BLA BLA nevolím

Aktuality - Česká politika

iHNed.cz: Generál Pavel bude nejvyšším vojenským šéfem NATO

PONDĚLÍ, 22.09.2014

"Náčelník generálního štábu české armády Petr Pavel se stane novým předsedou Vojenského výboru NATO. Do funkce byl v sobotu zvolen na jednání výboru v litevském Vilniusu. Neoficiální informaci sám Pavel potvrdil v telefonickém rozhovoru pro ČTK. Současného šéfa výboru, dánského generála Knuda Bartelse, by měl nahradit už příští rok."

Více na iHNed.cz.

České noviny: Economia se má omluvit Rittigovi za článek o kmotrech

ČTVRTEK, 18.09.2014

"Vydavatelství Economia se má omluvit lobbistovi Ivu Rittigovi za loňský článek "Razie proti kmotrům", nemusí mu ale platit požadovaných 100.000 korun. Dnes o tom rozhodl pražský městský soud, který tak částečně vyhověl Rittigově žalobě. Podle soudu článek neoprávněně zasáhl do lobbistovy občanské cti. Rozsudek není pravomocný."

Více na České noviny.cz.

ČRo.cz: Kalousek se má omluvit poslanci KSČM za výroky o 'komunistickém fízlovi'

ÚTERÝ, 16.09.2014

"Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek se má do konce října omluvit poslanci KSČM Zdeňkovi Ondráčkovi za to, že ho na sněmovním plénu nazval "komunistickým fízlem". Rozhodl tak mandátový a imunitní výbor. Zatímco Ondráček rozhodnutí výboru uvítal, Kalousek se chce odvolat."

Více na ČRo.cz.

České noviny: Soud zamítl Rittigovu žalobu na Transparency International

PÁTEK, 12.09.2014

"Pražský městský soud dnes zamítl žalobu lobbisty Iva Rittiga na českou pobočku mezinárodní organizace Transparency International (TIC) kvůli jejímu tvrzení, že Rittig je v pozadí podezřelého obchodu se solárními elektrárnami. Rittig žádal 100.000 korun a veřejnou omluvu. Rozsudek není pravomocný."

Více na České noviny.cz.

Týden.cz: V obecních volbách jsou favority ČSSD a ANO, ODS propadá

ČTVRTEK, 11.09.2014

"Blížící se podzimní komunální volby by v Praze vyhrála s velkým náskokem TOP 09, v Brně ČSSD. Ta by zvítězila i v dalších čtyřech krajských městech. Hnutí ANO 2011 je pro voliče nejlákavější variantou v šesti městech. Nejvíce voličů se k urnám chystá ve Zlíně a Hradci Králové, nejmenší zájem je v Ústí nad Labem. Vyplývá to z předvolebního průzkumu společnosti SANEP."

Více na Týden.cz.

iHNed.cz: Ani dopravu, ani regionální rozvoj. Jourová nakonec povede v Evropské komisi justici

STŘEDA, 10.09.2014

"K velkému překvapení nakonec Věra Jourová, která se stane českou eurokomisařkou, nepovede ani kýžený rozvoj regionů ani dopravu, jak se spekulovalo v médiích. Přitom Radiožurnálu potvrdily tři zdroje, že povede regionální rozvoj."

Více na iHNed.cz.

iHNed.cz: Ministr dopravy jde proti Pentě: Chce znovu prověřit její smlouvy o výstavbě kanceláří

PONDĚLÍ, 08.09.2014

"Ministr dopravy Antonín Prachař chce po šéfovi Českých drah Danielovi Kuruczovi, aby znovu prozkoumal smlouvy se společností Penta. Ta chce v okolí Masarykova nádraží vybudovat mnoha miliardový projekt. Pokračuje tak ministrova kritika šéfa ČD."

