Náš Stát

Aktuality - Česká politika

iDNES.cz: Půlka vlády míří do Izraele. Je to strategický partner, říká Sobotka

PONDĚLÍ, 24.11.2014

"Krátce po návratu z USA míří premiér Bohuslav Sobotka do Izraele, aby tím potvrdil základní zahraničně-politickou orientaci své vlády. „Chci potvrdit pokračování strategické politické spolupráce mezi našimi státy,“ řekl iDNES.cz předseda vlády před cestou do Izraele. Neletí sám. Do Izraele se přesune polovina české vlády."

Více na iDNES.cz.

Lidovky.cz: Ovčáček: Zemanovy výroky k zahraniční politice jsou v souladu s politikou vlády

PÁTEK, 21.11.2014

"Zahraničněpolitické postoje a výroky prezidenta Miloše Zemana nejsou podle jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka v rozporu s politikou vlády. Řekl to v reakci na výrok premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), podle kterého by měl Zeman některé své postoje konzultovat."

Více na Lidovky.cz.

Aktuálně.cz: Kauza Nagyová prvně u soudu. Projděte si, co se dosud stalo

ČTVRTEK, 20.11.2014

"Deník Aktuálně.cz přináší přehled událostí v případu, který začal loni v polovině června zatýkáním na Úřadu vlády, pokračoval pádem vlády Petra Nečase a jeho nejzásadnější část dosud není uzavřena."

Více na Aktuálně.cz.

ČRo.cz: Na ministerstvo vnitra přišla obálka s jedem, zřejmě šlo o kyanid

STŘEDA,  19.11.2014

"Na ministerstvo vnitra přišla ze zahraničí obálka s jedem. Adresovaná byla přímo ministru vnitra Milanu Chovancovi z ČSSD. Pravděpodobně šlo o látku na bázi kyanidu. Případem se zabývá policie."

Více na ČRo.cz.

deník.cz: Policie obvinila z korupce předsedu Starostů a nezávislých Martina Půtu

ÚTERÝ, 18.11.2014

"Policie dnes obvinila předsedu hnutí Starostové a nezávislí (STAN) a hejtmana Libereckého kraje Martina Půtu pro podezření z přijetí úplatku a ze zneužití pravomoci. Půta to oznámil v Praze novinářům. Uvedl, že do vyšetření případu nebude stát v čele STAN. Hnutí povede jeho první místopředseda a místopředseda Sněmovny Petr Gazdík. Postu libereckého hejtmana se zatím vzdát nechce."

Více na Deník.cz.

ČT24.cz: Tisíce lidí vystavily Zemanovi červenou kartu

PONDĚLÍ, 17.11.2014

"Odhadem několik tisíc lidí dorazilo při příležitosti 25. výročí listopadových událostí na pražskou Národní třídu, aby protestovali proti prezidentu Miloši Zemanovi. Vadí jim způsob, jak česká hlava státu veřejně vystupuje. Demonstranti s sebou měli symbolické červené karty a vyzývali prezidenta k abdikaci. Zhruba 500 lidí se na obdobné akci sešlo taky v centru Brna."

Více na ČT24.cz.

Novinky.cz: Sobotka s Ficem kritizovali vliv podnikatelů na politiku, natlačí se prý všude

SOBOTA, 16.11.2014

"Slovenský premiér Robert Fico se s českým protějškem Bohuslavem Sobotkou se shodl, že podnikatelé vstupující do politiky představují určité riziko. Podle Sobotky političtí podnikatelé dokonce zdiskreditovali polistopadové strany. Premiéři to v neděli uvedli v pořadu Otázky Václava Moravce."

Více na Novinky.cz.

iHNed.cz: Poslanci si od ledna přilepší jen mírně, sněmovna urychlila projednání platové novely

PÁTEK, 14.11.2014

"Platy ústavních činitelů se od ledna zvýší zřejmě jen mírně. Poslanci zkrátili lhůty k projednávání a zákon poslali na stůl výborům. Podle vládní novely by měly několik let zmrazené platy prezidenta, ministrů a zákonodárců vzrůst od příštího roku o jedno procento."

