Vážení návštěvníci, tento web nyní funguje v úsporném režimu. Může se tedy stát, že některé zde prezentované údaje již nemusí být s postupujícím časem aktuální. Děje se tak v důsledku nedostatku finančních prostředků na údržbu bohaté databáze, přičemž na roční základní provoz by byla potřebná částka přibližně 107 tisíc korun. Pokusíme se v roce 2018 udržet aktuálních co nejvíce dat, jde však nyní o dobrovolnou a časově neurčenou práci. O budoucnosti webu v dalším období budeme informovat. Za možné nedostatky se omlouváme.
MENU

Diskuse k politikovi - Ing. Petr Rafaj

  Zpět na profil politika Starší komentáře
Ing. Petr Rafaj

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, bývalý poslanec a politik ČSSD. V roce 1984 vystudoval Fakultu HGF Vysoké školy Báňské a nastoupil jako stavbyvedoucí HSV do podniku Silnice Ostrava a.s., kde pracoval po deset let. Od roku 1995 do roku 1998 vykonával funkci ekonomického ředitele JEWA Export-Import s.r.o., od téhož roku do roku 2003 byl společníkem firmy. V roce 1997 vstoupil do ČSSD. O rok později byl zvolen zastupitelem města Frýdek-Místek a po jedno volební období byl jeho místostarostou. V letech 1999–2006 předsedal MO ČSSD Frýdek-Místek. V období let 2000–2002 zasedal v Zastupitelstvu Moravskoslezského kraje a od téhož roku byl předsedou Euroregionu Beskydy. V roce 2002 získal poslanecký mandát do Parlamentu ČR. Od roku 2006 byl členem Rady města Frýdku-Místku. V roce 2009 byl jmenován na post předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a rezignoval na všechny své dosavadní politické i podnikatelské aktivity.


 

NasiPolitici.cz poskytuje prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Všichni čtenáři se při publikaci svého příspěvku zavazují dodržovat Kodex diskutujících.


Přihlášení uživatele

Registrovaní diskutující mají právo vkládat do diskusí interaktivní odkazy, videa z YouTube i dále sdílet diskuse na sociálních sítích Facebook, Twitter, Stream.cz a YouTube. V případě, že ještě nemáte založen svůj účet, zaregistrujte se.

uživatel: ttom

Létal za státní peníze letadlem do práce, vlak měla zdarma.
Kancléř posl. sněmovny Petr Kynštetr zatajoval přes pět let informaci, kdo léta letadlem do práce. Ano i tento poslanec létal. I když vlakem to trvalo stejně dlouho a byl pro poslance ZDARMA!!

Reagovat
uživatel: RNDr. František Kubec

URGENCE U VÁMI VEDENÉHO ÚŘADU
Fwd: DOTAZ - metodika URGENCE
Odpovědět
odesílatel riptdvuftd riptdvuftd@gmail.com
komu Úřad pro ochranu hospodářské soutěže <posta@compet.cz>
skrytá kopie vuftd <vuftd@volny.cz>
datum 2. dubna 2012 23:11
předmět Fwd: DOTAZ - metodika URGENCE
posíláno přes gmail.com
skrýt podrobnosti 2.4. (Před 11 dny)
Pouze přeposílám.
Je něco na mém dotazu nesrozumitelného ? Mohu mluvit s tím, kdo konkrétně vyřizuje ?
Připravuji výrobu jako podklad pro jinou firmu a na můj dotaz potřebuji odpověď.
Máte nějaké termíny nebo ....atd.

Dr. Kubec
VÚFTD, s.r.o.

2.4.2012

......................................................................................................................................

---------- Přeposlaná zpráva ----------
Od: riptdvuftd <riptdvuftd@gmail.com>
Datum: 29. února 2012 15:17
Předmět: DOTAZ - metodika
Komu: Úřad pro ochranu hospodářské soutěže <posta@compet.cz>


ÚOHS

Brno

elektronickyŽádost o informaciPotřeboval bych vědět jak (metodika) Váš úřad zjišťuje podíl na trhu s léky v České republice. Snažil jsem se přečíst vše na Vašich stránkách, ale příslušnou metodiku jsem nenašel.

Pro větší srozumitelnost budu uvádět jednotlivosti, se kterými si nevím rady.

Lék je registrován na SÚKL-u v Praze

Lék je registrován na EMA Londýn (a to platí i u nás)

Lék není registrován a dováží se na základě výjímky schválené SÚKL-em.

Počítá se počet teraputických jednotek (DDD) ?

Počítá se počet balení x počet obsažených (např.tablet) ?Firma má mateřské sídlo NĚKDE a lék u nás registruje její česká pobočka. Stejná firma si v akvizici koupila jinou zahraniční firmu, která již má u nás registrované léky.

Proces přeregistrace je správní řízení a to má své určené postupy a časy.

Tedy na trhu se vyskytují léky, které ve skutečnosti patří stejnému subjektu, ale nesou zcela jiné označení. To vše souběžně existuje ne po krátkou dobu. Dá se říci, že do přeregistrací se nehrnou.

Konkrétními dobrými příklady je GALENA, IVAX, TEVA, RATIOPHARM.

Jiný příklad třeba NOVARTIS a ALCON.

Takových případů jsou desítky. Stačí dobře prohlédnou registrační dokumentaci veřejně přístupnou na SÚKL-u.

Něco jako metodika pravděpodobně existuje, protože nedávno Sanoffi-Aventis předal okolo 18 výrobků do Dánska ve prospěch Nycomedu. Nikde jsem nezjistil, proč právě tyto a ne jiné. Kdo to konkrétně nařídil a na základě čeho. Jak se k tomuto materiálu dostanu ?

Jedná se o podíl v jednotlivých ATC skupinách nebo o celkový podíl tržní, pro dané indikace atd.

Používají se k tomuto zjišťování údaje o celkové roční spotřebě léků uváděné SÚKL-em ?

Cílem a důvodem mé žádosti je naučit se, jak sledovat tržní podíl jednotlivých gigantů. Jedná se o konkrétní léky a jejich podíl nebo o tržní mohutnosti (celkový podíl na trhu) jednotlivých firem u nás.

Mohu být jako schválený výrobce léků z jen určité ATC skupiny něčím, resp. někým (třeba Vámi) omezen a následně výrobu utlumit na jen určitý podíl (něco jako zastropování).

Děkuji.

RNDr, F. Kubec

Výzk.ústav farmaceutické techologie a dokumentace, s.r.o., Opava29-02-2012GSM 739167170

Reagovat

Dobrý den,
tato rubrika slouží ke komentářům čtenářů k osobě (bývalého) politika. Pokud jsme dobře porozumněli, snažíte se vejít v kontakt s UHOS. V tomto ohledu můžeme doporučit využít oficiálních kontaktů tohoto úřadu.

s přátelským pozdravem
redakce Naši politici.cz

Reagovat