Podpořte aktivity sdružení NFPK

Aktuality - Česká politika

Echo24.cz: Primátorka Krnáčová, v radě usedne i Matěj Stropnický

PÁTEK, 31.10.2014

"Primátorkou Prahy bude Adriana Krnáčová (ANO). Podmínečně odsouzený Karel Březina (ČSSD) v radě hlavního města nebude. Za Trojkoalici do ní usedne místostarosta Prahy 3 Matěj Stropnický. Dohodla se na tom vznikající koalice Babišova hnutí ANO, sociálních demokratů a Trojkoalice."

Více na Echo24.cz.

ČT24.cz: Podpora vládních stran roste, nyní by ve volbách získaly 143 z 200 poslanců

ČTVRTEK, 30.10.2014

"Kdyby se volby do Poslanecké sněmovny konaly nyní, vyhrálo by je hnutí ANO s 31 procenty, druhá ČSSD by získala 22,2 procenta. S KDU-ČSL by koaliční strany měly ve sněmovně 143 z 200 mandátů, vyplývá z volebního modelu agentury STEM. Nyní má kabinet složený z ANO, sociální demokracie a lidovců v dolní komoře 111 poslanců, většina nutná pro schvalování změn ústavy je 120 hlasů."

Více na ČT24.cz.

iDNES.cz: Kryl, Bílá i padlí čeští vojáci. Zeman vyznamenal celkem 33 osobností

STŘEDA, 29.10.2014

"Prezident Miloš Zeman ocenil na Hradě celkem třiatřicet osobností. Medaili za hrdinství in memoriam udělil například pěti vojákům, kteří zemřeli letos při sebevražedném atentátu v Afghánistánu. Řád bílého lva dostal slovenský premiér Robert Fico, ocenění získaly i zpěvačky Lucie Bílá a Hana Hegerová."

Více na iDNES.cz.

Lidovky.cz: Zemanovi se množí omluvenky. Politici i rektoři odmítají přijít na Hrad

ÚTERÝ, 28.10.2014

"Prezidentu Miloši Zemanovi se začínají množit omluvenky na úterní slavnostní předávání státních vyznamenání. Kvůli tomu, jak Hrad vybírá koho pozve a koho ne, už účast odřekl například bývalý rektor Univerzity Karlovy Václav Hampl, europoslanec Pavel Svoboda (KDU-ČSL) nebo senátor Jaromír Štětina (TOP 09)."

Více na Lidovky.cz.

Aktuálně.cz: Zeman: Uznáváme jednotu Číny, včetně Tibetu a Tchaj-wanu

PONDĚLÍ, 27.10.2014

"Prezident Miloš Zeman se v pondělí na závěr své návštěvy Číny v Pekingu setkal se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Zeman ho ujistil, že Česká republika uznává územní celistvost Číny včetně Tibetu a Tchaj-wanu a odmítá se vměšovat do vnitřních záležitostí nejlidnatější země světa."

Více na Aktuálně.cz.

České noviny: ANO, ČSSD a Trojkoalice si rozdělily rezorty v pražské radě

ČTVRTEK, 23.10.2014

"Hnutí ANO, ČSSD a Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN) si na pražském magistrátu rozdělily kompetence v budoucí radě. ANO, které bude mít post primátora, bude mít na starosti například finance a rozpočet, ČSSD dopravu a sociální politiku a Trojkoalice mimo jiné životní prostředí a infrastrukturu. Novinářům to dnes řekli zástupci vyjednávacích týmů. Jednička volební kandidátky ANO Adriana Krnáčová řekla, že by mohla být novou primátorkou."

Více na České noviny.cz.

Metro.cz: Je rozhodnuto. Novou pražskou primátorkou bude Adriana Krnáčová

STŘEDA, 22.10.2014

"Hnutí ANO bude mít v jedenáctičlenné pražské radě pět míst a obsadí post primátora. ČSSD a Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN) budou mít po třech radních. Resorty si strany zatím nerozdělily. Po společném jednání to dnes oznámili zástupci ANO, ČSSD a Trojkoalice."

Více na Metro.cz.

