Podpořte aktivity sdružení NFPK

Aktuality - Česká politika

Týden.cz: Policie stíhá ústeckého primátora, jde i po poslankyni Kailové

STŘEDA, 23.04.2014

"Policie stíhá primátora Ústí nad Labem Víta Mandíka a radního Josefa Macíka (oba ČSSD) za porušení povinnosti při správě cizího majetku a zneužití pravomoci úřední osoby. Policie dnes oznámila, že chce zároveň požádat předsedu Poslanecké sněmovny o souhlas s vydáním poslankyně a ústecké radní Zuzany Kailové (ČSSD) k trestnímu stíhání."

Více na Týden.cz.

Týden.cz: ANO převálcuje ČSSD i komunisty, míní průzkum k eurovolbám

ÚTERÝ, 22.04.2014

"Volby do Evropského parlamentu by podle volebního modelu společností Herzmann a Data Collect vyhrálo hnutí ANO, kterému by dala hlas víc než pětina voličů. Následovaly by s odstupem ČSSD a KSČM. Do Evropského parlamentu by se dostalo celkem šest uskupení včetně Úsvitu Tomia Okamury. Výsledky novinářům představil Jan Herzmann."

Více na Týden.cz.

Novinky.cz: Zeman sází proti Sobotkovi na Babiše

SOBOTA, 19.04.2014

"Prezident Miloš Zeman sází na šéfa hnutí ANO, místopředsedu vlády a ministra financí Andreje Babiše, který by mu mohl pomoci oslabit premiéra a předsedu soc. dem. Bohuslava Sobotku."

Více na Novinky.cz.

iDNES.cz: Europoslanci z ČSSD propadli v pracovitosti, nejlepší byla Roithová

ČTVRTEK, 17.04.2014

"Pro sociální demokraty to není v době předvolebního boje o bruselská křesla zrovna nejlepší vizitka. Z nejnovější studie o činnosti europoslanců, kterou má MF DNES exkluzivně k dispozici, totiž vyplývá, že sociální demokraté patří z českých zástupců k těm nejméně aktivním."

Více na iDNES.cz.

ČT24.cz: Eurodotace Česku stále nejdou, NKÚ našel chyby za 105 milionů

PONDĚLÍ, 14.04.2014

"Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) našel u projektů financovaných z operačního programu Podnikání a inovace chyby za 105 milionů korun. Celkem přitom zkontroloval projekty v hodnotě necelé miliardy korun. Přes program podnikání a inovace ministerstvo průmyslu a agentura CzechInvest rozdělují peníze z evropských fondů určené na posilování konkurenceschopnosti české ekonomiky."

Více na ČT24.cz.

Lidovky.cz: Peníze za protislužbu? V žádném případě, dušují se sponzoři Zemanovců

PÁTEK, 11.04.2014

"Ladislav Stříteský dal Zemanovcům milion, aniž stranu volil. Očekával protislužbu ve formě zakázky od člověka napojeného na SPOZ. Kvůli závažnému zjištění oslovil server Lidovky.cz další velké sponzory Zemanovců s otázkou, jestli se jim podpora vyplatila. Většina trvá na tom, že roli hrály pouze osobní sympatie, a tak ani volební debakl prezidentovy strany nic nezměnil. Největší sponzor Zemanovců však "důkladně zváží", jestli na účet partaje ještě něco pošle."

Více na Lidovky.cz.

iHNed.cz: Úřad vlády má zaplatit půlmiliardovou pokutu za ProMoPro. Do státního rozpočtu

STŘEDA, 09.04.2014

"Správce daně uložil Úřadu vlády pokutu téměř 551 milionů korun. Peníze coby sankci za porušení rozpočtové kázně v roce 2009 v souvislosti s kauzou ProMoPro má odvést do státního rozpočtu. Úřad přitom paradoxně vystupuje v kauze také jako poškozený."

Více na iHNed.cz.

