Podpořte aktivity sdružení NFPK

Aktuality - Česká politika

Týden.cz: Policie: Rittig s kumpány vyvedli z Oleo Chemical dvacet milionů

ÚTERÝ, 30.09.2014

"Zhruba 20 milionů korun údajně vyvedli z firmy Oleo Chemical lobbista Ivo Rittig a další obvinění. Na základě dokumentu obvinění to uvedly deníky Lidové noviny a Právo. Peníze byly podle obvinění vyplaceny za fiktivní poradenství, ale ve skutečnosti měly Oleo Chemical zajistit lukrativní zakázky. Skupina kolem Rittiga tím také připravila stát o 3,7 milionu korun na daních, odměny pro poradce v dokumentech odsouhlasil přímo Rittig, píší deníky."

Více na Týden.cz.

iDNES.cz: Neprodávejte u voleb své hlasy, přesvědčovali aktivisté Romy v Krupce

PONDĚLÍ, 29.09.2014

"Nevládní organizace, které bojují proti korupci, se o víkendu snažily přesvědčovat Romy v Krupce, aby ve volbách neprodávali své hlasy. Minulé komunální volby se právě kvůli kupčení s hlasy voličů musely ve městě konat natřikrát a také letos existuje podezření, že by se tato situace mohla opakovat.

Více na iDNES.cz.

iDNES.cz: Senátorkou za Prahu 10 se stala Ivana Cabrnochová, vyhrála o 132 hlasů

SOBOTA, 27.09.2014

"Do senátu usedne za Prahu 10 místostarostka Ivana Cabrnochová ze Strany zelených. Ve druhém kole voleb porazila lékařku Janu Duškovou z hnutí ANO o pouhých 132 hlasů. Volby provázela extrémně nízká účast, k urnám přišlo jen necelých devět procent voličů."

Více na iDNES.cz.

Novinky.cz: Poslanci schválili zrušení poplatků u lékaře a za recept

PÁTEK, 26.09.2014

"Sněmovna schválila zrušení regulačních poplatků ve zdravotnictví. Od příštího roku by tak měl zůstat pouze 90korunový poplatek za návštěvu pohotovosti. Zruší se poplatky za návštěvu ambulantních specialistů i poplatky a recept. Pro hlasovalo 113 poslanců, proti 31. Normu nyní posoudí Senát."

Více na Novinky.cz.

iDNES.cz: Strany tlačí své lidi do Bruselu. Pospíšil se obklopil lidmi z ODS

ČTVRTEK, 25.09.2014

"Půl milionu korun má europoslanec na své asistenty. Jiří Pospíšil zaměstnává lidi ze své bývalé strany, Pavel Telička prý jen odborníky. S týmem eurokomisařky je to složitější, musí jej vyvážit lidmi z jiných zemí."

Více na iDNES.cz.

 

České noviny: ČR se nezapojí do leteckých úderů na islamisty, nyní ji neohrožují

ÚTERÝ, 23.09.2014

"Česká republika neuvažuje o tom, že by se zapojila do leteckých úderů na pozice radikálů z hnutí Islámský stát, na které v Sýrii zaútočily USA a další státy. Novinářům to řekli premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Podle policejního prezidenta Tomáše Tuhého islamisté v tuto chvíli nepředstavují pro Česko bezpečnostní riziko, podle Sobotky se nicméně jejich hrozbou bude zabývat Bezpečnostní rada státu."

Více na České noviny.cz.

iHNed.cz: Generál Pavel bude nejvyšším vojenským šéfem NATO

PONDĚLÍ, 22.09.2014

"Náčelník generálního štábu české armády Petr Pavel se stane novým předsedou Vojenského výboru NATO. Do funkce byl v sobotu zvolen na jednání výboru v litevském Vilniusu. Neoficiální informaci sám Pavel potvrdil v telefonickém rozhovoru pro ČTK. Současného šéfa výboru, dánského generála Knuda Bartelse, by měl nahradit už příští rok."

Více na iHNed.cz.

