MENU

Aktuality - Česká politika

ČT24.cz: Soud zprostil Janu Nečasovou viny v kauze zneužití vojenské tajné služby

PÁTEK, 29.05.2015

"Soud zprostil Janu Nečasovou, dříve Nagyovou, viny ze zneužití vojenské tajné služby ke sledování manželky tehdejšího premiéra Petra Nečase (ODS). Verdikt není pravomocný. Podle obžaloby zneužila někdejší šéfka premiérova kabinetu svou pravomoc, když v roce 2012 zadala údajně z osobních důvodů sledování Nečasovy manželky Radky. Kauza vedla k pádu vlády, Nečas se pak s Nagyovou oženil. Státní zástupce pro Nečasovou navrhoval 3,5 roku vězení. Soud zprostil viny rovněž exšéfy Vojenského zpravodajství Ondreje Páleníka a Milana Kovandu i zpravodajce Jana Pohůnka."

Více na ČT24.cz.

Echo24.cz: Ministr Chládek pod tlakem. Kvůli šikaně si ho povolal premiér

ČTVRTEK, 28.05.2015

"Ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) může přijít o místo ve vládě. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) si ho podle informací deníku ECHO24.cz povolal na 14. hodinu na schůzku kvůli informacím o pokračující šikaně podřízených. Detaily o Chládkově nevybíraném chování přinesla čtvrteční MF Dnes, ministr její tvrzení odmítá, ale obdobné excesy musel Sobotkovi vysvětlovat už loni."

Více na Echo24.cz.

Týden.cz: Přesuňte Babiše, zneužívá moc ve prospěch Agrofertu! radí šéf ODS

ÚTERÝ, 26.05.2015

"V případě ministra financí Andreje Babiše (ANO) už nejde o stálý střet zájmů, ale o zneužití moci ve prospěch jeho firmy Agrofert. V úvodu schůze, na níž budou poslanci hlasovat o vyslovení nedůvěry vládě, to řekl předseda opoziční ODS Petr Fiala. Podle něho si toho všimli i zástupci koaličních ČSSD a KDU-ČSL. "Ale my jsme jediní, kteří před tím nestrkají hlavu do písku," uvedl Fiala."

Více na Týden.cz.

Deník.cz: Místopředsedy KDU-ČSL jsou Roithová, Bartošek, Mihola, Benešík

SOBOTA, 23.05.2015

"Lidovci na dnešním sjezdu zvolili čtyři řadové místopředsedy, jimiž se stali Zuzana Roithová, Jan Bartošek, Jiří Mihola a Ondřej Benešík. Neuspěli Miroslav Rovenský a Tomáš Zdechovský, oznámila volební komise. Již před tím bylo do čela lidovců podle očekávání zvoleno dosavadní vedoucí duo předsedy Pavla Bělobrádka a prvního místopředsedy Mariana Jurečky. Dlouholetý místopředseda Roman Línek ani místopředsedkyně Klára Liptákové funkce neobhajovali."

Více na Deník.cz.


Více Zdroj: http://www.denik.cz/z_domova/mistopredsedy-kdu-csl-jsou-roithova-bartosek-mihola-benesik-20150523.html

Aktuálně.cz: Nový plán lidovců. Být drzejší a ukrást voliče pravici

PÁTEK, 22.05.2015

"Lidovci mají před víkendovým volebním sjezdem jasno. Už nechtějí být stranou, kterou si voliči spojují jen se zemědělstvím nebo rodinnou politikou. Nejmenší vládní partaj, která se při sestavování kabinetu marně hlásila o některé z ekonomických ministerstev, chce po víkendu začít prosazovat právě ekonomická témata."

Více na Aktuálně.cz

Lidovky.cz: ANO se dopustilo podvodu, tvrdí Kalousek. Pomohlo prý Babišovu byznysu

STŘEDA, 20.05.2015

"Hnutí ANO se svým hlasováním o biopalivech dopustilo veřejného podvodu, tvrdí šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Poslanci vládního hnutí tak podle něj učinili kvůli Agrofertu, který vlastní šéf hnutí Andrej Babiš."

Více na Lidovky.cz.

iDNES.cz: NKÚ kritizuje pomalé dotace. Peníze šly k postiženým povodněmi rok a půl

PONDĚLÍ, 18.05.2015

"Rok a půl trvalo, než se peníze na odstranění škod po dvou povodních v roce 2010 dostaly k příjemcům. Vyplývá to ze zprávy Nejvyššího kontrolní úřadu, který prověřil, jak ministerstvo financí a příjemci naložili s dotacemi z Fondu solidarity Evropské unie. Kromě neúměrné časové prodlevy kontrola neodhalila važnější pochybení."