České noviny: Čísla: ČSSD 14, ANO 16, KDU 5, KSČM 10, ODS 20, TOP 7, Úsvit 22

ÚTERÝ, 08.04.2014

"ČSSD půjde do eurovoleb pod číslem 14, ANO 2011 získalo číslo 16, KDU-ČSL dostala pětku. KSČM má desítku, ODS 20, Úsvit 22 a TOP 09 sedmičku, která je považována za šťastné číslo. Čísla, jimiž budou označeny hlasovací lístky jednotlivých uskupení, dnes vylosovala Státní volební komise."

Více na České noviny.cz.

iDNES.cz: Místa v dozorčích radách pro experty? Kdepak, jsou to zase trafiky

SOBOTA, 05.04.2014

"Slib současné vlády, že zástupci státu se budou do dozorčích rad vybírat na základě odborných znalostí, se zatím nekoná. Vláda a ministr dopravy Antonín Prachař poslali do klíčových dopravních organizací hlavně členy koaličních stran."

Více na iDNES.cz.

Echo24.cz: Seděla v podivné firmě. Odpovědnost ministryně stále odmítá

ČTVRTEK, 03.04.2014

"Seděla jsem ve správní radě, ale se společností jinak nemám nic společného. Tak vysvětluje ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová-Tominová (ČSSD), že žádné spojení mezí ní a společností, po níž Úřad práce po několika měsících existence vymáhá téměř 20 milionů korun, neexistuje."

Více na Echo24.cz.

iHNed.cz: Zlom v kontrole veřejných peněz: Smlouvy nad 50 tisíc budou na internetu

ÚTERÝ, 01.04.2014

"Poslanci se dohodli na změnách v zákoně o registru smluv, který zprůhlední hospodaření s veřejnými penězi. Každý by mohl dokumenty a částky zkontrolovat na internetu. Přelomovou je snaha, aby nezveřejněné smlouvy neplatily."

Více na iHNed.cz.

ČT24.cz: Deficit loni výrazně klesl, jenže tak trochu nechtěně

ÚTERÝ, 01.04.2014

"Deficit veřejných financí loni klesl na 1,44 procenta hrubého domácího produktu. Předloni se přitom pohyboval nad čtyřmi procenty. Česko tak poprvé od roku 2008 splnilo podmínku pro přijetí eura. Analytici ale upozorňují, že je to na úkor vládních investic. Schodek pod třemi procenty HDP, což je právě kritérium pro přijetí společné měny, plánuje kabinet udržet i letos."

Více na ČT24.cz.

Týden.cz: Fico utrpěl velkou porážku, jeho politická budoucnost je nejistá

NEDĚLE, 30.03.2014

"Slovensko zažilo v sobotu politické zemětřesení. Ještě před dvěma lety málo známý podnikatel Andrej Kiska v rozhodujícím kole voleb hlavy státu přesvědčivě porazil dlouhodobě nejpopulárnějšího slovenského politika, premiéra Roberta Fica. Ministerský předseda a šéf sociálních demokratů (Směr-SD) tak utrpěl největší porážku ve své více než dvacetileté politické kariéře."

Více na Týden.cz.

iDNES.cz: Dostali jsme ránu, řekl Zemanův muž Nejedlý. Nepomohlo ani 29 milionů

SOBOTA, 29.03.2014

"Strana práv občanů Zemanovci dostala loni od dárců přes 29 milionů korun. Výsledkem bylo 75 113, tedy 1,51 procenta hlasů. ,Dostali jsme ránu, velkou ránu,' posteskl si Martin Nejedlý, poradce prezidenta Miloše Zemana a první místopředseda SPOZ na sjezdu strany. Ta se snaží zvednout po výprasku, který jí voliči uštědřili."

Více na iDNES.cz.

iDNES.cz: ČSSD loni vydělala 35 milionů, u banky má ale stále v zástavě palác

STŘEDA, 26.03.2014

"Sociální demokraté se loni ve volebním roce obešli téměř bez sponzorů a jejich hospodaření skončilo v zisku 34,9 milionů korun. Jejich dlouhodobé závazky ale převyšují 207 milionů korun, z toho vůči bance Fio mají závazek 42,2 milionu korun. Za úvěr, který si vzali ještě před volbami 2010, ručí budovou Lannova paláce v areálu Lidového domu."

Více na iDNES.cz.