Vážení návštěvníci, tento web nyní funguje v úsporném režimu. Může se tedy stát, že některé zde prezentované údaje již nemusí být s postupujícím časem aktuální. Děje se tak v důsledku nedostatku finančních prostředků na údržbu bohaté databáze, přičemž na roční základní provoz by byla potřebná částka přibližně 107 tisíc korun. Pokusíme se v roce 2018 udržet aktuálních co nejvíce dat, jde však nyní o dobrovolnou a časově neurčenou práci. O budoucnosti webu v dalším období budeme informovat. Za možné nedostatky se omlouváme.
MENU

Diskuse k politikovi - JUDr. Pavel Telička

  Zpět na profil politika
JUDr. Pavel Telička

Místopředseda EP (nestr. za ANO 2011), diplomat, hlavní vyjednavač přistoupení ČR k EU, první eurokomisař za ČR, lobbista. Absolvent Právnické fakulty Univerzity Karlovy. V roce 1986 nastoupil na Ministerstvo zahraničí jako pracovník oddělení pro oblast mezinárodního práva. V osmdesátých letech byl členem KSČ. V letech 1991–1995 byl pracovníkem Stálé mise ČR při Evropském společenství (ES), poté působil na ministerstvu jako ředitel odboru a sekce zaměřené na ES a integraci. Mezi roky 1998–1999 zastával funkci náměstka a do roku 2002 prvního náměstka ministra zahraničí Jana Kavana, v této době vedl vyjednávací tým přístupových jednání s Evropskou unií (EU). Od roku 2003 působil jako velvyslanec ČR. V roce 2004 byl jmenován historicky prvním eurokomisařem České republiky, téhož roku ale musel funkci uvolnit ve prospěch Vladimíra Špidly opouštějícího předsednictví vlády.  Následně diplomacii opustil a v roce 2005 založil s bývalým zaměstnancem ministerstva Ing. Petrem Ježkem poradenskou společnost BXL Consulting s.r.o. specializující se na lobbing. V roce 2013 se stal kandidátem hnutí ANO 2011 a společnost utlumila svou činnost. Působil mimo jiné jako prezident České rugbyové unie či člen dozorčí rady společnosti RPG Byty s.r.o. V květnu 2014 byl zvolen europoslancem. Pavel Telička je ženatý a má dvě děti.


 

NasiPolitici.cz poskytuje prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Všichni čtenáři se při publikaci svého příspěvku zavazují dodržovat Kodex diskutujících.


Přihlášení uživatele

Registrovaní diskutující mají právo vkládat do diskusí interaktivní odkazy, videa z YouTube i dále sdílet diskuse na sociálních sítích Facebook, Twitter, Stream.cz a YouTube. V případě, že ještě nemáte založen svůj účet, zaregistrujte se.

uživatel: Pavel Svoboda

Kdo nás zastupuje?
Kdo je Pavel Telička? Bezcharakterní kariérista, který je za politický post ochoten prodat vlastní matku. Neznám jeho rodiče, ale vzhledem k tomu, že se narodil v USA, museli být rodiče kovaní komunisté s rukama od krve. Kdo byl v ve státní službě, musel souhlasit únorem 1948, s popravenými v padesátých letech i s okupací ČSSR v roce 1968.
Proč ve svém životopise neuvádí studium v Moskvě do roku 1990. Poté rychle obrátil a ejhle, je z něho největší demokrat. Z komunisty demokrat nikdy nebude. Jak tento člověk může zastupovat český národ, když byl ochoten použít násilí při nepokojích proti demonstrantům v roce 1989. Těžko bude myslet na nás, ale vždy na sebe. Co bude dělat Pavel Telička až přijdou Číňani? Mám obavy, že to neví ani on sám. A takových Teličků je plný Brusel.
Výsledek je viditelný každý den. EU = RVHP

Reagovat
uživatel: Rudi

Telička tonemá v palici v pořádku !
Pane Telička proč veřejně urážíte prezidenta v televizi. Vaše migrační názory jsou jako od školáka ze základní školy. Česká republika nepotřebuje žádné migranty na obohacení. Nechte je v původní zemi ať bojují za svoji vlast a věří třeba v satana. Když dorazí do Evropy tak okamžitě zpět deportovat !!!

Reagovat
uživatel: Petr Brecík

Telička - demagog horší než KSČ
Dnes Telička perlil v OVM. Tento "politický expert" za ANO prohlásil, že za exodus szrčanů do EU může rusko. To by neřekl ani adept na inclusi do ZŠ, který si neumí zavázat v 10 letehc tkaničky. Takže podle tebe, Tele-čko rusko může za "Arabské jaro" od Tunisu přes Egypt až po Jemen a Sýrii??? A dále za Irán, Irák a Afghánistán ? Už i černoušek Obama přiznal, že USSA bombardovali, ale co dál jim nedošlo. V současné době USSA posilují, cvičí "umírněnou opozici" v Sýrii. Což = prodlužování konfliktu. Nevíš - teličko, ža v Sýrii proběhly paramentní volby ?? nevolilo s ejen ve 2 z 13 privincií. Úroveň - srovnatelná s Ukrajinou. TAM je to demokratické, v Sýriii NE ? Takových "expertů", jako ty je jak ...... Styď se, pokud to slovo a pocit poznáš.

Reagovat
uživatel: J.Kminiaková

Přístup EU
Pane Teličko byl jste hlavní vyjednávač přístupu do EU chtěla bych vědět proč jste nadali do podmínek i naše vystoupení jako má Anglie to byl záměr jak Anglie vystoupí tak se EU položí ne a proč už se nevysvětluje hlavně negativa jaké to na nás bude mít, žádné pozitiva nevidím. Děkují jestli mi odpovíte

Reagovat
uživatel: Roman Kovařík

Ostravsko
pane JUDr. Teličko, nesouhlasím s vaším výrokem porovnání útokem na Ostravu, pokud by např. Morava chtěla vyhlásit referendum o osamostatnění a Praha na ně poslala vojsko, mají plné právo se bránit, nu a pokud by jim např. pomáhalo Slovensko, tak Slovensko není agresor.

Reagovat
uživatel: Jarda Bošek

Problémyx okolo referenda
Referendum které končí výsledkem 50,1 oproti 49,9 s účastí okolo 50% nic neříká. Tak jako současné výpady proti prezidentu Zemanovi. Telička není člověk který má zastupovat naší republiku v EU. Již nadělal kopanců velmi mnoho a je jej třeba kopnout do části zad, které se nazývají prdel. Doufám, že se to brzy podaří a Telička přestane zapáchat v EU.

Reagovat