Vážení návštěvníci, tento web nyní funguje v úsporném režimu. Může se tedy stát, že některé zde prezentované údaje již nemusí být s postupujícím časem aktuální. Děje se tak v důsledku nedostatku finančních prostředků na údržbu bohaté databáze, přičemž na roční základní provoz by byla potřebná částka přibližně 107 tisíc korun. Pokusíme se v roce 2018 udržet aktuálních co nejvíce dat, jde však nyní o dobrovolnou a časově neurčenou práci. O budoucnosti webu v dalším období budeme informovat. Za možné nedostatky se omlouváme.
MENU

Diskuse k politikovi - prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc., dr. h. c. mult.

  Zpět na profil politika
prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc., dr. h. c. mult.

Kandidát na prezidenta ČR (nestr.), bývalý předseda Akademie věd ČR, věděc. Po střední všeobecně vzdělávací škole v Jablunkově studoval pět let obor fyzikální chemie VŠCHT v Praze a následně absolvoval rok povinné vojny. V roce 1973 pokračoval ve studiu na Ústavu teoretických základů chemické techniky AV ČSSR, kde po čtyřech letech obdržel titul CSc. Od roku 1978 působil na Akademii věd ČSSR jako vědecký pracovník a během tohoto období na rok studijně vycestoval na Univerzitu v Hannoveru. V roce 1992 se stal na dva roky zástupcem ředitele Ústavu chemických procesů AV ČR, v dalších osmi letech Ústav řídil. V roce 1994 se stal docentem, v roce 1999 obhájil titul DrSc. a v roce 2003 byl v oboru chemické inženýrství jmenován profesorem. Od roku 2005 byl po čtyři roky místopředsedou Akadamie věd ČR, v letech 2009–2017 působil v jejím čele. Byl či stále je členem mnoha vědeckých orgánů, institucí či redakčních rad, např. od roku 2014 předsedá České společnosti chemického inženýrství nebo byl členem představenstva Svazu chemického průmyslu ČR. V listopadu 2017 podal kandidaturu na prezidenta ČR na základě petice se 141 234 podpisy občanů. Jiří Drahoš je ženatý a má dvě děti.


 

NasiPolitici.cz poskytuje prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Všichni čtenáři se při publikaci svého příspěvku zavazují dodržovat Kodex diskutujících.


Přihlášení uživatele

Registrovaní diskutující mají právo vkládat do diskusí interaktivní odkazy, videa z YouTube i dále sdílet diskuse na sociálních sítích Facebook, Twitter, Stream.cz a YouTube. V případě, že ještě nemáte založen svůj účet, zaregistrujte se.

uživatel: Vladimír Dvořák

můj osobnínázor
Pan prof. Jiří Drahoš je figura pražské smetánky a kmotrů, kteří ho i financují. Domnívám se, že je kariérista a této společnosti zbohatlíků bude plně sloužit a která ho bude plně ovládat. Moje pravda se později zukáže.

Reagovat
uživatel: demograt

pravda se ukáže
plně souhlasím s panem Vladimírem Dvořákem, je to dosazená figurka současných kalousků a jemu podobných zbohatlíků, kteří se potřebují zbavit Babiše a i Zemana, aby mohli zase rozkrádat naši zem.

Reagovat
uživatel: Ing. Ladislav Míšek

cizí jazyky
Nikde jsem nezjistil, jaké cizí jazyky plně ovládá pan prof. Jiří Drahoš a které může používat bez tlumočníka jako prezident republiky. Děkuji.

Reagovat
uživatel: muammar kaddáfí

Drahoš je další havloidní dobytek tupec kterej neumi dát do hromady jednu souvislou větu.

Reagovat
uživatel:

Drahoš je americká a némecká loutkaz

Reagovat