Podpořte aktivity sdružení NFPK

Aktuality - Česká politika

České noviny: ANO, ČSSD a Trojkoalice si rozdělily rezorty v pražské radě

ČTVRTEK, 23.10.2014

"Hnutí ANO, ČSSD a Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN) si na pražském magistrátu rozdělily kompetence v budoucí radě. ANO, které bude mít post primátora, bude mít na starosti například finance a rozpočet, ČSSD dopravu a sociální politiku a Trojkoalice mimo jiné životní prostředí a infrastrukturu. Novinářům to dnes řekli zástupci vyjednávacích týmů. Jednička volební kandidátky ANO Adriana Krnáčová řekla, že by mohla být novou primátorkou."

Více na České noviny.cz.

Metro.cz: Je rozhodnuto. Novou pražskou primátorkou bude Adriana Krnáčová

STŘEDA, 22.10.2014

"Hnutí ANO bude mít v jedenáctičlenné pražské radě pět míst a obsadí post primátora. ČSSD a Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN) budou mít po třech radních. Resorty si strany zatím nerozdělily. Po společném jednání to dnes oznámili zástupci ANO, ČSSD a Trojkoalice."

Více na Metro.cz.

Lidovky.cz: Rittigovo štěstí. Jeho účetní před policií nepromluvila

ÚTERÝ, 21.10.2014

"Pro Iva Rittiga a jeho právníky obviněné v kauze Oleo Chemical je to dobrá zpráva. Jak zjistil server Lidovky.cz, policisté se proti nim snažili získat výpověď dalšího klíčového svědka. Na schůzce přesvědčovali bývalou podřízenou Davida Michala a Karolíny Babákové ze společnosti Peskim Janu Šádkovou, která měla mimo jiné přístup k Rittigovým účtům, aby promluvila o údajných finančních machinacích. Nakonec ale nepochodili."

Více na Lidovky.cz.

iDNES.cz: Ministerstvo kultury ztratilo obraz Zrzavého za dva miliony, zjistil NKÚ

PONDĚLÍ, 20.10.2014

"Na Ministerstvu kultury se při stěhování ztratil obraz za víc než dva miliony korun. Resort navíc nahlásil jeho ztrátu až po několika měsících. V majetku mu také chybí například 16 notebooků za skoro půl milionu. V pondělí to uvedl Nejvyšší kontrolní úřad, jehož protokol nyní resort analyzuje. Některá nápravná opatření už zavedl."

Více na iDNES.cz.

ČTK: Vládní koalice bude mít dál v Senátu většinu

SOBOTA, 18.10.2014

Vládní koalice udrží většinu v horní komoře, Zelení budou mít poprvé vlastní klub, neuspělo hned několik ministrů či místopředsedů stran, ODS v Praze vyhořela. Výsledky senátních voleb: ČSSD - 10 mandátů, KDU-ČSL - 5, ANO - 4, SZ - 2, ODS - 2, STAN - 1, SLK - 1, ScČR - 1, SPO - 1.

Více o výsledku voleb na ČTK.cz.

Novinky.cz: V Brně je hotovo: Koalice ANO, Žít Brno, lidovci a zelení, ČSSD v opozici

PÁTEK, 17.10.2014

"Jihomoravská metropole má od pátku jasno ve svém vedení. Vítězné hnutí ANO v Brně uzavřelo koalici s hnutím Žít Brno, KDU-ČSL a Stranou zelených. Primátorem bude jednička ANO Petr Vokřál, koaliční smlouvu podepíšou zástupci stran do konce října."

Více na Novinky.cz.

České noviny: Primátor Prahy Hudeček a náměstek Vávra po sporech opustí TOP 09

STŘEDA, 15.10.2014

"Pražský primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) a předseda pražské TOP 09 Jiří Vávra po vzájemných sporech nabídli rezignaci na členství ve straně. Nechtějí prý poškozovat dobré jméno TOP 09. Vedení TOP 09 jejich návrh přijalo. ČTK to zjistila od zdrojů z jednání předsednictva. TOP 09 pod vedením Hudečka skončila ve volbách v Praze těsně druhá za vítězným ANO. Vávra tento výsledek označil za prohru TOP 09. Už v pondělí naznačil, že je na vině lídr, tedy Hudeček."

