit se o problematice akreditace a poté o zřízení detašovaného pracoviště. To by začalo souborem fyzioterapie, přibalilo by ergoterapii a výhledově i balneologický výzkum, který má v současné době pod sebou zdejší Balneologický institut. Rádi bychom viděli také obor týkající se manažerského odvětví lázeňství a cestovního ruchu,“ popsal karlovarský primátor Petr Kulhánek. Představitelé města věří, že veřejná vysoká škola by pomohla udržet v regionu mladé a vzdělané lidi, kteří odcházejí do větších a zpravidla univerzitních měst. Nápad vedení města navázal na původní projekt z roku 2004, který ale schválen nebyl. Radnice by na projekt detašovaného pracoviště ráda získala evropské dotace.
(MF DNES, 26.02.2015)

Problematické projekty


Nekvalitní stavba bazénu prodražila dílo o 2,5 milionu, hledá se viník
Houpání a vlnění země v místech, kde bude základová deska venkovního bazénu, potvrdili geologové, na podloží nedaleko KV Areny.  Město Karlovy Vary jako investor celé akce začalo hledat viníka.
„Opravdu se to houpe. Proto v úterý radní po dohodě s ředitelem Staveb mostů panem Vlčkem odsouhlasili, že bazén bude založený na třicet centimetrů vysoké základové desce s armaturami. Dále řešíme, kdo ponese většinu vícenákladů, které jsou odhadované na 2,4 milionu korun bez DPH,“ řekl první náměstek primátora Čestmír Bruštík (ANO). Problém vidí v tom, že stavbaři loni na podzim vykopali stavební jámu, a pak práce na zimu bez zabezpečení přerušili. Dodavatel měl přitom podle smlouvy udělat odvodnění. Původní termín stavby by se tak měl prodloužit o měsíc. Na vracení milionových dotací to ale podle primátora Petra Kulhánka (KOA) není, protože na administrativní vypořádání zbývá čas do konce roku. Náměstek Burštík uvedl, že se nyní dozvěděl o problémech s houpáním země při stavbě haly pro míčové sporty, která roste v sousedství nekrytého bazénu. V tomto případě ale stavbaři předešli problémům tím, že přešli na piloty. Tuto technologii použilo sdružení firem Bau-stav, Metrostav a Syner i při stavbě KV Areny.
(MF DNES, 03.04.2015)

Dilema nad dalším vedením sporu o náhradu za KV Arenu
KV Arenu postavilo sdružení firem Bau-stav, Metrostav a Syner na základě smlouvy o dílo ze dne 20.12 2006. Když v roce 2010 nastoupil po vyhraných volbách KOA v čele s primátorem Petrem Kulhánkem, Karlovy Vary podaly na stavbaře žalobu. Město obvinilo stavbaře z předražení o 565,5 milionu korun. MF DNES na jaře 2015 uvedla, že koalice na magistrátu nebyla jednotná v otázce, zda pokračovat v soudním sporu ve věci KV Arény a odvolání nakonec prošlo těsnou většinou. „Stavba byla jednoznačně předražená. Svědčí o tom také fakt, že smlouva o dílo je neplatná. Utíkat z boje v polovině zápasu není rozumné. Navíc by to bylo v době, kdy rozsudek soudu prvního stupně není z našeho pohledu adekvátně zpracovaný a odůvodněný. A nepracuje s ustálenou judikaturou,“ zdůvodnil primátor Petr Kulhánek. Primátor počítá, že i kdyby město neuspělo s odvoláním, lze se obrátit ještě na Nejvyšší soud. Náměstkyně primátora za Karlovaráky Hana Zemanová konstatovala, že ikdyž ona je skeptická, podle právní zástupkyně města jsou šance vyrovnané. Karlovaráci se odvolávat nechtěli s argumentem, že nemíní riskovat a raději ušetří peníze městské pokladny. Prohrané prvoinstanční řízení stálo na 49,3 miliony korun. Soudní poplatek za odvolání by přišel na 4,1 milionu korun a pokud by město prohrálo, muselo by odhadem zaplatit dalších 7 až 8 milionů korun.
(MF DNES, 02.04.2015; Právo, 02.04.2015)

Kauza golfového hřiště


Dohoda s investorem? Ani koalice není jednotná
Zastupitelstvo města po téměř dvouhodinové a velmi bouřlivé debatě schválilo soudní smír se společností Golf Resort Karlovy Vary. Ani radní, kteří zastupitelům ukončení sporu doporučovali, nebyli všichni pro.
(Týden, 30.03.2015; ČT 1, 25.03.2015; Mladá fronta DNES, 25.03.2015)

Prodej golfu za 5 milionů
V původním sporu města s firmou šlo o prodej golfového hřiště v Olšových Vratech, které město v roce 2004 společnosti prodalo fakticky za pět milionů korun.  Tehdy ovládala radnici koalice složená z ODS, ČSSD a Karlovarské koalice. Zastupitelé však nebyli ve svém názoru ani trochu jednotní -pro smír jich bylo 18, proti 11, zdrželi se 4 a jeden nehlasoval.
(Týden, 30.03.2015; ČT 1, 25.03.2015; MF DNES, 25.03.2015)

