MENU

Diskuse k politikovi - doc. JUDr. Petr Pithart

Zpět na profil politika
doc. JUDr. Petr Pithart

Bývalý předseda a místopředseda Senátu PČR (KDU-ČSL), bývalý premiér ČSFR a bývalý poslanec. Po absolvování studia práva na Univerzitě Karlově (1962) pokračoval  na právnické fakultě jako odborný asistent. V letech 1966–1970 byl zároveň redaktorem Lidových novin. Na protest proti srpnové okupaci roku 1968 vystoupil z komunistické strany. Léta sedmdesátá strávil jako čerpař Vodních zdrojů a podnikový právník Ředitelství výstavby pracovišť v Praze. V roce 1977 patřil k prvním signatářům Charty 77. Další léta pak prožil jako "obalový referent" a redaktor samizdatových Lidových novin. V prosinci 1989 patřil k zakladatelům Občanského fóra. V letech 1990–1992 zastával funkci předsedy české vlády. V roce 1994 začal znovu přednášet na pražské právnické fakultě. Od roku 1996 do roku 2012 byl senátorem zvoleným na kandidátce KDU-ČSL. V období let 1996–1998 a 2000–2004 zastával post předsedy Senátu. V roce 2003 neúspěšně kandidoval na úřad prezidenta ČR. Od roku 2008 do roku 2012 byl místopředsedou Senátu PČR.

NasiPolitici.cz poskytuje prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Všichni čtenáři se při publikaci svého příspěvku zavazují dodržovat Kodex diskutujících.

Přihlášení uživatele

Registrovaní diskutující mají právo vkládat do diskusí interaktivní odkazy, videa z YouTube i dále sdílet diskuse na sociálních sítích Facebook, Twitter, Stream.cz a YouTube. V případě, že ještě nemáte založen svůj účet, zaregistrujte se.

uživatel: muammar kaddáfi

Havloidni dobytek na Albertově
Tento příspěvek byl označen za nevhodný a odstraněn administrátorem serveru.

Reagovat
uživatel: muammar kaddáfi

Tento příspěvek byl označen za nevhodný a odstraněn administrátorem serveru.

Reagovat
uživatel: Jiří Havel

Odmítnutí vyznamenání
Vážený pane doktore,
odmítnutí ceny od prezidenta Zemana mě překvapilo. Navrhl Vás senát a jestli se máte s prezidentem rádi, je věc vedlejší. Není v tom kousek stařecké závisti, že on je prezident a Vy jste jako politik skončil ? Nejsem fanda prezidenta Zemana, ale nechápu podstatu Vašeho rozhodnutí a zdá se mně nějak mimo. Vždycky jsem Vám fandil pro jasné
poliitcké názory i pro vytrvalost na běžkách na Blatinách.
Přeji pevné zdraví a dobrou náladu.
Jiří Havel

Reagovat
uživatel: Josef Kucirek

Proc zacina zivotopis PP rokem 1957?
Zajimave z jake rodiny pochazi. Rodice komunisticti VIP. Otec velvyslancem ve Francii. V 50 letech studuje PP v Oxfordu (3 mesice)
Kdo tenkrat mohl vycestovat na zapad?
V 60 letech vstup do KSC. V tech letech za mnou chodili take a rikali vstup do strany. Tomu jsem se mohl jen usmat. Normalni slusni lide vedeli co je to za partaj, jen touzici po kariere rekli ano. A tenhle clovek dnes zaujima ty nejvysi funkce v nasem "demokratickem" state. A neni sam, takovi jsou vlastne vsichni.

Reagovat