MENU

Aktuality - Česká politika

CNI: Podezřelé bydlení ministra Mládka: byt 5+kk od firmy z daňového ráje

PONDĚLÍ, 29.06.2015

"V době, kdy Sobotkova vláda schválila zákon o prokazování původu majetku, vychází na základě zjištění CNI najevo, že jeden z klíčových ministrů a premiérův stranický kolega Jan Mládek (ČSSD) koupil v minulosti luxusní byt s pozemkem v Praze od neprůhledné firmy, jejíž stopa končí v daňovém ráji."

Více na CNInp.cz.

ČT24.cz: Český generál usedá ve velení NATO

PÁTEK, 26.06.2015

"Generál Petr Pavel se stává druhým mužem Severoatlantické aliance, usedá v Bruselu do čela Vojenského výboru NATO. Je vůbec prvním Čechem, stejně tak prvním ze zástupců nových členských zemí, který bude zastávat takto významný post. Mandát je ve funkci stanoven na tři roky s možností prodloužení."

Více na ČT24.cz.

iDNES.cz: Přijmeme stovky běženců, ale bez kvót. A budeme si vybírat, říká premiér

STŘEDA, 24.06.2015

"Premiér Bohuslav Sobotka vyrazí na páteční a sobotní zasedání Evropské rady s návrhem, podle nějž Česko přijme stovky uprchlíků z táborů v Itálii a v Řecku a další běžence z táborů mimo Evropu. Uvedl to Český rozhlas 1 - Radiožurnál."

Více na iDNES.cz.

Novinky.cz: Šincl se ohradil: Nejsem zlobbován, Babiš je predátor

PONDÉLÍ, 22.06.2015

"Poslanec ČSSD Ladislav Šincl se ohradil proti výrokům vicepremiéra Andreje Babiše v sobotním Právu. Šéf ANO ho napadl za to, že byl zlobbován nejen penzijními, ale i loterijními společnostmi. Šincl to označil za lež a samotného ministra financí za predátora."

Více na Novinky.cz.

ČRo.cz: Do sněmovny míří zákon o prokazování původu majetku. Promluví i Zeman

PÁTEK, 19.06.2015

"Prezident Zeman dnes navštíví Poslaneckou sněmovnu. Před poslanci vystoupí před začátkem projednávání vládního návrhu zákona o prokazování původu majetku. Zeman patří k zastáncům takové normy."

Více na ČRo.cz.

Týden.cz: Uprchlý exposlanec Wolf se ozval: Z vězení se nelze hájit

STŘEDA, 17.06.2015

"Uprchlý bývalý poslanec Petr Wolf, který se vyhýbá vězení, televizi Prima řekl, že z vězení by se nemohl efektivně bránit. Dál se cítí nevinen. Policie po něm pátrá od ledna 2013. Televize pořídila rozhovor s ním prostřednictvím tabletu, Wolf měl velké sluneční brýle a plnovous. Naznačil, že jeho obvinění mohlo být politicky motivované."

Více na Týden.cz.

ČT24.cz: Rozpočet 2016: Babiš drží úřady zkrátka, polovinu čekají škrty

ÚTERÝ, 16.06.2015

"Senioři dostanou vyšší důchody a státní zaměstnanci zase vyšší platy. Přesto bude muset zhruba polovina ministerstev a dalších úřadů šetřit, protože oproti letošnímu roku dostanou méně peněz. Alespoň tak to navrhuje ministr financí Andrej Babiš (ANO) v rozpočtu na rok 2016. Ministři s ním budou tento týden o svých požadavcích ještě jednat a vláda by se mohla k návrhu vrátit příští pondělí."

Více na ČT24.cz.

Aktuálně.cz: NKÚ: Dotace na rozvoj venkova dostaly i nevhodné projekty

PONDĚLÍ, 15.06.2015

"Evropské dotace určené na rozvoj venkova šly v letech 2010 až 2013 kvůli špatně nastaveným pravidlům ministerstva zemědělství i na projekty, které k těmto účelům nesloužily. Například z peněz na naučné stezky příjemci dotací v neúměrné míře stavěli další stavby jako rozhledny či altány, nebo velká část kontrolovaných dotovaných kotelen na biomasu byla v rodinných domech, i když měly sloužit k podpoře podnikání."

Více na Aktuálně.cz.