Nové vedení žádá nápravu - městu přišly další miliony
Minulé vedení radnice, v jehož čele už stál primátor Petr Kulhánek, zařadilo obchod na seznam sporných prodejů městského majetku a žádalo po společnosti, aby doplatila peníze. V soudním smíru dosáhlo město narovnání – k původním 5 milionům přibylo v roce 2014 9 a v roce 2015 mělo přijít dalších 18 milionů. Podle Petra Kulhánka šlo o kompromisní řešení, neboť kdyby soud skutečně uznal výhradu města, že je kupní smlouva neplatná, hrozila by žaloba Golf Resortu za proinvestované desítky milionů korun.
(Týden, 30.03.2015; ČT 1, 25.03.2015; MF DNES, 25.03.2015)

Spor o cenu hřiště
Řadě zastupitelů však cena golfového areálu přišla pořád příliš nízká, argumentovalo se posudky. První ocenil hřiště na 80 milionů, další z dílny ČVUT dokonce na více než 100 milionů korun. Nicméně podle primátorovy náměstkyně Hany Zemanové (Karlovaráci) je druhý posudek jen revizní a stojí v něm, že jej nelze považovat za odhad tržní hodnoty hřiště. Podle serveru Týden poražení odpůrci transakce byli přesvědčeni, že ve veřejné soutěži by Karlovy Vary získaly za prodej hřiště až 400 milionů korun. Naproti tomu zaznívaly varování, aby město nedopadlo jako ve sporu o KV Arenu. Golf Resort vysvětloval cenu předchozími investicemi do hřiště. Zástupce společnosti zdůraznil, že ačkoliv měla firma podle smlouvy z doby, kdy byla pouze nájemcem areálu, investovat do hřiště 45 milionů korun, ve skutečnosti jen za prvních deset let investovala milionů 100. Investice nakonec vzrostly až na 230 milionů. „Měl naprosto směšné nájemné půl milionu korun za rok, a to právě proto, aby do areálu mohl investovat. Po 15 letech měl nájem skončit a provedené investice přejít do majetku města,“ kontroval opoziční zastupitel Jiří Kotek.
(Týden, 30.03.2015; ČT 1, 25.03.2015; MF DNES, 25.03.2015)

Vedení magistrátu


Změna koalice
V Karlových Varech se půl roku po volbách přetvořila koalice, z jejího dosavadního složení vypadlo hnutí Karlovaráci (KVC), naopak přibyli sociální demokraté a lidovci. Nová koalice bude mít 21 z 35 zastupitelů. „Našli jsme společnou vůli dohodnout se na většinovém koaličním uspořádání v Zastupitelstvu města Karlovy Vary. Výsledkem společné dohody bude koaliční smlouva a společné programové prohlášení,“ uvedl lídr KOA a primátor Petr Kulhánek, který má podle dohod ve funkci zůstat. Bylo dohodnuto, že dosavadní devítičlenná rada bude rozšířena na jedenáct členů. V ní bude mít KOA jako dosud čtyři zástupce, po třech bude mít ANO a ČSSD a jeden radní bude za lidovce.„Vyložili jsme všechny karty a takhle s námi zametli,“ komentovala vývoj koaličních jednání Zemanová, jejíž hnutí skončilo v opozici. „Jednali jsme nejdříve o koalici na původním půdorysu, ale zejména ze strany KVC se požadavky stále stupňovaly, takže jsme se dohodli jinak,“ oponoval Kulhánek. Ke Kulhánkově KOA se rozhodla připojit Iveta Hejnová, kterou na začátku roku vyloučilo ANO.  Hnutí ji chtělo vyměnit v městské radě, ale s tím nesouhlasila KOA. Proto ANO a KVC v dubnu vypověděli koaliční smlouvu. Pro ANO s Karlovaráky bylo setrvání Hejnové v radě města na rozdíl od KOA nepřijatelné.
(Právo, 09.05.2015, MF DNES, 07.05.2015)

Nová regulace taxislužby
Deník Právo na jaře 2015 informoval, že taxislužba v Karlových Varech má dostat od června jasná pravidla. Taxi budou muset mít nápisy s ceníky na dveřích vozů, z nichž bude jasné, kolik jej bude cesta stát. Na obou zadních dveřích vozidla nyní musí být ceník, zřetelně viditelný a čitelný o výšce číslic nejméně devět milimetrů. Povinné jsou tyto údaje: jednorázová nástupní sazba, cena za jeden kilometr jízdy po území obce i mimo ni a také cena za minutu čekání. Vyhláška také zajišťuje zákazníkovi svobodnou volbu vozidla bez ohledu na to, v jakém pořadí jsou na stanovišti taxislužby seřazeny. Taxikáři začnou městu platit deset korun denně za užívání štaflů.
„Obecně závazná vyhláška nastaví jednoznačná pravidla, která dosud v Karlových Varech pro provozování taxislužby chyběla,“ uvedl karlovarský primátor Petr Kulhánek (KOA). Pravidla vymezí, kdo bude moci využívat městské štafly.  Roční poplatek za užívání těchto štaflů je ve výši 3650 korun. což podle zástupce starosty Bruštíka podpořili i samotní taxikáři. Vozidla mají také splňovat přísnější evropské směrnice o emisích, což by mělo vyřadit z provozu starší vozy.
(Právo, 06.05.2015 MF DNES, 05.05.2015)

