Podpořte aktivity sdružení NFPK

Aktuality - Česká politika

Lidovky.cz: Úprk z pražské ODS: dlouholetí straníci mění dresy a chtějí obsadit radnice

STŘEDA, 20.08.2014

"Regionální politici ODS v Praze hromadně odevzdávají stranické knížky. Na poslední chvíli před podzimními komunálními volbami. Jen namátkou: starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský nebo Pavel Žďárský, první muž ve Kbelích. Jiné partaje než ODS zvolili také exstarosta Prahy 5 Milan Jančík nebo bývalý primátor Jan Kasl. Oba se vracejí po delší odmlce."

Více na Lidovky.cz.

ČT24.cz: Zaveďte urychleně kurzarbeit, doporučuje pracovní skupina vládě

ÚTERÝ, 18.08.2014

"Pracovní skupina pro hodnocení dopadů sankcí mezi EU a Ruskem doporučí Sobotkově vládě, aby urychlila práci na tzv. kurzarbeitu. Ten by měl v podobných situacích umožnit českým firmám hbitě reagovat na výkyvy na trhu. V rámci podpory vývozu má být také vytvořeno pět pozic tzv. zemědělských diplomatů, kteří by v zahraničí pomáhali českému exportu. Podle skupiny by Česko nemělo za žádných okolností opustit svou pozici na ruském trhu."

Více na ČT24.cz.

iDNES.cz: Obrana nesprávně vykázala téměř 20 miliard, kontrole z NKÚ to nevadí

PONDĚLÍ, 18.08.2014

"Nejvyšší kontrolní úřad zjistil v účetnictví Ministerstva obrany za rok 2012 nesrovnalosti za 19,8 miliardy korun. Vznikly například kvůli účetnictví v oblasti hmotného majetku. Nesprávnosti ale nebyly natolik zásadní, aby měly na někoho negativní dopad, tvrdí kontrola."

Více na iDNES.cz.

Echo24.cz: Deset samozvaných spasitelů Prahy: politici, podnikatelé i přeběhlíci

ČTVRTEK, 14.08.2014

"Ve frontě před pražskou radnicí se letos před volbami tlačí celkem 31 stran a hnutí. Kromě těch zavedených i řada menších ambiciózních projektů, které přichází se svými recepty pro hlavní město, často však nemají ani vlastní web. Jejich programy se kryjí a soupeří o stejné voliče. Deník ECHO24.cz vybral deset nejzajímavějších."

Více na Echo24.cz.

iDNES.cz: Policie od rána zasahuje na pražském magistrátu, důvod tají

PONDĚLÍ, 11.08.2014

"Policisté od rána zasahují v kancelářích magistrátu hlavního města Prahy. Informaci potvrdila mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, další podrobnosti však nesdělila."

Více na iDNES.cz.

REST: Rekonstrukce státu: jednání s opozicí nesmí ohrozit podstatu zákona o státní službě

ČTVRTEK, 07.08.2014

"Rekonstrukce státu se před časem vyjádřila kriticky k návrhu zákona o státní službě, který nenaplňoval řadu bodů, ke kterým se poslanci před volbami zavázali. Potřebujeme služební zákon, který vydrží déle než jednu vládu nebo jedno volební období. Vítáme proto, že se otevřela spolupráce mezi koalicí a opozicí. Jistě je možné vést debatu o personálních pravomocech Generálního ředitelství. Úplné vypuštění nadresortního útvaru odpovědného za jednotnou aplikaci zákona, včetně koncepční, koordinační, kontrolní a odvolací funkce by ale bylo v rozporu se závazky poslanců, i těch opozičních."

Více na Rekonstrukce státu.cz.

ČRo.cz: 'Superúředník' ani ředitelství státní služby nevznikne, koalice ustoupila ODS a TOP 09

STŘEDA, 06.08.2014

"Koalice ustoupila opozičním TOP 09 a ODS a souhlasí s jejich požadavkem nezavádět generální ředitelství státní služby. Podle informací Českého rozhlasu by funkci tzv. superúředníka měl zastat náměstek pro státní správu na ministerstvu vnitra."

