Podpořte aktivity sdružení NFPK

Aktuality - Česká politika

Echo24.cz: Zbabělý Sobotka? V ČSSD má téměř 100% podporu

ÚTERÝ, 02.09.2014

"Stále větší podporu uvnitř sociální demokracie získává za svůj váhavý postoj k sankcím český premiér Bohuslav Sobotka. Ačkoliv sklízí kritiku od koaličních lidovců, velké části opozice i odborné veřejnosti, ČSSD za ním stojí až nebývale jednotně. Jako zatím poslední se za svého předsedu postavili i socialističtí europoslanci."

Více na Echo24.cz.

iHNed.cz: Do voleb jdou herci i horník Emil z VyVolených. Na magistrátu chce udělat "fičák"

SOBOTA, 30.08.2014

"Na kandidátkách do komunálních voleb se objevují jména, která mají hlavně přitáhnout pozornost voličů. O funkci na pražském magistrátu bude bojovat například Emil Zajac, kterého proslavil pobyt ve vile VyVolených a slovo "fičák"."

Více na iHNed.cz.

iDNES.cz:Senátoři potěšili Philip Morris, dražší cigarety zdaní méně než ty levné

STŘEDA, 27.08.2014

"Senátorský výbor chce, aby dražší cigarety zdražily méně a levnější více. Novelu zákona hodlá vrátit sněmovně se změnami, které se líbí společnosti Philip Morris."

Více na iDNES.cz.

Novinky.cz: Se zbabělou ODS končím, napsala Nečasová Fialovi

ÚTERÝ, 26.08.2014

"Ostrými slovy se manželka expremiéra Petra Nečase Jana Nečasová (dříve Nagyová) rozloučila s ODS. Předsedovi Petru Fialovi napsala dopis, v němž mu vyčetla, že do ní veřejně kopal."

Více na Novinky.cz.

ČT24.cz: Lidský život je posvátný, říká odpůrce eutanzázie Svatopluk Němeček

NEDĚLE, 24.08.2014

",Nejsem zastáncem eutanázie. Myslím si, že je to prolomení nějaké hranice, která v naší civilizaci je. Prostě lidský život je posvátný a takto bychom k němu měli přistupovat. Koneckonců je to i v programovém prohlášení vlády.' V pořadu ČT Otázky Václava Moravce to prohlásil sociálnědemokratický ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Reagoval tak na kauzu podezřelého úmrtí pacientky v nemocnici v Rumburku, kvůli němuž zde jednu ze zdravotních sester obvinili z vraždy."

Více na ČT24.cz.

ČRo.cz: O zvolení do Senátu bude v říjnových volbách usilovat 243 kandidátů

PÁTEK, 22.08.2014

"O 27 míst v Senátu se v říjnových volbách utká 243 kandidátů, což je o deset více než před dvěma lety. Největší výběr budou mít voliči v Praze 1, kde kandiduje 15 lidí. Naopak ve Vyškově budou lidé vybírat jen z pěti kandidátů."

Více na ČRo.cz.

Lidovky.cz: Úprk z pražské ODS: dlouholetí straníci mění dresy a chtějí obsadit radnice

STŘEDA, 20.08.2014

"Regionální politici ODS v Praze hromadně odevzdávají stranické knížky. Na poslední chvíli před podzimními komunálními volbami. Jen namátkou: starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský nebo Pavel Žďárský, první muž ve Kbelích. Jiné partaje než ODS zvolili také exstarosta Prahy 5 Milan Jančík nebo bývalý primátor Jan Kasl. Oba se vracejí po delší odmlce."

Více na Lidovky.cz.

ČT24.cz: Zaveďte urychleně kurzarbeit, doporučuje pracovní skupina vládě

ÚTERÝ, 18.08.2014

"Pracovní skupina pro hodnocení dopadů sankcí mezi EU a Ruskem doporučí Sobotkově vládě, aby urychlila práci na tzv. kurzarbeitu. Ten by měl v podobných situacích umožnit českým firmám hbitě reagovat na výkyvy na trhu. V rámci podpory vývozu má být také vytvořeno pět pozic tzv. zemědělských diplomatů, kteří by v zahraničí pomáhali českému exportu. Podle skupiny by Česko nemělo za žádných okolností opustit svou pozici na ruském trhu."