Personální změny na magistrátu i v městských firmách
Mf Dnes popsala personální změny, které se odehrály v Karlových Varech po nástupu nové koalice v čele s primátorem Petrem Kulhánkem v roce 2010.
Někteří politici z bývalé vládnoucí koalice ČSSD a ODS rezignovali dobrovolně na svá místa v městkých firmách - bývalý radní za ODS Jiří Hejda odešel z funkce jednatele KV Areny, René Weiss a bývalý radní za ČSSD Martin Zeman vzdali funkce jednatelů společnosti KV City Centrum. Nový primátor Petr Kulhánek vystřídal Zemana také ve správní radě obecně prospěšně společnosti Karlovarské městské divadlo. Nové vedení města chce řešit situaci ve společnosti KV City, která byla spjatá s nestandartním pornájmem městských pozemků stánkařům, kteří ji odváděli ročně 3,8 miliónů korun, zatímco město na konci řetězu pronajímatelů získávalo pouhých 600 tisíc korun. Karlovarská občanská iniciativa, jejímž byl Kulhánek lídrem, dlouhodobě kritizovala správu městského kina Čas, které spadalo pod městské divadlo - KOA žádala vrátit kino pod správu magistrátu.
K dalším změnám přikročilo nové vedení. „Situace v Karlovarském symfonickém orchestru je neudržitelná po stránce vedení a manažerských pochybení. Proto dojde k odvolání ředitele orchestru Zdeňka Vikora a k vypsání výběrového řízení. Situace se vytříbí příští týden při jednání rady,“ komentoval jednu z nich nový primátor Petr Kulhánek (KOA).
Další kandidátkou na výměnu je vedoucí odboru rozvoje a urbanismu Ivana Doubová. Ta se ocitla v pozornosti médií jako vedoucí stavebního úřadu, v níž navrhla změnu územního plánu, na které vydělala prodejem svých pozemků přes 26 milionů korun. Dalším v pořadí na výměnu měl být podle primátora Kulhánka vedoucí odboru lázeňství, cestovního ruchu a kultury Marian Odlevák.
Nové vedení města ukončilo také spolupráci s bývalým proděkanem plzeňských práv Milanem Kindlem, který měseto zastupoval ve sporu o městký majetek. Z čela Infocentra Karlovy Vary, které bylo kritizované za svou práci, odchází ředitel Petr Horký - byl zvolen místostarostou na mariánskolázeňskou radnici. Horký neopustil pracovní poměr, požádal pouze o dlouhodobé uvolnění a za čtyři roky mu tak místo bude muset být nabídnuto znovu.
(MF DNES, 19.11.2010; Karlovarský deník, 12.11.2010)

Pozastavení povolebních rozhodnutí starého vedení
Prvním rozhodnutím nového primátora Petra Kulhánka bylo pozastavení 130 usnesení bývalé městské rady, které učinila po prohraných komunálních volbách. Mezi pozastavenými body  byl například prodej bazénu za 130 miliónů korun, odprodej Lázní III či přidělení služebních bytů a personální změny ve společnostech města.  Karlovarský deník k tomu uvedl:
"Protesty bývalého primátora Wernera Hauptmana (ODS), že anulováním těchto usnesení zkomplikuje především život obyčejným Karlovarákům, odmítl Kulhánek s tím, že rada města nic neruší. „Tato usnesení rada znovu prověří, a pokud budou v pořádku, nic nebrání tomu je splnit,“ zdůraznil."
(Karlovarský deník, 15.11.2010)

Úspory nového vedení
Nové vedení města ušetřilo prostředky na mzdy - nové vední oproti předchozímu umenšilo o dva náměstky, dva radní a byly též zrušeny posty uvolněných zastupitelů. Více než tři milióny korun úspor bylo dosaženo též v Lázních na výplatách pro šéfy města.
(MF DNES, 10.11.2010)

Kulhánek o krachu jednání s ODS
Novou koalici v čele Karlových Varů vytvořily čtyři strany: Karlovarská občanská alternativa (KOA), Alternativa, TOP 09 a sdružení O co jim jde?!
O krachu jednání s ODS Mf Dnes napsala:
"Jednání s ODS zkrachovala na personálních otázkách. Občanští demokraté chtěli křeslo prvního náměstka, ostatní strany jim nabízeli „jen“ dva radní. Na to nepřistoupili. „Jejich vyjádření jsme brali trochu jako arogantní projev moci,“ konstatoval Kulhánek."
Občanští demokraté požadovali v koalici alikvotní zastoupení dle výsledku voleb a tedy možnost obsadit pozici prvního náměstka primátora a dvou členů Rady města.
V dalším článku Mf Dnes k podmínce pro koalici uvedla:
"Další podmínkou KOA i celé vznikající koalice K20 ke dvěma řadovým křeslům bylo i to, aby v nich seděli jen ti komunální politici, kteří nepracovali jako radní v minulém volebním období. A to se týká primátora Wernera Hauptmanaa Aleše Dontha."
Petr Kulhánek přiblížil zvažování mezi variantami koalice K20 či K27 (za účasti ODS):
„TOP 09 preferuje variantu K27, to je za účasti ODS. Záleží ale i na tom, jak se k naší nabídce koalice K27 ve středu postaví ODS
...
KOA upřednostňuje také koalici K27 právě kvůli tomu, že se snažíme najít funkční a stabilní model, který by mohl fungovat po celé čtyři roky. Hnutí O co jim jde?! preferuje koalici K20 stejně jako Alternativa. O co jim jde?! se netají obrovským optimismem, že bude koalice K20 táhnout za jeden provaz a že dvacet hlasů stačit bude,“ uvedl Kulhánek.
(MF DNES, 04.11.2010 a 02.11.2010; MF DNES/ČTK, 20.10.2010; Karlovarský deník, 02.11.2010)

