Vážení návštěvníci, tento web nyní funguje v úsporném režimu. Může se tedy stát, že některé zde prezentované údaje již nemusí být s postupujícím časem aktuální. Děje se tak v důsledku nedostatku finančních prostředků na údržbu bohaté databáze, přičemž na roční základní provoz by byla potřebná částka přibližně 107 tisíc korun. Pokusíme se v roce 2018 udržet aktuálních co nejvíce dat, jde však nyní o dobrovolnou a časově neurčenou práci. O budoucnosti webu v dalším období budeme informovat. Za možné nedostatky se omlouváme.
MENU

Diskuse k politikovi - Ing. Jan Fischer, CSc.

  Zpět na profil politika
 Ing. Jan Fischer, CSc.

Bývalý místopředseda vlády a ministr financí ČR, bývalý viceprezident Evropské banky pro obnovu a rozvoj, bývalý předseda vlády ČR. Absolvent Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické (VŠE) v Praze v oboru statistika a ekonometrie. Později absolvoval postgraduální studium ekonomické statistiky. Od roku 1974 působil v různých funkcích ve Federálním statistickém úřadu (FSÚ). V letech 1980–1989 byl členem KSČ. V roce 1990 se stal místopředsedou FSÚ, po rozpadu federace působil ve stejné funkci v Českém statistickém úřadu (ČSÚ). Od roku 2000 byl ředitelem oddělení produkce společnosti Taylor Nelson Sofres Factum, zúčastnil se rovněž mise MMF ve Východním Timoru. V letech 2002–2003 působil jako vedoucí na výzkumných pracovištích Fakulty informatiky a statistiky VŠE. Mezi lety 2003-2009, resp. 2010 stál v čele ČSÚ. Od dubna 2009 do července 2010 byl premiérem tzv. "překlenovací vlády odborníků". Od roku 2010 zastává fuknci viceprezidenta Evropské banky pro obnovu a rozvoj. 27. srpna 2012 ohlásil oficiální kandidaturu na prezidenta ČR, ve volbě skončil třetí. V červenci 2013 byl jmenován ministrem financí ČR a místopředsedou Rusnokovy vlády, jímž byl do ledna 2014. Následně se vrátil do společnosti CE Group, od srpna 2015 je v důchodu. Jan Fischer je podruhé ženatý, má tři děti a jedno vnouče.


 

NasiPolitici.cz poskytuje prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Všichni čtenáři se při publikaci svého příspěvku zavazují dodržovat Kodex diskutujících.


Přihlášení uživatele

Registrovaní diskutující mají právo vkládat do diskusí interaktivní odkazy, videa z YouTube i dále sdílet diskuse na sociálních sítích Facebook, Twitter, Stream.cz a YouTube. V případě, že ještě nemáte založen svůj účet, zaregistrujte se.

uživatel: Josef Volf

dobry den
pane ministre mam jen obchodni uciliste, protože mi další vzdelani komunisti odepreli s politických duvodu zrejme. Ale vim ze co patri státu je státu . Parlament si udela zakonik práce tak ze podnikatel nemusi platit zdravotni a socialni pojisteni. Co to je?Ja pracoval v obchode a musim rici , kdybych daval něco zadarmo anebo pulku tak bych byl v kriminale. Dnes to je jinak? A co deti budou se rodit stejne?
Supermarket zvedne cenu a pak vyhazuje neprodane. Pripadam si ze nejsem clovek , ale barbar.Co mate za ty fakulty , ze to dovoli svet i v naší zemi. Systém vyrobit a zahodit!!!! Nerozumim.Vytezit ze země suroviny a polovinu vyhodit? Není clovek barbar?Jako politici mate problemi se zamestnanosti a mluvite kulantne o necem jinem nez je téma.

Reagovat
uživatel: Josef Volf

Dobrý den
Pane financni ministre,
vy mate vysoke skoly , nerozumim tomu ze deti se rodi opacne a stat nepotrebuje peníze které mu patri.
Je to ucelne nebo neprofesionalni?
Dnes zakonik práce nevyzaduje aby podnikatel odvedl pojisteni za zamestnance.Je to normalni?Ptam se proc?
Stat nemá na duchody a nemocnice a přitom dovoli aby se pojisteni a zdravotni neplatilo a to primo ze zákona. Byli komunisti tenkrat nenormalni nebo se pletli ? Skoda ze mají všichni komunisticke vzdelani.