Více na Rozhlas.cz.

iDNES.cz: Senát zkusí zpívající právník Jahelka, fotbalista Panenka i tři ministři

ÚTERÝ, 05.08.2014

"Jen tři muži, mezi nimi šéf senátu Milan Štěch z ČSSD, se ještě mohou chlubit, že jsou v horní komoře parlamentu už od roku 1996, kdy se do něj volilo poprvé. Štěcha se tentokrát pokusí sesadit mimo jiné známý zpívající právník Ivo Jahelka, kterého proti „neporazitelnému“ senátorovi nasadí TOP 09."

Více na iDNES.cz.

ČRo.cz: Ministerstvo dopravy a jeho složky plýtvají penězi, zjistil NKÚ

PONDĚLÍ, 04.08.2014

"Ministerstvo dopravy a jemu podřízené organizace mohly v minulých třech letech ušetřit minimálně 88 milionů korun. Zjistil to Nejvyšší kontrolní úřad, který prověřoval například výdaje na informační technologie, osobní auta, poradenské služby nebo mzdy."

Více na ČRo.cz.

Lidovky.cz: Policie od rána zasahuje v Pražských službách, přišla si pro dokumenty

STŘEDA, 30.07.2014

"Protikorupční útvar od středečního rána zasahuje v Pražských službách, společnosti svážející odpad v hlavním městě. Do firmy si policisté přišli pro dokumenty."

Více na Lidovky.cz.

Echo24.cz: Rychlá změna. Schopperová už není. ANO povede Krnáčová

ÚTERÝ, 29.07.2014

"Kandidátku hnutí ANO do zastupitelstva hlavního města povede v podzimních volbách náměstkyně ministerstva vnitra a bývalá ředitelka české pobočky Transparency International Adriana Krnáčová, oznámilo na webu hnutí ANO. Stalo se tak asi týden poté, co ANO představilo jako svojí lídryni neznámou podnikatelku Martinu Schopperovou."

Více na Echo24.cz.

ČT24.cz: Sobotkovo pololetí: Boj o služební zákon a bumerang jménem restituce

ÚTERÝ, 29.07.2014

"Půl roku po jmenování vlády Bohuslava Sobotky si všichni ministři udrželi svá místa, jedinou změnou je plánované povýšení Věry Jourové: regionální dotace bude nově řídit nikoliv z Prahy, ale jako eurokomisařka z Bruselu. Ze svých závazků zatím vláda úspěšně prosazuje zvýšení penzí, snížení DPH na léky, knihy a dětskou výživu či rušení poplatků u lékaře. Naopak zatím největší boj s opozicí svádí o služební zákon. Jako černá můra se stále vrací církevní restituce, které sociální demokracie měla v plánu přehodnotit, ale nenašla podporu u koaličních partnerů ani u církví."

Více na ČT24.cz.

ČT24.cz: ČR nemusí platit Diag Human miliardy korun, firma ale tvrdí opak

NEDĚLE, 27.07.2014

"Stát definitivně vyhrál 18letý spor s Diag Human a nebude muset platit firmě požadovaných deset miliard korun. Podle právníků ministerstva zdravotnictví, kteří od pátku zkoumali rozhodnutí přezkumného senátu, rozhodnutí dává jednoznačně za pravdu České republice. Společnost Diag Human ale tvrdí opak."

Více na ČT24.cz.

iDNES.cz: Jde to pomaleji, než jsme čekali, říkají ministři po půl roce vlády

STŘEDA, 23.07.2014

"Všechno je komplikované a trvá příliš dlouho, hodnotí svou zkušenost po půl roce vlády ministr financí a šéf ANO Andrej Babiš. Podobně to vidí ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček z ČSSD, který před tím vedl ostravskou fakultní nemocnici. ,Na tohle jsem nebyl zvyklý, to pro mě bylo asi největší negativní překvapení,' popisuje Němeček."

Více na iDNES.cz.

iHNed.cz: Koaliční strany se dohodly na eurokomisaři. Vybraly Věru Jourovou

PONDĚLÍ, 21.07.2014

"Premiér Sobotka chtěl mít dohodu o českém zástupci v Evropské komisi do konce měsíce. Koalice se na něm nakonec shodla v pondělí. Stát se jím má ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová (ANO)."

Více na iHNed.cz.