Karlovarské lázně


Alžbětiny lázně nebudou prodány
Nove vedení města Karlovy Vary dalo najevo, že odmítá prodej Alžbětiných Lázní. Ten zvažovala předchozí koalice ČSSD a ODS, která odprodala několik městských domů. Za tyto prodeje - především Lázní III - byla koalice kritizovana. Nový primátor Petr Kulhánek dal najevo, že prodej lázní nepřichází v úvahu:
„Lázně jsou akciovou společností, která je stoprocentně ve vlastnictví města. Jednoznačně si nedovedu představit, že se zbavíme posledních svých lázní. To je myšlenka absolutně nepředstavitelná. Budu se snažit provoz stabilizovat, aby byly dosažitelné pro Karlovaráky a lidi z okolí. Podobná města mají svoje veřejné lázně nebo podobná zařízení,“ prohlásil Kulhánek.
Mf Dnes o Alžbětiných lázních napsala: "Jsou zařízením pro všechny klienty, nabízejí totiž i rehabilitaci plně hrazenou pojišťovnami. Letos v květnu získaly ocenění od Sdružení léčebných lázní za výbornou reprezentaci a propagaci karlovarského lázeňství za rok 2009." Mf Dnes připomněla také akci nazvanou Snadná cesta do lázní, v rámci které se snižují ceny za léčebné procedury mimo hlavní sezónu tak, aby do lázní byli přilákáni i obyvatelé Karlových Varů.
Otázka, co podniknout s Alžbětinými lázněmi byla otevřena v souvislosti s jejich ztrátovostí. Vf roce 2009 tratila městská společnost 6 miliónů korun, v roce 2010 činila ztráta 8 milionů.  „Marketingová strategie Alžbětiných lázní je nedostatečná a management nehledá východiska. Nepředložil nám varianty řešení ekonomického výhledu a návrh, jak ztrátu eliminovat,“ kritizoval společnost Kulhánek jako opoziční zastupitel v dubnu 2010.
Zastupitel a předseda představenstva Václav Larva (ČSSD) tomu oponoval a uvedl, že Alžbětiny lázně nelze provozovat ziskově. „Nikdo v této době nemůže dělat zázraky. Schovávat se za strategii a povídat si o tom je ztráta času. Varianty jsou jasné. Lázně můžeme buď dotovat, pronajmout nebo prodat,“ prohlásil Larva.
(Mf Dnes, 15.11.2010; Karlovarský deník, 29.04.2010)

Výzva k odstupujícímu vedení - neprodávejte Lázně III
Kvůli plánovanému odprodeji Lázní III, řízeném odcházející koalicí ČSSD a ODS podal lídr Alternativy Jiří Kotek trestní oznámení na dosavadní vedení města. „Jde o podezření z vrcholícího páchání promyšleného organizovaného zločinného spolčení, zneužití pravomoci veřejných činitelů, podvodu, zpronevěry, neoprávněného nakládání se svěřeným majetkem, pletich ve veřejné soutěži koaličních zastupitelů ve vedení města, zejména primátora Hauptmana, jeho náměstků Petra Keřky a Tomáše Hybnera. Dále exposlance Jaroslava Fialy a dalších radních,“ napsal Mf Dnes Kotek. Podle Kotka neměla městká rada navíc ani morální právo po prohraných volbách k prodeji přistoupit.
Lázně III měly být prodány za 95 milionů korun dosavadnímu nájemci - společnosti Lázně III-Veso. Tu spoluvlastnil bývalý poslanec za ČSSD Jaroslav Fiala, který ji odprodal v roce 2009 odnoži společnosti Bau-stav.
Podle odcházejícího náměska Tomáše Hybnera mělo naopak dojít k podpisu kupní smlouvy v relativně krátké době, protože nájemce splnil všechny podmínky spojené s předkupním právem. Hybner na výtky k prodeji upozornil, že doporučení městské rady odprodat lázně, není žádnou novou iniciativou, ale dokončením rozhodnutí schválené zastupitelstvém v roce 2009.
„Kdybychom to neudělali, porušili bychom smlouvu,“ uvedl Hybner.
K upuštění od prodeje lázní vyzval v dopise exprimátorovi Werneru Hauptmanovi vyzval také nastupující primátor Petr Kulhánek (KOA). „Žádám vás, abyste se zdržel jakéhokoliv jednání směřujícího k prodeji Lázní III, zejména podpisu připravované kupní smlouvy, a ponechal je novému vedení města,“napsal Kulhánek.
(Mf Dnes, 05.11.2010; Karlovarský deník, 04.11.2010)

Plány nového vedení města


Městský divadelní soubor
O případné obnově městského divadelního souboru Petr Kulhánek prohlásil:
"Stálý soubor jde velice jednoduše zrušit. Pak je ale strašně těžké jej opět vybudovat. Dramaturgie divadla je nyní i díky paní ředitelce hodně dobrá. Pořád je to ale stagiona. Ta se ale může velmi dobře doplňovat s místní tvorbou. Pokud se bavíme o opětovném zřízení stálého souboru, tak to není o tom, že se tam nalije strašně moc peněz a uděláme tam velký organismus se vším všudy, to prostě nejde. Začneme tedy nějakými projekty a uvidíme, jak to bude fungovat."
(MF DNES, 13.11.2010)

