Podpořte aktivity sdružení NFPK

Aktuality - Česká politika

ČT24.cz: Sobotka krátce před sjezdem kritizuje Haška i Zemana

PONDĚLÍ, 02.03.2015

"remiér a předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka se před stranickým sjezdem znovu ostře pustil do aktérů lánského puče. Podle něj byla tehdy ohrožena existence strany. Sobotka to píše ve zprávě pro kongres, kterou mají schvalovat delegáti. Jihomoravský hejtman Hašek podle Sobotky po neúspěšné kandidatuře na šéfa strany v roce 2011 vytvářel uvnitř ČSSD paralelní mocenské centrum, čímž stranu oslaboval. Od Sobotky to schytal i prezident Zeman – od roku 2003 prý některými kroky stranu rovněž poškozoval."

Více na ČT24.cz.

iDNES.cz: Konflikt Pilného s ANO, vytkl sněmu zákulisní režii. Babiše naštval

NEDĚLE, 01.03.2015

"V Ivanu Pilném, jenž prohrál boj o místo ve vedení ANO a před tím prosazoval výrazně pravicový program s placením za VŠ, „bouchly saze“. „Já jsem říkal, že ve vedení by měli být lidé, kteří se mohou o svoji minulost opřít, mají nějaké zkušenosti, ne takoví ti šíbři,“ řekl na sněmu Pilný. Naopak šéf ANO Andrej Babiš má z výsledků sněmu dobrý pocit."

Více na iDNES.cz.

ČT24.cz: Bude líp? Jak se z ANO stala těžká váha české politiky

SOBOTA, 28.02.2015

"Před čtyřmi lety představovalo hnutí ANO nepříliš významné uskupení zaštítěné česko-slovenským milionářem. V současnosti totéž uskupení tvoří těžkou váhu české politiky, vyhrává volby a jeho předseda Andrej Babiš se do budoucna netají premiérskými ambicemi. Právě dnes se členové hnutí schází na svém sjezdu. Jak šel čas se stranou, která se proslavila pod heslem ,Nejsme jako politici. Makáme'?"

Více na ČT24.cz.

České noviny.cz: Ministerstvo spravedlnosti uznalo Rathovi nárok na odškodnění

ČTVRTEK, 26.02.2015

"Ministerstvo spravedlnosti uznalo bývalému poslanci a hejtmanovi Davidu Rathovi (dříve ČSSD) obžalovanému v kauze údajné korupce při zakázkách ve Středočeském kraji nárok na odškodnění. Týká se období, kdy byl ve vazbě, kterou ale později Ústavní soud (ÚS) označil jako protiprávní. Vyplývá to z dokumentu ministerstva, který má ČTK k dispozici. Rath ale ještě musí žádost o náhradu škody ve výši 45.254 korun doplnit, protože úřad chce doložit pohyby na bankovních účtech."

Více na České noviny.cz.

Reflex.cz: Puč v Úsvitu: Okamura své hnutí tak dlouho „dojil“ a omezoval, až ho to semlelo

STŘEDA, 25.02.2015

"Pofiderní hnutí Úsvit přímé demokracie mělo pouhých 9 členů a jeho šéf Tomio Okamura odmítal, aby do něj vstupovali další lidé. Důvod byl jednoduchý – mohl by ztratit absolutní kontrolu nad činností spolku a zejména nad jeho financováním. Jenže jak se dalo čekat, podobný postup nakonec vedl k vnitrostranickému puči. A za ten si může Okamura sám."

Více na Reflex.cz.

Novinky.cz: Vláda schválila finanční ústavu, má omezit zadlužování státu

PONDĚLÍ, 23.02.2015

"Kabinet premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) na svém pondělním zasedání schválil tzv. finanční ústavu, která má omezit zadlužování státu i krajů a obecních samospráv. Informoval o tom mluvčí kabinetu Martin Ayrer."

Více na Novinky.cz.

Lidovky.cz: Potvrzeno. Krnáčová dostala jako náměstkyně na vnitru půlmilionovou odměnu

PÁTEK, 20.02.2015

"Současná primátorka Prahy Adriana Krnáčová (ANO) si loni jako náměstkyně ministra vnitra přišla na odměnách na 505 tisíc korun. Server Lidovky.cz informaci vymohl pomocí informačního zákona. K dispozici má odměny všech náměstků rezortu vnitra."