Více na iHNed.cz.

ČT24.cz: Koaliční smlouva v Praze podepsána

ČTVRTEK, 13.11.2014

"Po týdnech jednání mezi hnutím ANO, ČSSD a Trojkoalicí byla dnes podepsána finální podoba koaliční smlouva, která vytváří předpoklad pro úspěšný nástup nového vedení na magistrát Prahy. Primátorkou má být Adriana Krnáčová z ANO. Posledním dohodnutým náměstkem byl vybrán Matěj Stropnický za Trojkoalici."

Více na ČT24.cz.

iDNES.cz: Ministr Prachař ve vládě skončí, nahradit ho má šéf Skansky Ťok

STŘEDA, 12.11.2014

"Ministr dopravy Antonín Prachař ve vládě skončí. „Sám nabídl rezignaci. Jednalo o tom předsednictvo, už je i jeho nástupce,“ řekl iDNES.cz zdroj z ANO. Informaci iDNES.cz potvrdil na mimořádné tiskové konferenci šéf hnutí ANO Andrej Babiš. „Mně osobně to velmi mrzí,“ řekl Babiš. Nástupcem Prachaře má být Dan Ťok, který přijde do vlády z firmy Skanska."

Více na iDNES.cz.

ČT24.cz: TNS Aisa: ANO v čele politického pelotonu, volilo by ho 35 procent lidí

NEDĚLE, 09.11.2014

"Hnutí ANO ještě výrazněji zvýšilo svůj náskok před sociálními demokraty, v osmé vlně exkluzivního průzkumu TNS Aisa pro Českou televizi získalo 35 procent hlasů, druhá ČSSD má podporu 18 procent voličů. Třetí nejsilnější stranou je podle průzkumu TOP 09, která tak poprvé od voleb předčila KSČM. Rozdíl mězi oběma stranami je však jen 1,5 procenta."

Více na ČT24.cz.

Echo24.cz: Vládní plán. Ať ženy více pracují a muži zastanou i péči o děti

PÁTEK, 07.11.2014

"Je to strategie, která má do roku 2020 proměnit Česko. Cílem je dostat do rozhodovacích pozic 40 procent žen, zvýšit ženskou zaměstnanost na 65 procent a naopak muže zapojit víc do péče o děti a domácnost. Vláda se bude materiálem z dílny ministra pro lidská práva a rovné příležitosti Jiřího Dienstbiera (ČSSD) zabývat ve středu."

Více na Echo24.cz.

Lidovky.cz: Rittig má vše pod kontrolou, ujišťoval podle Dbalého šéf VZP Kabátek

ČTVRTEK, 06.11.2014

"Výbušné zápisky stíhaného exředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého rozkývaly židli pod současným šéfem Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeňkem Kabátkem. Dosud neveřejný deník naznačuje, že Kabátek se ještě coby ministerský úředník angažoval v podezřelých tendrech nemocnice. A co víc: měl se scházet s lobbistou Ivo Rittigem a jeho právníky."

Více na Lidovky.cz.

HN.cz: Konec druhého pilíře: Účastníci dostanou k naspořené částce i příspěvek

STŘEDA, 05.11.2014

"Stát po likvidaci druhého pilíře důchodového systému vrátí účastníkům všechny prostředky, které do něj odvedli nad rámec povinného pojištění. Vyplatí jim také celý státní příspěvek. Ten je o polovinu vyšší než dobrovolně odváděná částka."

Více na iHNed.cz.

iDNES.cz: Zemanův projev plný vulgarismů? Nemůžeme za to, brání se rozhlas

NEDĚLE, 02.11.2014

"Nedělní Hovory z Lán pojal prezident Miloš Zeman poněkud odlišně. Použil hned celou řadu vulgarismů, které by od hlavy státu čekal málokdo. Český rozhlas, který rozhovor s prezidentem tradičně přinesl, se však brání, že jim nemohl zabránit. „Nemohli jsme nijak ovlivnit, jaké výroky se k posluchačům dostanou, jelikož pořad byl vysílán živě,“ uvedl mluvčí rozhlasu Jiří Hošna."

Více na iDNES.cz.