Ochrana památek: Nepřibudou nová omezení, nutné je dodržování regulací a limitů
K postupu nového vedení proti ničení historických památek ve městě Petr Kulhánek řekl:
"V souvislosti se vstupem do UNESCO nepřibudou žádná omezující opatření. Hlavní problém je, že nyní se veškerá regulace a limity nedodržují. Ze strany města není tlak na investory. Chabá je ochrana památek. Pokud se ke všem investorům bude přistupovat stejným a přísným metrem, máme z poloviny vyhráno."
(MF DNES, 13.11.2010)

Kulhánek: Nejkřiklavější kauzy otevřeme, pokud tím něco získáme
O otevírání starých kauz bývalého vedení města Petr Kulhánek prohlásil:
"Podchytíme to, co je možné kontrolovat, případně zachránit, když se nám to bude zdát kolizní. Je otázkou, jestli se pustit zpětně do nejkřiklavějších kauz. Budeme se je snažit otevřít v případě, když budeme mít pocit, že tím něco získáme. Zmapujeme fungování administrativy."
(MF DNES, 13.11.2010)

Volby 2010


Předvolební anketa ČTK
ČTK: Co považujete za hlavní úkol pro město v novém období, jak jej chcete dosáhnout?
Petr Kulhánek (KOA): "Chceme vrátit na magistrát slušnost a obnovit důvěru občanů a jejich zájem o věci veřejné. Dále řešit neutěšenou situaci městských financí, napravit katastrofální stav komunikací a zastavit pokles obyvatel města."
ČTK: Do čeho chcete nejvíce investovat a kde na to chcete získat prostředky? Budete ochoten kvůli tomu město zadlužit?
Petr Kulhánek (KOA): "Do rekonstrukce škol, obnovy vozového parku MHD a do domova pro seniory. Eliminovat chceme nadstandardní investice jako lanovka a sjezdovka do doby, než budou základní funkce města v odpovídajícím stavu. Určitě bychom neměli zvyšovat dluhové zatížení města. To však nevylučuje v době, kdy se splácením starých dluhů zatížení sníží, použití nových úvěrových zdrojů."
ČTK: S jakou stranou či koalicí budete ochotni po volbách spolupracovat, s jakou nikoliv?
Petr Kulhánek (KOA): "Karlovarská občanská alternativa se profiluje jako subjekt pravého středu, tomu odpovídají i naše preference. V současnosti se téměř vůči nikomu, s výjimkou KSČM a Dělnické strany, nevymezujeme."
(ČTK, 28.09.2010)

Proč odmítla KOA předvolební sjednocení opozice
Petr Kulhánek vysvětlil důvod, proč se KOA nepřijala výzvu, která zazněla ke sjednocení opozice před volbami:
"Za čtyři roky práce v zastupitelstvu jsme se zřetelně profilovali jako hnutí s jasnými vlastními názory. Měli jsme také obavy, že by vznikl nehomogenní blok, kdy by měl každý jiné zájmy a priority. Proto jsme se rozhodli jít do komunálek samostatně. Nemáme ani žádné sponzory. Je to pro nás principiální záležitost. Nechceme se nikomu zavazovat. Je to věc, která nás hodně vyděluje. V žádném případě se však nebráníme povolební spolupráci."
(Karlovarský deník, 24.08.2010)

V opozici


Meandr Ohře a rekonstrukce Rolavy - výborný nápad, ale na později
Petr Kulhánek kritizoval po návštěvě areálu projekt meandru Ohře: „To, co jsem zde viděl, bylo jako facka. Odešel jsem znechucen a nemám ani nejmenší chuť se sem v blízké budoucnosti vracet,“ uvedl Kulhánek.
Později Kulhánek ocenil z projektů zahájených minulým vedením města právě meandr Ohře či rekonstrukci Rolavy. Zároveň dodal: " Do obou bychom se asi pustili později. Městu chybí fungující infrastruktura, která by měla mít přednost. Obě akce bychom se snažili udělat levněji a střídměji. Myslím si, že miliony, které do obou akcí šly, nebyly efektivně využity. Víme, že se na ně využívaly peníze z dotací. To je velká pomoc pro městský rozpočet, ale i dotace musíme být připraveni využít racionálně a s rozmyslem."
(Karlovarský deník, 24.08.2010 a 28.07.2010)

Proti zrušení deregulace cen taxislužby
Petr Kulhánek kritizoval zrušení regulace cen taxislužby v Karlových Varech. „V posledních pěti letech nedošlo k žádné stížnosti na chování řidičů na stanovištích taxislužby. Případné problémy budeme sledovat. Když bude potřeba, tak opět použijeme cenovou regulaci,“ uvedl k deregulaci cen náměstek primátora Petr Keřka.
Změnu iniciovaly samotné Taxislužby, které slíbily, že  nebudou zvyšovat ceny, aby nepřišly o zákazníky. „V Karlových Varech byli zákazníci zvyklí na regulované ceny. Uvidíme, co přinese jejich zrušení. Důležité je, aby byl zákazník seznámen s cenami. Za naší firmu Georgia taxi a její dispečink můžu určitě říci, že s jízdným nahoru nepůjdeme. Ani se to nedá, protože lidí k nám volají kvůli zaručeným a stálým cenám. Velká neznámá jsou ale taxikářská stanoviště. Situaci tam nedovedu odhadnout. Trh si ceny určí sám,“ řekl jednatel karlovarské společnosti Georgia Taxi Martin Jícha.
Petr Kulhánek s deregulací nesouhlasil:
„Z vlastní zkušenosti vím, že i současná regulace je jen částečným bičem na nepoctivé taxikáře, když na stejné trase několika kilometrů v rámci města se cena lišila o 50 i 100 korun. Jsem proto přesvědčený, že zrušit jakoukoliv regulaci je rozhodnutí špatné.“
(MF DNES, 01.07.2010)