Více na ČT24.cz.

iDNES.cz: Obrana nesprávně vykázala téměř 20 miliard, kontrole z NKÚ to nevadí

PONDĚLÍ, 18.08.2014

"Nejvyšší kontrolní úřad zjistil v účetnictví Ministerstva obrany za rok 2012 nesrovnalosti za 19,8 miliardy korun. Vznikly například kvůli účetnictví v oblasti hmotného majetku. Nesprávnosti ale nebyly natolik zásadní, aby měly na někoho negativní dopad, tvrdí kontrola."

Více na iDNES.cz.

Echo24.cz: Deset samozvaných spasitelů Prahy: politici, podnikatelé i přeběhlíci

ČTVRTEK, 14.08.2014

"Ve frontě před pražskou radnicí se letos před volbami tlačí celkem 31 stran a hnutí. Kromě těch zavedených i řada menších ambiciózních projektů, které přichází se svými recepty pro hlavní město, často však nemají ani vlastní web. Jejich programy se kryjí a soupeří o stejné voliče. Deník ECHO24.cz vybral deset nejzajímavějších."

Více na Echo24.cz.

iDNES.cz: Policie od rána zasahuje na pražském magistrátu, důvod tají

PONDĚLÍ, 11.08.2014

"Policisté od rána zasahují v kancelářích magistrátu hlavního města Prahy. Informaci potvrdila mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, další podrobnosti však nesdělila."

Více na iDNES.cz.

REST: Rekonstrukce státu: jednání s opozicí nesmí ohrozit podstatu zákona o státní službě

ČTVRTEK, 07.08.2014

"Rekonstrukce státu se před časem vyjádřila kriticky k návrhu zákona o státní službě, který nenaplňoval řadu bodů, ke kterým se poslanci před volbami zavázali. Potřebujeme služební zákon, který vydrží déle než jednu vládu nebo jedno volební období. Vítáme proto, že se otevřela spolupráce mezi koalicí a opozicí. Jistě je možné vést debatu o personálních pravomocech Generálního ředitelství. Úplné vypuštění nadresortního útvaru odpovědného za jednotnou aplikaci zákona, včetně koncepční, koordinační, kontrolní a odvolací funkce by ale bylo v rozporu se závazky poslanců, i těch opozičních."

Více na Rekonstrukce státu.cz.

ČRo.cz: 'Superúředník' ani ředitelství státní služby nevznikne, koalice ustoupila ODS a TOP 09

STŘEDA, 06.08.2014

"Koalice ustoupila opozičním TOP 09 a ODS a souhlasí s jejich požadavkem nezavádět generální ředitelství státní služby. Podle informací Českého rozhlasu by funkci tzv. superúředníka měl zastat náměstek pro státní správu na ministerstvu vnitra."

Více na Rozhlas.cz.

iDNES.cz: Senát zkusí zpívající právník Jahelka, fotbalista Panenka i tři ministři

ÚTERÝ, 05.08.2014

"Jen tři muži, mezi nimi šéf senátu Milan Štěch z ČSSD, se ještě mohou chlubit, že jsou v horní komoře parlamentu už od roku 1996, kdy se do něj volilo poprvé. Štěcha se tentokrát pokusí sesadit mimo jiné známý zpívající právník Ivo Jahelka, kterého proti „neporazitelnému“ senátorovi nasadí TOP 09."

Více na iDNES.cz.

ČRo.cz: Ministerstvo dopravy a jeho složky plýtvají penězi, zjistil NKÚ

PONDĚLÍ, 04.08.2014

"Ministerstvo dopravy a jemu podřízené organizace mohly v minulých třech letech ušetřit minimálně 88 milionů korun. Zjistil to Nejvyšší kontrolní úřad, který prověřoval například výdaje na informační technologie, osobní auta, poradenské služby nebo mzdy."

Více na ČRo.cz.