CNI: Policie zasadila úder ČSSD. Obvinila člena předsednictva strany, bývalého europoslance

STŘEDA, 10.06.2015

"Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality obvinil zatím z blíže nespecifikovaných trestných činů bývalého poslance a europoslance Roberta Duška. Ten je v současné době členem vrcholných orgánů předsednictva a ÚVV ČSSD."

Více na CNInp.cz.

iDNES.cz: Ministerstvo zvažuje zákaz křížení vlastnictví médií, zákon "Antibabiš"

ÚTERÝ, 09.06.2015

"O změně mediálního zákona, která by omezila šéfa ANO a ministra financí Andreje Babiše při případném dalším nákupu médií, uvažuje ministerstvo kultury. ,Zvažujeme zákaz křížení vlastnictví,' řekla náměstkyně za ČSSD Kateřina Kalistová v Senátu při debatě nazvané ,Koncentrace vlastnictví médií'."

Více na iDNES.cz.

Novinky.cz: ANO stále vede, ale proti ČSSD ztrácí, ukázal další průzkum

NEDĚLE, 07.06.2015

"Volby by podle tohoto průzkumu vyhrálo Babišovo ANO s 29 procenty, podle přepočtu Práva by ve Sněmovně mělo 73 poslanců. V závěsu je ČSSD s 20,5 procenta a 52 mandáty. Zatímco ale podpora soc. dem. je od minulého měsíce stabilní, babišovci si pohoršili o 2,5procentního bodu."

Více na Novinky.cz.

iDNES.cz: Vláda navrhla omezit Zemanovy pravomoci. Přibalila i klouzavý mandát

STŘEDA, 03.06.2015

"Omezení pravomocí prezidenta navrhla vláda. Členy bankovní rady mu bude schvalovat Senát a obě komory parlamentu, každá zvlášť, mají mít podle vlády šanci na prezidenta podat žalobu pro velezradu. Spolu s tím do návrhu změny Ústavy přidala klouzavý mandát pro poslance, kteří se stali ministry."

Více na iDNES.cz.

EuroZprávy.cz: Babišovo vážné prohlášení: ÚS potvrdil pětiprocentní klauzuli v eurovolbách, rozhodování bylo náročné

PONDĚLÍ, 01.06.2015

"Pravidla pro volby do Evropského parlamentu se nezmění. Ústavní soud (ÚS) dnes zamítl návrh na zrušení pětiprocentní vstupní klauzule, která podle nálezu neporušuje principy demokratického právního státu. Návrh podal Nejvyšší správní soud (NSS) z podnětu Strany zelených a Pirátů. Obě strany zůstaly těsně pod pěti procenty, mandáty tak nezískaly. Jejich volební stížnosti musí nyní dořešit NSS, výsledky loňského hlasování a rozdělení mandátů s nejvyšší pravděpodobností potvrdí."

Více na EuroZprávy.cz.

ČT24.cz: Rusko zakázalo vstup Schwarzenbergovi, Štětinovi či Fülemu

SOBOTA, 30.05.2015

"Rusko zakázalo vstup na své území Karlu Schwarzenbergovi, Marku Ženíškovi, Jaromíru Štětinovi a Štefanovi Fülemu. "Je to jednostranné vyhlášení ruskou stranou. Vnímáme to tak, že seznam nemá žádný mezinárodní právní rámec. Nechápeme, proč tam jména českých politiků jsou a budeme ruskou stranu žádat o vysvětlení," řekla mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. Na sankčním seznamu Ruska je celkem 89 evropských politiků a diplomatů. Nizozemský premiér Mark Rutte v pátek řekl, že se jedná o odvetu za evropské sankce, zavedené kvůli postupu Ruska na Ukrajině."

Více na ČT24.cz.

ČT24.cz: Soud zprostil Janu Nečasovou viny v kauze zneužití vojenské tajné služby

PÁTEK, 29.05.2015

"Soud zprostil Janu Nečasovou, dříve Nagyovou, viny ze zneužití vojenské tajné služby ke sledování manželky tehdejšího premiéra Petra Nečase (ODS). Verdikt není pravomocný. Podle obžaloby zneužila někdejší šéfka premiérova kabinetu svou pravomoc, když v roce 2012 zadala údajně z osobních důvodů sledování Nečasovy manželky Radky. Kauza vedla k pádu vlády, Nečas se pak s Nagyovou oženil. Státní zástupce pro Nečasovou navrhoval 3,5 roku vězení. Soud zprostil viny rovněž exšéfy Vojenského zpravodajství Ondreje Páleníka a Milana Kovandu i zpravodajce Jana Pohůnka."

Více na ČT24.cz.