Hlasitý kritik bývalé koalice
"Lídr KOA Petr Kulhánek byl společně s Jiřím Kotkem z Alternativy v minulém volebním období největším a nejhlasitějším kritikem vládnoucí a neprůstřelné koalice ODS a ČSSD. Ať už šlo o pravidla prodeje městských domů v historickém centru, nebo krizi v symfonickém orchestru. "
(MF DNES, 06.11.2010)

Petice za obnovu letního kina
 Petr Kulhánek stál s řadou obyvatel města u zrodu petiční akce na záchranu tamního populárního letního kina, které muselo být uzavřeno kvůli nevyhovující statice. Na jeho opravu se pak od  roku 1999, kdy k uzavření došlo, dlouho nenašly peníze - finanční injekci na zprovoznění prostoru v podobě amfiteátru schválilo zastupitelstvo v roce 2010. Petici podepsaly stovky lidí.
(ČTK, 30.06.2010)

Prodej domů v Lázeňské ulici
Petr Kulhánek kritizoval způsob, jakým přistoupil karlovarský magistrát k prodeji památkově chráněných domů v Lázeňské ulici. Původní tendr na prodej domů vyhrála společnost Karlovarská průmyslová skupina, která nabídla za koupi tří domů 142 miliónů korun. Vedení magistrátu ale původní soutěž zrušilo a vyhlásilo nové kolo tendru s pozměněnými podmínkami. Těm původní vítěz první soutěže nevyhověl a vypadl. Domy byly prodány společnostem Moser, Golem a Slot Game celkem za 113 milionů, tedy o 29milionů korun méně.
 Náměstek Petr Keřka i po kritice opozice trval na tom, že vítězové výběrového řízení nabídli nejlepší podmínky ze všech. „Nakonec se vše ocitlo u soudů, které daly všem našim postupům za pravdu,“ argumentoval Keřka.
Opoziční zastupitel Petr Kulhánek (KOA) naopak tvrdil, že už při vyhlášení prvního tendru bylo jasné, komu chce radnice svůj majetek prodat. „Do očí je bijící to, že spolumajitelem Moseru je Antonín Vlk, který zároveň vede karlovarskou ODS,“ poukázal Kulhánek.
Občanské sdružení O co jim jde?“ kalkulovalo, že 3 domy s 4000 metry obchodních a kancelářských prostor v lázeňském prostředí by mohly Karlovy Vary z nájmů získat ročně 34 milionů korun. Magistrát argumentoval pro odprodej domů vysokými náklady na opravy. Společnost Moser vložila do oprav svého objektu 10 miliónů korun.
Společnost Golem se později dostala do ekonomických problémů a čelila exekuci. Společnost neúspěšně žádala město, aby ustoupilo ze svého předkupního práva na dům. Tehdejší zastupitelka za ODS Monika Makkiehová navrhla revokaci usnesení o prodeji nemovitosti Moseru a Golemu s tím, že jde o kupčení s majetkem města, za nějž by magistrát mohl dostat o 60 miliónů korun.
 Makkiehová tři roky po prodeji domů podala trestní oznámení na společnost Karlovar 2000  za praní špinavých peněz. Firma půjčila společnosti Moser na nákup domu v Lázeňské ulici 35 miliónů korun, tyto peníze ale podle zjištění Makkiehové neprošly účetnictvím Karlovaru. Moser může půjčku splatit odprodejem domu věřiteli, upozornila Mf Dnes.
(MF DNES, 04.06.2010 a 25.06.2010)

Pro rekonstrukci Horního nádraží
Petr Kulhánek se v anketě o osudu Horního nádraží vyslovil pro jeho rekonstrukci:
"Historickou hodnotu budovy, která byla ve své době jednou z dominant města, žádná nová nenahradí. Nezbavujme se historického dědictví jen proto, že dnešní generace nechala nádraží zchátrat až do současného ubohého stavu. To nemůže být omluva, to je ostuda, kterou by české dráhy měly napravit citlivou rekonstrukcí.
Omšelou budovou se nádraží přitom stalo během posledních desetiletí. Předtím to byl výstavní kus velkoryse řešeného nádraží. Lze najít bezpočet příkladů skloubení historické stavby se současnými potřebami. To není falešný sentiment, je to snaha o zachování historické hodnoty. Podívejme se do nedávné minulosti, jakou hrůzu jsme postavili na místě unikátního hrázděného dolního nádraží, které smetla demolice," uvedl Kulhánek.
(MF DNES, 23.04.2010)

Pod UNESCO zapsat celé centrum města
Petr Kulhánek protestoval proti snaze Rady města Karlovy Vary omezit zápis na listinu UNESCO namísto celého centra města na čtyři památky. „Původně jsme se domnívali, že jde ve všech třech městech o přírodní bohatství - to jsou prameny. Na listě od UNESCO, který jsme si nechali přeložit, jde jenom o ochranu domů. Je tam vyznačená městská památková zóna plus nárazníkové zóny, které sahají až do bytových částí města,“ zdůvodňoval primátor Werner Hauptman omezení žádosti pro zápis.
„Jakékoliv zúžení nominace by celou snahu diskvalifikovalo bez šance na konečný úspěšný zápis. Úvaha nominovat namísto celků pouze jednotlivé památky nemá ani hypotetickou naději na úspěch - zatímco ve světě nemají tak rozsáhlé a památkami naplněné lázeňské zóny obdoby, jednotlivých hodnotných lázeňských staveb je bezpočet. V tomto směru tedy nemůžeme ostatním význačným lázním ve světě konkurovat,“ oponovali v prohlášení za Karlovarskou občanskou alternativu zastupitel Petr Kulhánek a předseda Klubu za Krásné Karlovarsko Jiří Klsák.
(MF DNES, 13.04.2010; Karlovarský deník, 02.02.2010)