Více na České noviny.cz.

iDNES.cz: Plány na vládnutí v Praze mají trhliny, Trojkoalice není jednotná

ÚTERÝ, 14.10.2014

"Plány vytvořit v novém pražském zastupitelstvu vládní koalici složenou z ANO, ČSSD a Trojkoalice dostávají trhliny. Posledně jmenované uskupení složené ze Strany zelených, KDU-ČSL a STAN totiž není jednotné. Někteří jeho členové váhají, zda přijmout spolupráci s vítězným hnutím ANO."

Více na iDNES.cz.

ČT24.cz: Komunální volby: ANO získalo 9 krajských radnic, ODS zachraňuje Kubera

NEDĚLE, 12.10.2014

"V devíti krajských městech v komunálních volbách zvítězilo hnutí ANO, které dominuje v Praze, Ostravě, Brně, Olomouci, Ústí nad Labem, Českých Budějovicích, Pardubicích, Jihlavě a Plzni. Další čtyři krajská města pak ovládly místní koalice. Opoziční ODS zachraňuje teplický lídr primátor Jaroslav Kubera, který dovedl ODS opět k vítězství. Naopak ve Zlíně se ODS poprvé nedostala do zastupitelstva."

Více na ČT24.cz.

Aktuálně.cz: Jak mám volit třináctku? Rom dal hlasy a hned chtěl úplatek

NEDĚLE, 11.10.2014

"Deník Aktuálně.cz se vydal na sever Čech, aby spolu s protikorupčními aktivisty sledoval údajné kupčení s hlasy. Policie už několik případů uplácení vyšetřuje."

Více na Aktuálně.cz.

deník.cz: Češi rozhodují o novém složení radnic a Senátu

PÁTEK, 10.10.2014

"Čeští voliči rozhodují o novém složení svých radnic. Na třetině území republiky svými hlasy ovlivní také rozložení sil v Senátu. V obou volbách mají na výběr rekordní počet kandidátů."

Více na Deník.cz.

ČT24.cz: Zeman při jmenování Šlechtové: Peníze z EU by měly jít na památky

STŘEDA, 08.10.2014

"Prezident Miloš Zeman jmenoval Karlu Šlechtovou novou ministryní pro místní rozvoj. V čele resortu nahradí Věru Jourovou (ANO), která by se měla stát eurokomisařkou."

Více na Česká televize.cz.

deník.cz: Co mám udělat se svým hlasem, aby nepropadl

ÚTERÝ, 07.10.2014

"Potkáváme je v obchodech, na náměstích, u lékaře. Známe je a víme, kdo je kdo. Jak ale zařídit, aby v zastupitelstvu seděl právě Pepík, ale rozhodně se do něj nedostal Franta? A co když oba kandidují za stejnou stranu? Komunální volby jsou v tomto směru velmi ošidné. Než půjdete v pátek či sobotu k urnám, rozmyslete si pečlivě, jak se svým hlasem naložíte. Křížkování totiž automatický úspěch vašeho favorita nezaručuje."

Více na Deník.cz.

iHNed.cz: Median pro ČT: V Praze vedou TOP 09 a ANO, souboj bude těsný

SOBOTA, 04.10.2014

"Největší šanci vyhrát komunální volby v Praze má zatím TOP 09, může získat až 29,5 procenta, zvítězit ale může také hnutí ANO, jehož volební potenciál je 29 procent.

Vyplývá to z průzkumu agentury Median pro Českou televizi, který zjišťoval volební potenciál jednotlivých kandidujících subjektů. Na třetím místě za TOP 09 a ANO následuje s desetiprocentním odstupem ČSSD, která by prý v hlavním městě mohla dostat až 19 procent hlasů."

Více na iHNed.cz.

Metro.cz: Největší předvolební naslibované nesmysly. Hlediště za dva miliony v Krči je další takový

ÚTERÝ, 02.10.2014

"Lanovky, nové stanice metra, zimní stadion, závodní okruh. Sliby před volbami jsou velké, jejich plnění slabší. Čím zaujmout voliče před volbami? Otázka teď trápí nejednu radnici. Radnice Prahy 4 vymyslela, že v parku u Krčského zámku by mohlo vzniknout otáčivé hlediště."

Více na Metro.cz.