Podpořte aktivity sdružení NFPK

Aktuality - Česká politika

ČT24.cz: Babiš chce vyšší zdanění hazardu. Loterie možná odejdou za hranice

STŘEDA, 17.12.2014

"Vyšší zdanění sázek a her od roku 2016, takový je návrh ministra financí Andreje Babiše (ANO), který má v plánu zveřejnit v pátek. U sázkových kanceláří má loterijní daň vzrůst o polovinu zhruba na 30 procent, u loterií a dalších her včetně živé rulety na 35 procent a u hracích automatů na dvojnásobek, tedy na 40 či více procent. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny (HN)."

Více na ČT24.cz.

ČT24.cz: Zvyšte životní minimum, chtějí odbory po ministryni práce

PONDĚLÍ, 15.12.2014

"Životní minimum má růst. Šéf odborů Josef Středula dnes požádal ministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou, aby se o to zasadila. Marksová reagovala, že vláda životní minimum plošně nezvýší, chce ale podpořit vybrané skupiny. Ministryně s odbory řešila i podmínky práce v agenturách. Jejich zaměstnance přirovnala k novodobým otrokům."

Více na ČT24.cz.

Novinky.cz: ČSSD rozhodla o zrušení buňky v Duchcově

SOBOTA, 13.12.2014

"Místní organizace ČSSD v Duchcově, která vstoupila do koalice s extremistickou DSSS, byla zrušena. Rozhodl o tom v sobotu ústřední výkonný výbor strany, který jednal v Praze. Novinkám to řekl jeden z účastníků jednání. Potvrdil to i premiér Bohuslav Sobotka."

Více na Novinky.cz.

iDNES.cz: Vláda byla opět štědrá. Úředníci dostali o 35 milionů víc než za Rusnoka

PÁTEK, 12.12.2014

"Kabinet premiéra Bohuslava Sobotky vyplácel štědré odměny. Úředníci dostali přes 229 milionů korun. To je o 35 milionů víc, než kolik rozdala vláda Jiřího Rusnoka. Ministři tvrdí, že jejich zaměstnanci ušetřili státu stovky milionů, a tak si peníze navíc zaslouží."

Více na iDNES.cz.

iDNES.cz: Česko si s eurodotacemi neví rady. Posílejte tipy na bizarní projekty

STŘEDA, 10.12.2014

"Po první sedmiletce je jasno: Česko si na eurodotace rychle zvyklo, ale neumí s nimi zacházet. K dispozici sice mělo v přepočtu na aktuální kurz 689 miliard korun, část peněz ale muselo vrátit, nedokázalo je vyčerpat nebo je utratilo za zbytečnosti. Pokud nějaké bizarní projekty znáte, napište nám o nich."

Více na iDNES.cz.

deník.cz: Ministerstvo práce udělalo řadu chyb při pořizování budov, zjistil NKÚ

PONDĚLÍ, 08.12.2014

"Ministerstvo práce a sociálních věcí v letech 2009 až 2013 špatně nakládalo s veřejnými penězi při nákupu, výstavbě či rekonstrukci budov pro Úřad práce, Českou správu sociálního zabezpečení (ČSSZ) a sociálních služeb. Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) mimo jiné zjistil, že někdy koupilo objekt, pro který nemělo využití, jindy naopak pořídilo dům, kam se úředníci nevešli. Vyplývá to z dnešní tiskové zprávy NKÚ. Vyjádření ministerstva redakce zjišťuje."

Více na Deník.cz.

ČT24.cz: Dohady končí. Platy politiků vzrostou o necelá tři procenta

PÁTEK, 05.12.2014

"Po několikatýdenních dohadech Poslanecká sněmovna schválila zvýšení platů zákonodárců o 2,9 procenta. Prošel tak návrh z dílny sociální demokracie, která chtěla navázat mzdy politiků na průměrnou mzdu. Základní plat poslance i senátora je od roku 2011 zmrazen, činí 55 900 korun, nově by mělo jít o 57 600; normu ale ještě musí posvětit Senát."