Reagovat
uživatel: Izák Hakhabut

nové jarmulky
Vážený pane Fischere, máme na skladě nové jarmulky, rudé. Přijďte si vybrat - udělám vám dobrou cenu. Neprodělám!

Reagovat
uživatel: Petr Kajfosz

S JFK na Hradě tuhle vojnu určitě vyhrajeme...
Hm, co napsat k tomuto kandidátovi na Prezidenta naší země. Prospěchář poplatný době, ve které se zrovna nachází, je myslím vystižné slovo...x-let na Východ kvůli výjezdní doložce a mít se dobře, x-let na Západ kvůli penězům a reputaci...Doba je zlá JFK, chápeme a vnímáme ji všichni, všichni v ní žijeme a potýkáme se s radostmi a starosti této doby, ale nikdy jsem, já osobně nepochopil kandidatúru na Prezidenta od člověka, který vždy myslel jen na sebe a na svůj prospěch...Vše co jsem napsal, je jen můj subjektivní názor, nikoku mu ho nevnucuji, nikoho o něm nepřespědčuji, je to jen můj názor na tohoto Pána.

Petr

Reagovat
uživatel: Miki

shoda
Máš dost velkou pravdu,člověk,který zjistí že KSČpadla,okamžitě,jako dost velká část tzv.osobností dnešní společnosti rudé knížky rychle zahodila a sypou si popel na hlavu,protože jim kyne další prospěch.Když se podíváte na životopisy všech současných rádo-by pravičáků,tak se nestačíte divit,kdo nám to tady vlastně vládne.

Reagovat
uživatel: Karlos

Copak chceme?
aby nám na hradě seděl komouš a ještě ke všemu Žid? Nic proti nim, ale to radši feudála Schwarzenberga nebo slušného člověka a umělce Franze.

Reagovat
uživatel:

Co chceme !!!
Myslím si že urážet člověka za to že je žid je pěkně ubohé a sprosté. 6e byl v KSČ to je druhá věc najednou všichni proti nim něco máte ale když jste je volili tak to vám do nich asi nic nebylo co. Takže co jste si zvolili to taky máte a jinak děkujeme za tuto zničenou Zem.

Reagovat
uživatel: Martin

Jan Fischer
http://www.jan-fischer-komunista.cz/

Reagovat
uživatel: Sewiora Ivan

Příručí který za nic neručí, kam vítr tam plášť, zatím o ničem nemusel rohodovat, protože byl vždy někým veden, krom statistiky a tam nebylo co zkzit.

Reagovat
uživatel:

Tento příspěvek byl označen za nevhodný a odstraněn administrátorem serveru.

Reagovat
uživatel: Petr z Dněpr

Vypadá jako by ho fotili na záchodě...

Reagovat
uživatel: Anežka Hodinová Vzpurná

Skutečně si přejete ex-komunistu na Hradě?

Zřejmě naposledy byli vyznamenáni členové Politických vězňů. Při dnešním dekorování 90ti letých hrdinů a poslouchání jejich silných životních příběhů (15 let vězení v Jáchymově, Leopoldově.....) v boji proti komunismu opravdu chápu, že Političtí vězni si v budoucnu z rukou ex-komunisty žádná vyznamenání nebudou chtít převzít.
Korunu tomu nasadil p. Fischer - ( bývalý člen právě té organizace, která tyto lidi takto dlouhodobě týrala). Tento pán však pravil, že nebude nutit nikoho, aby vyznamenání přijal. Ta AROGANCE ! Kde zůstala pokora? Prosím vás, moji spoluobčané, čím vás tento člověk oslovil, že je první na kandidátce na prezidentský úřad?

Reagovat
uživatel: Rudolf Řeháček

Extremismus KSČM
Považujete pane Fischere,presidenta Klause také za extremistu,když se na př.v názoru na Eu shoduje s KSČM?