Více na iDNES.cz.

ČT24.cz: Ťok: Když nebude Kapsch spolupracovat? Poradíme si sami

ČTVRTEK, 14.05.2015

"Pokud neposkytne firma Kapsch potřebné informace k mýtnému systému všem účastníkům budoucího tendru, předá jim je přímo stát. V rozhovoru pro Lidové noviny to řekl ministr dopravy Dan Ťok (ANO). Česko tak podle něj ponese riziko i v případě, že by ho kvůli tomu chtěla firma napadnout u soudu."

Více na ČT24.cz.

Deník.cz: Zeman: Situace na Ukrajině je uspokojivá, sankce mohou být zrušeny do konce roku

NEDĚLE, 10.05.2015

"Evropská unie by mohla sankce proti Rusku, vyhlášené kvůli anexi Krymu a podpoře donbaských povstalců na východě Ukrajiny, zrušit do konce letošního roku. V rozhovoru, který dnes vysílala ruská rozhlasová stanice Kommersant FM, to prohlásil Miloš Zeman. Český prezident se v Moskvě účastnil oslav 70. výročí vítězství sovětské armády v boji s nacistickým Německem."

Více na Deník.cz.


Více na Zdroj: http://www.denik.cz/ze_sveta/eu-by-mohla-podle-zemana-protiruske-sankce-zrusit-do-konce-roku-20150510.html"

Novinky.cz: Okamura dal Úsvitu definitivní sbohem

ÚTERÝ, 05.05.2015

"Zakladatel hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamura opustil spolu s poslancem Radimem Fialou toto hnutí. Společně chtějí založit nové politické uskupení Svoboda a přímá demokracie."

Více na Novinky.cz.

iHNed.cz: Policie zmrazila pozemky za miliardy, patří lidem kolem Syneru a Natlandu

PONDĚLÍ, 04.05.2015

"Detektivové razantně vstoupili do jednoho z největších majetkových skandálů posledních let. Zablokovali cenné pozemky v Praze, které od státu získali dědicové po prvorepublikové velkostatkářské rodině Bečvářových. Jedná se o 36 hektarů parcel, které mohou mít tržní cenu až několik miliard korun."

Více na iHNed.cz.

ČT24.cz: Komunisté zpívají Internacionálu, ANO založilo frakci pro mladé

PÁTEK, 01.05.2015

"Komunisté po celé republice, hnutí ANO v Praze pod Trojským zámečkem, ODS na Petříně a sociální demokraté na Střeleckém ostrově. První máj už dávno není pouze dnem, kdy se zamilovaní políbí pod rozkvetlým stromem. Svátek práce totiž už tradičně patří i akcím politických stran, kde oslovují své voliče. Na jejich shromáždění ale nechybí ani odpůrci."

Více na ČT24.cz.

Aktuálně.cz: Vláda: Schodek bude 70 miliard, platy porostou o 3 procenta

ČTVRTEK, 30.04.2015

"Vláda se na středečním večerním jednání shodla na deficitu státního rozpočtu pro příští rok 70 miliard korun. Koaliční rada se předtím po delší debatě dohodla na tom, že státním zaměstnancům vzrostou platy o tři procenta. Výdaje na vědu a výzkum se oproti původnímu návrhu ministerstva financí zvýší o 1,5 miliardy korun na 28,1 miliardy korun. Ministři mají hledat ve svých resortech další úspory. Novinářům to sdělili šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek a premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD)."

Více na Aktuálně.cz.

České noviny.cz: NKÚ: Nové mechanismy proti daňovým únikům výběr DPH nezlepšily

PONDĚLÍ, 27.04.2015

"Zavedení nových mechanismů proti daňovým únikům nepřineslo lepší výběr daně z přidané hodnoty, tvrdí Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Daňové úniky na DPH rostou od roku 2011 a předloni vystoupaly na 105 miliard korun. O závěrech prověrky za roky 2011 až 2013 dnes ČTK informovala mluvčí NKÚ Olga Málková. Vyjádření ministerstva financí ČTK zjišťuje."

Více na České noviny.cz.

iDNES.cz: Ministryně: ODS posiluje, předstihla TOP 09. Volby by vyhrálo o pět procent hnutí ANO

23.04.2015

"Volební průzkumy CVVM naznačují, že se ODS odráží ode dna. Zatímco v únoru by stranu volilo pět procent respondentů, v dubnu to bylo už osm a půl procenta. Žádná jiná strana tak vysoký nárůst v posledních měsících nezaznamenala. V čele volebních preferencí i nadále zůstává hnutí ANO těsně následované ČSSD."

Více na iDNES.cz.