Více na Lidovky.cz.

iDNES.cz: Minulost radního z KSČM: Donášel na kolegy a zkoušel špionážní hrátky

STŘEDA, 18.02.2015

"Radní Prostějova za KSČM Jaroslav Šlambor byl za totality agentem vojenské kontrarozvědky. To je dlouho známá věc. Méně už se ale ví, co vše jako agent dělal. Ze svazků uložených v Archivu bezpečnostních složek, které MF DNES studovala, vyplývá, že donášel na kolegy nebo se zúčastnil špionážní operace."

Více na iDNES.cz.

Aktuálně.cz: NKÚ: Na životním prostředí promrhali 21 milionů za IT

PONDĚLÍ, 16.02.2015

"Ministerstvo životního prostředí promrhalo 21 milionů korun v neuskutečněném projektu propojení části svých informačních systémů. Uvedl to v pondělní tiskové zprávě Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).

Celkem má ministerstvo 125 IT systémů a databází, spočítali kontroloři, když se zaměřili na to, jak ministerstvo, Český hydrometeorologický ústav a agentura CENIA hospodařily mezi lety 2010 až 2013 s penězi na informační projekty."

Více na Aktuálně.cz.

Novinky.cz: Babiš pokukuje po Starostech jako spojencích do krajů i do Sněmovny

SOBOTA, 14.02.2015

"Lídr ANO a ministr financí Andrej Babiš v rozhovoru pro Právo uvedl, že pokukuje po Starostech a nezávislých (STAN). Podle něj by šlo o přirozeného spojence nejen do krajských voleb v příštím roce, ale i do voleb do Sněmovny v roce 2017."

Více na Novinky.cz.

HN.cz: Telička je "ministrem zahraničí hnutí ANO": Za Ameriku, proti Rusku a obhajoba Havla

ČTVRTEK, 12.02.2015

"Stačila snad jedna návštěva amerického velvyslance Andrewa Schapira ve venkovském sídle Čapí hnízdo u Andreje Babiše, aby se v zahraniční politice nečitelné hnutí ANO rázem změnilo v jestřába?

Vládní strana, která neměla žádné jednotné postoje a názory na dění za hranicemi Česka, najednou v kabinetu patří k zastáncům tvrdého kurzu. Zničehonic je proamerická, protiruská, kritizuje Miloše Zemana a hájí Havlův odkaz."

Více na HN.cz.

E15.cz: Dusno v Šalermu. Slovenský ministr přiklepl Babišovi daňové úlevy

STŘEDA, 11.02.2015

"Ani v českém Palermu se zatím nestalo, že by více než miliardovou dotaci od státu odklepl sám ministr parťákovi, s nímž vlastní společnou firmu. Na Slovensku to možné je a je kolem toho docela velký poprask. A nejzajímavější je, že o tom není v Česku vůbec slyšet, přestože tím parťákem je nejpopulárnější český politik a ministr financí Andrej Babiš."

Více na E15.cz.

Novinky.cz: Úsvit se mění v novou stranu, navzdory Okamurovi

ÚTERÝ, 10.02.2015

"Na pondělním jednání poslaneckého klubu hnutí Úsvit, které se protáhlo do nočních hodin, postavili poslanci svého předsedu před hotovou věc: hnutí, které má doposud jen devět členů, by se mělo změnit v novou, otevřenou stranu."

Více na Novinky.cz.

Aktuálně.cz: Rekord Sobotkovy vlády. Ve firmách vyměňovala víc než Nečas

PONDĚLÍ, 09.02.2015

"Kabinet premiéra Bohuslava Sobotky provedl během prvního roku vládnutí rekordní počet personálních výměn v osmi strategických státních a polostátních firmách. Tedy alespoň v porovnání s prvními dvanácti měsíci vládnutí dvou předchozích vlád Petra Nečase a Jiřího Rusnoka."

Více na Aktuálně.cz.

ČT24.cz: Zeman: Kdyby padla vláda, jsem ochoten jmenovat Babiše premiérem

SOBOTA, 07.02.2015

"Prezident Miloš Zeman nevěří, že by se v tomto volebním období konaly předčasné volby. Kdyby vláda padla a parlamentní většinu, do níž by zapojil i pravicové ODS a TOP 09, domluvil předseda ANO Andrej Babiš, jmenoval by ho premiérem. Zeman to řekl v rozhovoru pro dnešní Mladou frontu Dnes. ,Tady z hlediska politické aritmetiky hrozí jedna možnost, která sice působí nepravděpodobně, ale není vyloučena. Pokud dobře počítám, tak hnutí ANO by mohlo sestavit 102- či 103člennou koalici s TOP 09 a ODS,' uvedl Zeman."

Více na ČT24.cz.