Kritika nedodržení územního plánu
Petr Kulhánek upozorňoval na situaci okolo garážového domu s byty postaveného v roce 2009 u hotelu Imperial. Stavba byla povolena jako garážový dům, nicméně v průběhu výstavby se změnila na dům s byty - ačkoli územní plán vyhradil tuto lokalitu pro dopravu. Dům měl mít dvě podzemní a dvě nadzemní podlaží, ve skutečnosti přibylo další nadzemní podlaží s 20 luxusními byty. Majitel objektu změnu vysvětlil tím, že apartmány vznikly na místě pro původně plánované komerční prostory.
Magistrát vedený ČSSD  a ODS se odmítl situací zabývat. „Poslední šancí je, že po komunálních volbách přijdou na radnici noví lidé a dají věci do pořádku,“ komentoval to opoziční zastupitel Petr Kulhánek (Karlovarská občanská alternativa). Kulhánek se obrátil s podnětem na krajský úřad, zde ale neuspěl - podle úřadu změnu stavby před jejím dokončením odsouhlasily příslušné instituce včetně památkářů. Zastupitel Kulhánek o situaci informoval ministerstvo pro místní rozvoj, které mu dalo za pravdu. Petr Kulhánek poté zvažoval žalobu ke správnímu soudu, nicméně podle jeho slov z právního posudku vyplynulo, že ve věci nemůže být konáno, dokud nevzejde impuls ze strany města.
Náměstek primátora Petr Keřka (ODS) byla povolení ke stavbě v pořádku včetně některých úprav.
„Změna územního plánu není nutná. Samo ministerstvo pro místní rozvoj uvádí, že nemá žádné právo do této věci vstoupit. Pan Kulhánek navíc poskytl nepravdivé informace, což jsme ministrovi oznámili,“ uvedl Keřka.
Za stavbou stojí firma Transfer Europe Information, která nyní uspěla v tendru vyhlášeném městem na vybudování dalších pěti garážových domů, připomněla Mf Dnes.
(ČTK, 11.02.2010)

Proti zastavění zelených ploch v lázeňském centru
Mf Dnes v lednu 2010 o petici za záchranu zbylé zeleně v atraktivních lokalitách lázeňské zóny. Petiční dokument podpořilo patnáct set obyvatel Karlových Varů.
„Petice se týká veškeré zeleně v lázeňské zóně. Soukromí investoři tam mají evidentní zájem postavit byty, které si kupují převážně rusky hovořící občané, protože to mají blízko do centra. Konkrétně v oblasti ulic Moravská, Libušina a Hálkův vrch už běží územní řízení o umístění tří staveb,“ uvedla členka čtyřčlenného petičního výboru Helena Jungmanová.
Primátor Werner Hauptman označil informace o záměrech vedení města za jednostranné:  „Nemohu to nechat jen tak, když zase někdo začne útočit na magistrát. Ze starých historických map jasně vyplývá, že celé území od kostela sv. Maří Magdaleny nahoru bylo zastavěné. Podle současných rozborů je evidentní, že se jedná o území, které je sice zelené, ale leží v takzvané náletové zóně. Ta není nikde specifikovaná jako kvalitní nebo veřejná zeleň,“ uvedl Hauptman. Primátor upozornil, že se mluví o pozemcích, které jsou soukromé a městu nepatří a například v případě Moravské ulice se navíc jedná o proluku po bývalé demolici.
Petiční výbor se obrátil s prosbou o pomoc na opozičního zastupitele Petra Kulhánka (KOA). Tomu se podařilo získat vyjádření odboru architektury a územního plánování ke  studii čtyřpatrového vilového domu s 22 lůžky ve vyústění Libušiny do Moravské ulice z ledna 2003. Vyjádření odboru bylo negativní, poukazovalo se na rozpor s vyhláškou zakazující zastavovat plochy veřejné zeleně či odmítavé vyjádření CHKO Slavkovský les, která plochu označila za "nepostradatelný potenciál".   Dokument také uvedl, že křižovatka ulic Moravská - Libušina má špatné dopravní parametry, což je závadou další výstavby v lokalitě.Změnu názoru odboru si Petr Kulhánek vysvětloval nástupem Ivany Doubové do čela odboru rozvoje a urbanismu. V době vydání článku v Mf Dnes nebylo o zastavění ploch rozhodnuto, stavební úřad zastavil územní řízení na stavbu čtyř objektů a začal zjišťovat stanoviska všech zúčastněných stran.
(MF DNES, 30.01.2010)

Kritika smlouvy s VŠKV
Opozice v Karlových Varech kritizovala smlouvu, kterou město uzavřelo s Vysokou školou Karlovy Vary.
„Je nezbytné, aby se smlouvou uzavřenou mezi městem a vysokou školou v březnu 2000 zabývalo už říjnové zastupitelstvo. Nájemné ve výši 400 tisíc ročně je nízký a je nezbytné tento finanční vztah napravit. Vždyť jde o dumpingovou cenu,“ uvedl zastupitel Petr Kulhánek (KOA). Zastupitel Kulhánek si smlouvu od magistrátu vyžádal a po jejím prostudování konstatoval, že je velmi lehce vypověditelná. Opozici rovněž vadilo, že nejsou známi skuteční vlastníci školy. Karlovarský deník uvedl, že spoluvlastníkem školy měl být i kontroverní exděkan plzeňské právnické fakulty Milan Kindl.
(Karlovarský deník, 21.10.2009)

