BLA BLA nevolím

Aktuality - Česká politika

iDNES.cz: Kupčení s hlasy se v Chomutově objevilo znovu. Při opakovaných volbách

PONDĚLÍ, 26.01.2015

"Protikorupční aktivisté znovu zaznamenali kupčení s volebními lístky v Chomutově. V sobotu se přitom ve městě budou opakovat volby právě kvůli tomu, že se při řádném hlasování loni v říjnu manipulovalo s hlasy voličů."

Více na iDNES.cz.

iDNES.cz: Novou předsedkyní Strany zelených se stala Jana Drápalová

SOBOTA, 24.01.2015

"Strana zelených si v sobotu zvolila novou předsedkyni. Stala se jí Jana Drápalová, která získala 115 ze 198 možných hlasů. Zelené chce dovést k úspěchu v krajských volbách, které se konají v příštím roce."

Více na iDNES.cz.

Týden.cz: "Dlouhý nos" Babišovi. Jeho šéfka schůze potopila dluhopisy

PÁTEK, 23.01.2015

"Sněmovna neschválila zákon o vydání státních dluhopisů v celkovém objemu 674 miliard korun. Pro jeho schválení chyběly čtyři hlasy. Návrh zákona tak definitivně končí, už se o něm jednat nebude."

Více na Týden.cz.

ČT24.cz: Úsvit odvolal šéfa poslanců Fialu, údajně jednal za jejich zády

ÚTERÝ, 20.01.2015

"Poslanecký klub Úsvitu odvolal na nočním jednání svého předsedu Radima Fialu, místo něj zvolil dosavadního místopředsedu Marka Černocha. Podle mluvčího hnutí Jana Zilvara klub oznámí důvody v poledne na tiskové konferenci. Podle informací serveru Novinky.cz, který na věc upozornil, bylo jedním z důvodů Fialova odvolání to, že jednal za zády poslanců."

Více na ČT24.cz.

Novinky.cz: Babišovi vadí socialistické zákony, chce změnu koaliční smlouvy

PONDĚLÍ, 19.01.2015

"Zástupci koalice budou muset vyřešit svůj odlišný pohled na některé priority zanesené v koaliční smlouvě. Rok po podepsání tohoto dokumentu se v pondělí sejde koaliční rada, aby vyhodnotila dosavadní spolupráci. Vicepremiér Andrej Babiš připustil, že bude prosazovat některé změny klíčového dokumentu. Zbývající dvě strany jsou zdrženlivější."

Více na Novinky.cz.

iDNES.cz: NKÚ: Na účtu pro přebytky z důchodového pojištění mohlo být dvakrát tolik

PONDĚLÍ, 19.01.2015

"Schodek důchodového systému se v letech 2009 až 2013 zvyšoval v průměru o 12 procent ročně, spočítal Nejvyšší kontrolní úřad. Varoval, že jde o dlouhodobě neudržitelný stav. Na zvláštním účtu pro přebytky z důchodového pojištění mohl být dvojnásobek, kdyby se z důchodového systému nehradila i jeho správa."

Více na iDNES.cz.

MFČR.cz: Ministerstvo financí otevírá přístup k fakturám pro veřejnost

PÁTEK, 16.01.2015

"Ministerstvo financí jako první otevírá svá data veřejnosti. Nově budou mít občané přístup ke všem fakturám ministerstva financí a seznamům státních dotací, následovat mají například nemovitosti státu. Inspiraci pro novou koncepci otevřených dat našel odborný tým ministerstva financí vedený 1. náměstkem ministra financí Lukášem Wagenknechtem ve Velké Británii, která je průkopníkem v nových způsobech zveřejňování otevřených dat a jejich dostupnost neustále rozšiřuje."

Odkaz na web: http://data.mfcr.cz. Více na MFČR.cz.