Reagovat

Dobrý den,
tato rubrika slouží ke komentářům čtenářů. Pokud chcete politika oslovit přímo, doporučujeme využít rubriky Kontakty či našeho odkazu na službu Napištejim.cz

s přátelským pozdravem
redakce Naši politici.cz

Reagovat
uživatel:

Poplatný člen KSČ ve funkci místopředsedy ČSU musel prosazovat politiku tehdejší KSČ a také ji aktivně prosazoval a vůfdči podřízeným prosazoval i když byla zrůdnější než politika nynější KSČM se kterou nechce mít nic společného., Zkrátka kam vítr, tam plášť.Korouhvička se točí podle větru a Fischer také.

Reagovat
uživatel: Lambert Kremlička

Odsun němců a prolomění Benešových dekretů
Zajímal by mě Váš názor na tuto problematiku, Děkuji Kramlička

Reagovat
uživatel: Ladislav Kopal

Odejmutí částečného invalidního důchodu.
Dobrý den, pane Fišer, co nato říkáte že za Vaši vlády se odsouhlasila vyhláška č. 359/2009 Sb, dle které mě byl odňat invalidní důchod v plné výši, co na to říkáte? Jsem s pozdravem p. Kopal.

Reagovat

Dobrý den,
tato rubrika slouží ke komentářům čtenářů. Pokud chcete politika oslovit přímo, doporučujeme využít rubriky Kontakty či našeho odkazu na službu Napištejim.cz

s přátelským pozdravem
redakce Naši politici.cz

Prosíme čtenáře, aby při psaní kritických komentářů nepoužívali vulgárních výrazů. Jsme velmi neradi, když musíme přistoupit k odstranění příspěvku, který takto porušuje Kodex diskutujících.


s přátelským pozdravem
redakce Naši politici.cz

Reagovat
uživatel: Ing. Poláček

Kritika závisti mezi Čechy
V rozhovoru s pí Tachecí v TV jste zmínil závist mezi Čechy jako věc odsouzení hodnou. Jakou závist jste měl na mysli? Závist důchodce, který je s tichým souhlasem státu okrádán u lékaře, v lékárně i v obchodě, takže jeho inženýrská penze mu do konce měsíce vystačí jen stěží, třebaže celý život řádně pracoval a bez reptání platil všechny ty daně, srážky a tzv. pojistné zdravotní a sociální, zatímco tzv. šikovní a schopní, kteří na konci roku 1989 neměli nic, dnes vlastní miliardy a nebo alespoň miliony? Nebo jste měl na mysli závist všech těch, které tento režim, jehož jste se v době Vašeho premiérského úřadování stal představitelem, systematicky zbídačuje, vůči všem těm nezodpovědným státním funkcionářům a úředníkům, kteří nejsou nikdy vinni nefungující státní správou a miliardovými ztrátami, které ti "obyčejní" občané musí zaplatit, zatímco zmínění úředníci dostávají vedle svého vysokého platu ještě vyšší odměny? Co hodláte nabídnout těm několika milionům obětí zločinného ekonomicko-politického systému, který z lidí živících tento stát dělá nevolníky z vůle asociálních politiků, kteří myslí a jednají jen v zájmu svého obohacení a zisku svých sponzorských kmotrů? Co uděláte pro oběti státem podporovaného zločinu lichvy a podvodu, z něhož těží všichni ti podvodní obchodníci, exekutorské pijavice a advokátští vyděřači?

Reagovat
uživatel: Petr Vacek

Je mi smutno
V roce 1970 jsem si myslel, že komunisté vymřou sešlostí věkem. Nevymřeli, naopak, stali se neomezenými pány země a jak je pravděpodobné, na Pražský hrad si zas sedne jeden z nich.
Fašisté v Německu po válce tajili, že jimi byli. Tady se dvacet let bývalí komunisté (i když, co je to bývalí, což?) se za to, že komunisty byli, ani trochu nestydí, natož aby to tajili a lidé jimi opovrhovali. Dovolím si zařadit se mezi těch málo, kteří jimi ale opovrhují.

Reagovat