Náš Stát

Aktuality - Česká politika

Lidovky.cz: Policie od rána zasahuje v Pražských službách, přišla si pro dokumenty

STŘEDA, 30.07.2014

"Protikorupční útvar od středečního rána zasahuje v Pražských službách, společnosti svážející odpad v hlavním městě. Do firmy si policisté přišli pro dokumenty."

Více na Lidovky.cz.

Echo24.cz: Rychlá změna. Schopperová už není. ANO povede Krnáčová

ÚTERÝ, 29.07.2014

"Kandidátku hnutí ANO do zastupitelstva hlavního města povede v podzimních volbách náměstkyně ministerstva vnitra a bývalá ředitelka české pobočky Transparency International Adriana Krnáčová, oznámilo na webu hnutí ANO. Stalo se tak asi týden poté, co ANO představilo jako svojí lídryni neznámou podnikatelku Martinu Schopperovou."

Více na Echo24.cz.

ČT24.cz: Sobotkovo pololetí: Boj o služební zákon a bumerang jménem restituce

ÚTERÝ, 29.07.2014

"Půl roku po jmenování vlády Bohuslava Sobotky si všichni ministři udrželi svá místa, jedinou změnou je plánované povýšení Věry Jourové: regionální dotace bude nově řídit nikoliv z Prahy, ale jako eurokomisařka z Bruselu. Ze svých závazků zatím vláda úspěšně prosazuje zvýšení penzí, snížení DPH na léky, knihy a dětskou výživu či rušení poplatků u lékaře. Naopak zatím největší boj s opozicí svádí o služební zákon. Jako černá můra se stále vrací církevní restituce, které sociální demokracie měla v plánu přehodnotit, ale nenašla podporu u koaličních partnerů ani u církví."

Více na ČT24.cz.

ČT24.cz: ČR nemusí platit Diag Human miliardy korun, firma ale tvrdí opak

NEDĚLE, 27.07.2014

"Stát definitivně vyhrál 18letý spor s Diag Human a nebude muset platit firmě požadovaných deset miliard korun. Podle právníků ministerstva zdravotnictví, kteří od pátku zkoumali rozhodnutí přezkumného senátu, rozhodnutí dává jednoznačně za pravdu České republice. Společnost Diag Human ale tvrdí opak."

Více na ČT24.cz.

iDNES.cz: Jde to pomaleji, než jsme čekali, říkají ministři po půl roce vlády

STŘEDA, 23.07.2014

"Všechno je komplikované a trvá příliš dlouho, hodnotí svou zkušenost po půl roce vlády ministr financí a šéf ANO Andrej Babiš. Podobně to vidí ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček z ČSSD, který před tím vedl ostravskou fakultní nemocnici. ,Na tohle jsem nebyl zvyklý, to pro mě bylo asi největší negativní překvapení,' popisuje Němeček."

Více na iDNES.cz.

iHNed.cz: Koaliční strany se dohodly na eurokomisaři. Vybraly Věru Jourovou

PONDĚLÍ, 21.07.2014

"Premiér Sobotka chtěl mít dohodu o českém zástupci v Evropské komisi do konce měsíce. Koalice se na něm nakonec shodla v pondělí. Stát se jím má ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová (ANO)."

Více na iHNed.cz.

iDNES.cz: Martin Bursík bude kandidovat za TOP 09 do Senátu

PÁTEK, 18.07.2014

"Exministr životního prostředí a šéf strany LES Martin Bursík bude na podzim kandidovat za TOP 09 do Senátu na Praze 1. V pátek to potvrdil její výkonný výbor. „Jednoznačně se nám zavázal, že když bude zvolen do Senátu, nebude už letos kandidovat na předsedu LES a bude pracovat pro TOP 09,“ řekl iDNES.cz první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek."

Více na iDNES.cz.

