Vážení návštěvníci, tento web nyní funguje v úsporném režimu. Může se tedy stát, že některé zde prezentované údaje již nemusí být s postupujícím časem aktuální. Děje se tak v důsledku nedostatku finančních prostředků na údržbu bohaté databáze, přičemž na roční základní provoz by byla potřebná částka přibližně 107 tisíc korun. Pokusíme se v roce 2018 udržet aktuálních co nejvíce dat, jde však nyní o dobrovolnou a časově neurčenou práci. O budoucnosti webu v dalším období budeme informovat. Za možné nedostatky se omlouváme.
MENU

Diskuse k politikovi - MUDr. Zuzana Roithová, MBA

  Zpět na profil politika
MUDr. Zuzana Roithová, MBA

Bývalá poslankyně EP, místopředsedkyně strany (KDU-ČSL), lékařka. Rozená Tůmová. Po studiu na Fakultě všeobecného lékařství Univerzity Karlovy (dokončeném roku 1978) pracovala postupně v nemocnici v Berouně, Fakultní nemocnici v Motole (19791985) a ve Fakultní nemocnici na Vinohradech (19851992). Od roku 1990 do prosince 1998 byla s krátkou přestávkou ředitelkou Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. V letech 19941997 studovala dálkově na Sheffield Hallam University. Je spoluzakladatelkou Asociace nemocnic ČR, kde od roku 1991 zastává funkci místopředsedkyně. V roce 1998 zastávala post ministryní zdravotnictví ve vládě premiéra Josefa Tošovského. Mezi lety 19982004 byla senátorkou a členkou senátorského klubu KDU-ČSL. Od roku 2004 byla po dvě volební období poslankyní Evropského parlamentu za KDU-ČSL. 3. října 2012 ohlásila oficiální kandidaturu na prezidentku ČR, ve volbě skončila šestá. V roce 2014 byla zvolena členkou správní rady VZP. Zuzana Roithová je vdaná, má jedno dítě a jedno vnouče.


 

NasiPolitici.cz poskytuje prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Všichni čtenáři se při publikaci svého příspěvku zavazují dodržovat Kodex diskutujících.


Přihlášení uživatele

Registrovaní diskutující mají právo vkládat do diskusí interaktivní odkazy, videa z YouTube i dále sdílet diskuse na sociálních sítích Facebook, Twitter, Stream.cz a YouTube. V případě, že ještě nemáte založen svůj účet, zaregistrujte se.