Prodražení arény
Vedení magistrátu oznámilo v roce 2008, že stavba arény se jen v tomto roce prodraží   o 78 milionů korun. Důvodem byly neočekávané náklady při stavebních pracích, mimo jiné investicemi do velkokapacitního kina pro potřeby mezinárodního filmového festivalu. „U tak velkých staveb se náklady běžně mění,“ uvedl náměstek primátora Petr Keřka. Dodatečné úpravy podle vedení magistrátu měly přispět ke zlepšení komerčního využívání haly.  „Nemáte zdání, kolikrát si z nás vedení města utahovalo, když jsme namítali, že rezerva deset milionů korun na vícenáklady je zcela nedostatečná,“ komentoval situaci opoziční městský zastupitel Petr Kulhánek (KOA).
(MF DNES, 22.11.2008)

Demonstrativní odchod opozice
Petr Kulhánek se v listopadu 2007 zúčastnil demonstrativního odchodu opozičních stran z jednání zastupitelstva. Opozice tím protestovala proti tomu, že obsáhlý dokument ke změně územního plánu dostala až těsně před jednáním a neměla tak šanci dokument prostudovat.
"Padesátistránková změna regulačního plánu na ulici Na Vyhlídce byla zařazena jako bod číslo pět, což znamená, že jeho projednávání přijde na řadu hned. Neměli jsme šanci se s materiálem seznámit, rada to odsouhlasila den před zasedáním zastupitelstva, materiál nebyl v komisi pro územní plánování. Kromě toho jsme dávali i jiné návrhy k tomuto jednání, které samozřejmě nikdy neprojdou, takže nemá smysl tady být. Celá naše čtrnáctidenní práce nad zastupitelskými materiály je vniveč,“ vysvětlil Jaroslav Růžička (SNK-ED).
„Pokud dostanu ráno na stůl materiál, který má padesát stránek a je to stěžejní materiál, který reguluje nějaká pravidla v části Na vyhlídce blízko lázeňskému centru, a nedostanu ani možnost, abych si ho přečetl, a naše argumenty naprosto nikoho nezajímají, tak co tu budu dělat?,“ komentoval odchod Petr Kulhánek (KOA).
„Tento materiál měl být zpracován již před rokem. Před ukončením zpracování začal platit nový stavební zákon a celé kolo vyjadřování začalo od prvopočátku. V materiálu se vyjadřovala ministerstva životního prostředí, dopravy, vnitra, různé odbory na magistrátu, krajská hygiena a podobně. Všechna vyjádření jsou kladná, není tam žádný negativní. Materiál byl dokončený minulý týden. Byla dokončen i ze zákona veřejná diskuse k němu a následně ho projednala rada města. Všichni měli ve veřejném projednávání zákonnou možnost se k tomu vyjádřit. Teď jsme jen brali na vědomí, že regulační plán proběhl a bude platit,“ prohlásil náměstek primátorky Tomáš Hybner. Prakticky stejný názor měla podle Mf Dnes také primátorka Veronika Vlková.
(MF DNES, 14.11.2007)

Kritika výběru společnosti pro zlepšení mediálního obrazu města
Petr Kulhánek kritizoval výběr společnosti Digitaiment k vylepšení mediálního obrazu Karlových Varů. „Když se ze sedmi oslovených firem vrátí jedna nabídka, zrušil bych výběrové řízení s tím, že není z čeho vybírat. Nejsem si také jistý, jestli Karlovy Vary opravdu potřebují v tuzemsku public relation,“ prohlásil  Kulhánek.
„Karlovy Vary známé jsou, ale žel z řady různých náznaků a nedořešených věcí, například v médiích, vzniká obraz Varů jako města mafiánského. Město by se ale mělo ukázat, jaké je doopravdy, ne jak ho někteří ukazují. Potřebujeme napravit reputaci, kterou jsme nevytvořili,“ domníval se naopak Václav Larva (ČSSD).
(Mf Dnes, 10.08.2007)

K programovému prohlášení
K programovému prohlášení nové koalice v Karlových Varech Petr Kulhánek mimo jiné uvedl:
"1) cíle, které se zde vůbec neměly objevit, protože tyto činnosti patří k základním povinnostem při správě města (školství, údržba komunikací, čistota města)
2) cíle velmi obecné, bez bližší specifikace nic neříkající (město pro důstojné trávení stáří, centrum kultury a festivalů, kvalifikovaná pracovní síla)
3) cíle kontroverzní - buď svou podstatou (lanovka na Tři kříže), nebo způsobem realizace (multifunkční hala)
Zarážejícím cílem je také ustanovení řídícího aparátu pro aktivní využití zdrojů z EU pro roky 2007–2013, protože tento tým měl existovat již dávno v minulém období a dnes pracovat na plné obrátky!!"
Kulhánek rovněž zpochybnil možnosti koalice plnit řadu bodů - i pozitivního charakteru - ve chvíli, kdy deficitní rozpočet podvazuje možnosti větších investic.
(MF DNES, 20.01.2007)