ČT24.cz: Poslední slovo ministra: Kouření v restauracích zakážeme plošně

STŘEDA, 14.01.2015

"Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček ukončil spekulace o tom, jakým způsobem chce vláda regulovat kouření v restauracích. Podle jeho aktuálního vyjádření pro Hospodářské noviny počítá návrh protikuřáckého zákona s plošným zákazem. Varianta, kdy by se nekouřilo jen tam, kde se vaří, tak padá pod stůl.  "

Více na ČT24.cz.

Novinky.cz: Česká koruna je horší než rubl, v novém roce si vede nejhůř na světě

ÚTERÝ, 13.01.2015

"Česká republika to dopracovala na hlavní stranu webu amerického deníku Wall Street Journal. Tentokrát šlo o vyhodnocení, jak si vedou světové měny počátkem roku 2015. A žádná měna na světě si nevedla v prvních 12 dnech roku 2015 hůře než česká koruna. Článek doprovodila fotografie guvernéra ČNB Miroslava Singra."

Více na Novinky.cz.

Týden.cz: Chovanec: Teroristický útok Česku nehrozí

NEDĚLE, 11.01.2015

"Česká policie nemá informace o aktuální hrozbě terorismu v Česku. Útok malých skupin ale nikdy nelze vyloučit. V České televizi to v neděli řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Útoky, které se staly v posledních dnech ve Francii, se mohou podle něj opakovat. Stejně se vyjádřil i ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD)."

Více na Týden.cz.

Lidovky.cz: Jak přišel Mynář k podezřele levné vile? Klíč leží na Praze 10

ČTVRTEK, 08.01.2015

"Nitky od podezřele výhodného nákupu vily Vratislava Mynáře, k němuž dosud dluží přesvědčivé vysvětlení, se sbíhají na Praze 10. Vedle původního majitele domu, podnikatele Radka Luňáka, má čilé kontakty na tamější mocenské struktury symbolizované Tomášem Hrdličkou také advokát Vít Široký, od něhož Mynář lukrativní stavbu koupil za 5,5 milionu."

Více na Lidovky.cz.

Echo24.cz: Stát hospodaří v prosperitě hůř než v recesi

ÚTERÝ, 06.01.2015

"Z výsledků státního rozpočtu za rok 2014 se nedají dělat žádné politické závěry, protože je fakticky ničí. Připravila ho prezidentská vláda Jiřího Rusnoka bez důvěry Poslanecké sněmovny."

Více na Echo24.cz.

ČT24.cz: Státní pokladna v kondici. Snížil se schodek a poprvé za dvacet let i dluh

PONDĚLÍ, 05.01.2015

"Státní rozpočet skončil loni se schodkem 77,8 miliardy korun. Schválený plán přitom počítal s deficitem 112 miliard korun. Informovalo o tom ministerstvo financí. Dobrý výsledek hlásí i státní dluh – loni poprvé za posledních dvacet let klesl a skoro se dostal na úroveň roku 2012."

Více na ČT24.cz.

deník.cz: Náměstek ministra průmyslu Novotný vykonával dvě neslučitelné funkce

PONDĚLÍ, 05.01.2015

"Náměstek ministra průmyslu a obchodu Karel Novotný (ČSSD) déle než deset měsíců vykonával dvě neslučitelné funkce, když byl zároveň zastupitelem Ústeckého kraje. V dnešním vydání to píše krajská Mladá fronta Dnes (MfD). Novotný se nakonec mandátu zastupitele vzdal. Náměstkem ministra je od loňského února."

Více na Deník.cz.

Novinky.cz: Sobotka je spokojen, Babiš by chtěl více lásky

PÁTEK, 02.01.2014

"Nová energetická koncepce, podpora hospodářského růstu, čerpání nových evropských fondů, zákon o prokazování původu majetku nebo vytvoření rozpočtu pro rok 2016 s podstatně nižším schodkem než pro letošní rok 2015. To jsou sliby, které dávají občanům premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) i ministr financí Andrej Babiš (ANO). Z úst předsedy vlády si je v pátek v Lánech může vyslechnout i prezident Miloš Zeman."

Více na Novinky.cz.