České noviny: Economia se má omluvit Rittigovi za článek o kmotrech

ČTVRTEK, 18.09.2014

"Vydavatelství Economia se má omluvit lobbistovi Ivu Rittigovi za loňský článek "Razie proti kmotrům", nemusí mu ale platit požadovaných 100.000 korun. Dnes o tom rozhodl pražský městský soud, který tak částečně vyhověl Rittigově žalobě. Podle soudu článek neoprávněně zasáhl do lobbistovy občanské cti. Rozsudek není pravomocný."

Více na České noviny.cz.

ČRo.cz: Kalousek se má omluvit poslanci KSČM za výroky o 'komunistickém fízlovi'

ÚTERÝ, 16.09.2014

"Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek se má do konce října omluvit poslanci KSČM Zdeňkovi Ondráčkovi za to, že ho na sněmovním plénu nazval "komunistickým fízlem". Rozhodl tak mandátový a imunitní výbor. Zatímco Ondráček rozhodnutí výboru uvítal, Kalousek se chce odvolat."

Více na ČRo.cz.

České noviny: Soud zamítl Rittigovu žalobu na Transparency International

PÁTEK, 12.09.2014

"Pražský městský soud dnes zamítl žalobu lobbisty Iva Rittiga na českou pobočku mezinárodní organizace Transparency International (TIC) kvůli jejímu tvrzení, že Rittig je v pozadí podezřelého obchodu se solárními elektrárnami. Rittig žádal 100.000 korun a veřejnou omluvu. Rozsudek není pravomocný."

Více na České noviny.cz.

Týden.cz: V obecních volbách jsou favority ČSSD a ANO, ODS propadá

ČTVRTEK, 11.09.2014

"Blížící se podzimní komunální volby by v Praze vyhrála s velkým náskokem TOP 09, v Brně ČSSD. Ta by zvítězila i v dalších čtyřech krajských městech. Hnutí ANO 2011 je pro voliče nejlákavější variantou v šesti městech. Nejvíce voličů se k urnám chystá ve Zlíně a Hradci Králové, nejmenší zájem je v Ústí nad Labem. Vyplývá to z předvolebního průzkumu společnosti SANEP."

Více na Týden.cz.

iHNed.cz: Ani dopravu, ani regionální rozvoj. Jourová nakonec povede v Evropské komisi justici

STŘEDA, 10.09.2014

"K velkému překvapení nakonec Věra Jourová, která se stane českou eurokomisařkou, nepovede ani kýžený rozvoj regionů ani dopravu, jak se spekulovalo v médiích. Přitom Radiožurnálu potvrdily tři zdroje, že povede regionální rozvoj."

Více na iHNed.cz.

iHNed.cz: Ministr dopravy jde proti Pentě: Chce znovu prověřit její smlouvy o výstavbě kanceláří

PONDĚLÍ, 08.09.2014

"Ministr dopravy Antonín Prachař chce po šéfovi Českých drah Danielovi Kuruczovi, aby znovu prozkoumal smlouvy se společností Penta. Ta chce v okolí Masarykova nádraží vybudovat mnoha miliardový projekt. Pokračuje tak ministrova kritika šéfa ČD."

Více na iHNed.cz.

iHNed.cz: Analýza: Kdo přispívá politickým stranám, vyhrává veřejné zakázky častěji

ČTVRTEK, 04.09.2014

"Centrum aplikované ekonomie ve své analýze ukázalo, že výběrová řízení mohou být ovlivňována ve prospěch firem, které darují peníze politickým stranám. Takové společnosti vyhrávají zakázky častěji, a navíc je jejich hodnota vyšší."

Více na iHNed.cz.

Přímý odkaz na analýzu Centra aplikované ekonomie ZDE.

ČRo.cz: Sobotka dostal od vlády mandát odmítnout některé sankce EU vůči Rusku

STŘEDA, 03.09.2014

"Český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dostal od vlády mandát k dalšímu vyjednávání o sankcích EU vůči Rusku i k tomu, aby se vůči některým opatřením vymezil. Hlasování se zdržela dvojice lidoveckých členů vlády Pavel Bělobrádek a Daniel Herman, kteří také neúspěšně navrhovali do usnesení doplnit odsouzení ruské agrese."

Více na ČRo.cz.