Echo24.cz: Tajnůstkář Dienstbier. Důležitý dokument neukázal ani v koalici

ČTVRTEK, 17.07.2014

"Ministr pro legislativu Jiří Dienstbier (ČSSD) tají před kolegy z koalice důležité informace. Ukázal to aspoň dokument z Evropské komise s připomínkami ke služebnímu zákonu. Na jeho existenci upozornil lídr opozice Miroslav Kalousek (TOP 09). Dienstbier sice tvrdil, že text oficiálně dostal až v čase Kalouskova vystoupení. Pak ale přiznal, že jeho neformální verzi měl už předtím. Neřekl o tom přitom ani lidem, se kterými má přípravu klíčové normy na starosti."

Více na Echo24.cz.

Novinky.cz: Stát nepřiznal odškodnění Tluchořovi a spol.

STŘEDA, 16.07.2014

"Ministerstvo spravedlnosti nevyhovělo žádosti bývalých poslanců Petra Tluchoře, Marka Šnajdra a Ivana Fuksy o odškodnění za trestní stíhání a pobyt ve vazbě v rámci kauzy Nagyová. O satisfakci se budou soudit."

Více na Novinky.cz.

deník.cz: OSVČ mohou dál papírovat. Počítač se odkládá

ÚTERÝ, 15.07.2014

"Skoro milion živnostníků v Česku si může oddychnout. I nadále budou moci s berními úřady, ale i Českou správou sociálního zabezpečení (ČSSZ) komunikovat i ,papírovou cestou'."

Více na Deník.cz.

ČT24.cz: ČT: Volby by s náskokem vyhrálo ANO, Piráti klepou na dveře

SOBOTA, 12.07.2014

"Volby do Poslanecké sněmovny by podle exkluzivního průzkumu pro ČT nyní vyhrálo s velkým náskokem hnutí ANO. Se ziskem 31 procent hlasů by si proti volbám loni v říjnu polepšilo o dvanáct a půl procenta. Naopak druhá sociální demokracie zaznamenává pokles. Rozdíl mezi ANO a ČSSD by byl 15 procent. Vyplývá z průzkumu společnosti TNS Aisa, který proběhl od 28.6. do 4.7."

Více na ČT24.cz.

Novinky.cz: Kvůli chybám a podvodům přijde ČR až o 65 miliard z eurofondů

PÁTEK, 11.04.2014

"Špatné čerpání evropských fondů může Českou republiku přijít až na 65 miliard korun. Informaci v pátek zveřejnil nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) s odvoláním na aktuální zprávu EU report 2014. Problémy ve čtvrtek přiznalo i ministerstvo pro místní rozvoj, které má čerpání v gesci. Úřad upozornil i na zjevné zneužívání dotací."

Více na Novinky.cz.

deník.cz: Bohuslav Sobotka: Misi kvůli útoku nezastavíme

STŘEDA, 09.07.2014

"Afghánská mise bude pokračovat i s českou účastí. To prohlásil krátce po včerejším útoku, při kterém zahynuli čtyři čeští vojáci a přes deset Afghánců, premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD)."

Více na Deník.cz.

iDNES.cz: Pokud bude ztrátová OKD na prodej, stát by mohl mít zájem, řekl Mládek

PONDĚLÍ, 07.07.2014

"Česká republika by mohla odkoupit od těžební společnosti NWR ztrátovou černouhelnou OKD, která v tuzemsku zaměstnává 14 tisíc lidí, a držet ho déle při životě. V České televizi to řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Podle NWR je však prodej dolů méně pravděpodobný."

Více na iDNES.cz.

ČT24.cz: Ministři kývli na nižší DPH i porodné na druhé dítě

STŘEDA, 02.07.2014

"Vláda schválila zavedení desetiprocentní sazby daně z přidané hodnoty na knihy, léky a kojeneckou výživu. Česko tak bude mít tři pásma DPH. Se sníženou desetiprocentní sazbou totiž zůstane zachována i základní 21procentní sazba a snížená 15procentní. A kabinet odsouhlasil i štědřejší systém porodného. Příspěvek se zřejmě bude od příštího roku vyplácet i na druhé dítě. Navíc na porodné bude mít nárok více rodin, protože podmínky pro jeho získání se zmírní."

Více na ČT24.cz.