Více na iHNed.cz.

iHNed.cz: Analýza: Kdo přispívá politickým stranám, vyhrává veřejné zakázky častěji

ČTVRTEK, 04.09.2014

"Centrum aplikované ekonomie ve své analýze ukázalo, že výběrová řízení mohou být ovlivňována ve prospěch firem, které darují peníze politickým stranám. Takové společnosti vyhrávají zakázky častěji, a navíc je jejich hodnota vyšší."

Více na iHNed.cz.

Přímý odkaz na analýzu Centra aplikované ekonomie ZDE.

ČRo.cz: Sobotka dostal od vlády mandát odmítnout některé sankce EU vůči Rusku

STŘEDA, 03.09.2014

"Český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dostal od vlády mandát k dalšímu vyjednávání o sankcích EU vůči Rusku i k tomu, aby se vůči některým opatřením vymezil. Hlasování se zdržela dvojice lidoveckých členů vlády Pavel Bělobrádek a Daniel Herman, kteří také neúspěšně navrhovali do usnesení doplnit odsouzení ruské agrese."

Více na ČRo.cz.

Echo24.cz: Zbabělý Sobotka? V ČSSD má téměř 100% podporu

ÚTERÝ, 02.09.2014

"Stále větší podporu uvnitř sociální demokracie získává za svůj váhavý postoj k sankcím český premiér Bohuslav Sobotka. Ačkoliv sklízí kritiku od koaličních lidovců, velké části opozice i odborné veřejnosti, ČSSD za ním stojí až nebývale jednotně. Jako zatím poslední se za svého předsedu postavili i socialističtí europoslanci."

Více na Echo24.cz.

iHNed.cz: Do voleb jdou herci i horník Emil z VyVolených. Na magistrátu chce udělat "fičák"

SOBOTA, 30.08.2014

"Na kandidátkách do komunálních voleb se objevují jména, která mají hlavně přitáhnout pozornost voličů. O funkci na pražském magistrátu bude bojovat například Emil Zajac, kterého proslavil pobyt ve vile VyVolených a slovo "fičák"."

Více na iHNed.cz.

iDNES.cz:Senátoři potěšili Philip Morris, dražší cigarety zdaní méně než ty levné

STŘEDA, 27.08.2014

"Senátorský výbor chce, aby dražší cigarety zdražily méně a levnější více. Novelu zákona hodlá vrátit sněmovně se změnami, které se líbí společnosti Philip Morris."

Více na iDNES.cz.

Novinky.cz: Se zbabělou ODS končím, napsala Nečasová Fialovi

ÚTERÝ, 26.08.2014

"Ostrými slovy se manželka expremiéra Petra Nečase Jana Nečasová (dříve Nagyová) rozloučila s ODS. Předsedovi Petru Fialovi napsala dopis, v němž mu vyčetla, že do ní veřejně kopal."

Více na Novinky.cz.

ČT24.cz: Lidský život je posvátný, říká odpůrce eutanzázie Svatopluk Němeček

NEDĚLE, 24.08.2014

",Nejsem zastáncem eutanázie. Myslím si, že je to prolomení nějaké hranice, která v naší civilizaci je. Prostě lidský život je posvátný a takto bychom k němu měli přistupovat. Koneckonců je to i v programovém prohlášení vlády.' V pořadu ČT Otázky Václava Moravce to prohlásil sociálnědemokratický ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Reagoval tak na kauzu podezřelého úmrtí pacientky v nemocnici v Rumburku, kvůli němuž zde jednu ze zdravotních sester obvinili z vraždy."

Více na ČT24.cz.

ČRo.cz: O zvolení do Senátu bude v říjnových volbách usilovat 243 kandidátů

PÁTEK, 22.08.2014

"O 27 míst v Senátu se v říjnových volbách utká 243 kandidátů, což je o deset více než před dvěma lety. Největší výběr budou mít voliči v Praze 1, kde kandiduje 15 lidí. Naopak ve Vyškově budou lidé vybírat jen z pěti kandidátů."

Více na ČRo.cz.