Lidovky.cz: Rittigovo štěstí. Jeho účetní před policií nepromluvila

ÚTERÝ, 21.10.2014

"Pro Iva Rittiga a jeho právníky obviněné v kauze Oleo Chemical je to dobrá zpráva. Jak zjistil server Lidovky.cz, policisté se proti nim snažili získat výpověď dalšího klíčového svědka. Na schůzce přesvědčovali bývalou podřízenou Davida Michala a Karolíny Babákové ze společnosti Peskim Janu Šádkovou, která měla mimo jiné přístup k Rittigovým účtům, aby promluvila o údajných finančních machinacích. Nakonec ale nepochodili."

Více na Lidovky.cz.

iDNES.cz: Ministerstvo kultury ztratilo obraz Zrzavého za dva miliony, zjistil NKÚ

PONDĚLÍ, 20.10.2014

"Na Ministerstvu kultury se při stěhování ztratil obraz za víc než dva miliony korun. Resort navíc nahlásil jeho ztrátu až po několika měsících. V majetku mu také chybí například 16 notebooků za skoro půl milionu. V pondělí to uvedl Nejvyšší kontrolní úřad, jehož protokol nyní resort analyzuje. Některá nápravná opatření už zavedl."

Více na iDNES.cz.

ČTK: Vládní koalice bude mít dál v Senátu většinu

SOBOTA, 18.10.2014

Vládní koalice udrží většinu v horní komoře, Zelení budou mít poprvé vlastní klub, neuspělo hned několik ministrů či místopředsedů stran, ODS v Praze vyhořela. Výsledky senátních voleb: ČSSD - 10 mandátů, KDU-ČSL - 5, ANO - 4, SZ - 2, ODS - 2, STAN - 1, SLK - 1, ScČR - 1, SPO - 1.

Více o výsledku voleb na ČTK.cz.

Novinky.cz: V Brně je hotovo: Koalice ANO, Žít Brno, lidovci a zelení, ČSSD v opozici

PÁTEK, 17.10.2014

"Jihomoravská metropole má od pátku jasno ve svém vedení. Vítězné hnutí ANO v Brně uzavřelo koalici s hnutím Žít Brno, KDU-ČSL a Stranou zelených. Primátorem bude jednička ANO Petr Vokřál, koaliční smlouvu podepíšou zástupci stran do konce října."

Více na Novinky.cz.

České noviny: Primátor Prahy Hudeček a náměstek Vávra po sporech opustí TOP 09

STŘEDA, 15.10.2014

"Pražský primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) a předseda pražské TOP 09 Jiří Vávra po vzájemných sporech nabídli rezignaci na členství ve straně. Nechtějí prý poškozovat dobré jméno TOP 09. Vedení TOP 09 jejich návrh přijalo. ČTK to zjistila od zdrojů z jednání předsednictva. TOP 09 pod vedením Hudečka skončila ve volbách v Praze těsně druhá za vítězným ANO. Vávra tento výsledek označil za prohru TOP 09. Už v pondělí naznačil, že je na vině lídr, tedy Hudeček."

Více na České noviny.cz.

iDNES.cz: Plány na vládnutí v Praze mají trhliny, Trojkoalice není jednotná

ÚTERÝ, 14.10.2014

"Plány vytvořit v novém pražském zastupitelstvu vládní koalici složenou z ANO, ČSSD a Trojkoalice dostávají trhliny. Posledně jmenované uskupení složené ze Strany zelených, KDU-ČSL a STAN totiž není jednotné. Někteří jeho členové váhají, zda přijmout spolupráci s vítězným hnutím ANO."

Více na iDNES.cz.

ČT24.cz: Komunální volby: ANO získalo 9 krajských radnic, ODS zachraňuje Kubera

NEDĚLE, 12.10.2014

"V devíti krajských městech v komunálních volbách zvítězilo hnutí ANO, které dominuje v Praze, Ostravě, Brně, Olomouci, Ústí nad Labem, Českých Budějovicích, Pardubicích, Jihlavě a Plzni. Další čtyři krajská města pak ovládly místní koalice. Opoziční ODS zachraňuje teplický lídr primátor Jaroslav Kubera, který dovedl ODS opět k vítězství. Naopak ve Zlíně se ODS poprvé nedostala do zastupitelstva."

Více na ČT24.cz.

Aktuálně.cz: Jak mám volit třináctku? Rom dal hlasy a hned chtěl úplatek

NEDĚLE, 11.10.2014

"Deník Aktuálně.cz se vydal na sever Čech, aby spolu s protikorupčními aktivisty sledoval údajné kupčení s hlasy. Policie už několik případů uplácení vyšetřuje."

Více na Aktuálně.cz.