Více na ČT24.cz.

Finanční noviny.cz: Průměrná mzda v ve 3. čtvrtletí stoupla o 441 Kč na 25.219 Kč

ČTVRTEK, 04.12.2014

"Průměrná mzda v České republice ve 3. čtvrtletí meziročně stoupla o 441 korun na 25.219 Kč. Nominální růst činil 1,8 procenta, reálně, po odečtení inflace, se mzda zvýšila o 1,2 procenta. Oznámil to dnes Český statistický úřad. Analytici očekávali vyšší růst, a to v průměru nominálně o 2,5 procenta a reálně o 1,9 procenta."

Více na Finanční noviny.cz.

iDNES.cz: Je to gigantický střet zájmů, když si politici určují plat, říká Babiš

ÚTERÝ, 02.12.2014

"Výši platů zákonodárců by do budoucna mohla stanovovat vláda, je přesvědčen ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Současný stav, kdy si o platech rozhodují sami, je podle něj střetem zájmů. ,Tady je gigantický konflikt zájmů,' řekl Babiš. S tím, že politici sami rozhodují o svých platech, nesouhlasí ani předseda ODS Petr Fiala."

Více na iDNES.cz.

Aktuálně.cz: Zeman k platům zákonodárců: Čtrnáct procent budu vetovat

PONDĚLÍ, 01.12.2014

"Pokud zákonodárci schválí růst platů ústavních činitelů o 14 procent, prezident Miloš Zeman bude novelu vetovat. Řekl to v pondělí v Brně při zahájení třídenní návštěvy Jihomoravského kraje."

Více na Aktuálně.cz.

Aktuálně.cz: Česko vrátí Bruselu za předražené přístroje 163,4 milionu

ČTVRTEK, 27.11.2014

"Je rozhodnuto. Česko bude za předražené nákupy nemocničních přístrojů vracet do Bruselu 163,4 milionu korun. Vyplývá to ze zprávy ministerstva financí, kterou má redakce Aktuálně.cz k dispozici."

Více na Aktuálně.cz.

iDNES.cz: Půlka vlády míří do Izraele. Je to strategický partner, říká Sobotka

PONDĚLÍ, 24.11.2014

"Krátce po návratu z USA míří premiér Bohuslav Sobotka do Izraele, aby tím potvrdil základní zahraničně-politickou orientaci své vlády. „Chci potvrdit pokračování strategické politické spolupráce mezi našimi státy,“ řekl iDNES.cz předseda vlády před cestou do Izraele. Neletí sám. Do Izraele se přesune polovina české vlády."

Více na iDNES.cz.

Lidovky.cz: Ovčáček: Zemanovy výroky k zahraniční politice jsou v souladu s politikou vlády

PÁTEK, 21.11.2014

"Zahraničněpolitické postoje a výroky prezidenta Miloše Zemana nejsou podle jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka v rozporu s politikou vlády. Řekl to v reakci na výrok premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), podle kterého by měl Zeman některé své postoje konzultovat."

Více na Lidovky.cz.

Aktuálně.cz: Kauza Nagyová prvně u soudu. Projděte si, co se dosud stalo

ČTVRTEK, 20.11.2014

"Deník Aktuálně.cz přináší přehled událostí v případu, který začal loni v polovině června zatýkáním na Úřadu vlády, pokračoval pádem vlády Petra Nečase a jeho nejzásadnější část dosud není uzavřena."

Více na Aktuálně.cz.

ČRo.cz: Na ministerstvo vnitra přišla obálka s jedem, zřejmě šlo o kyanid

STŘEDA,  19.11.2014

"Na ministerstvo vnitra přišla ze zahraničí obálka s jedem. Adresovaná byla přímo ministru vnitra Milanu Chovancovi z ČSSD. Pravděpodobně šlo o látku na bázi kyanidu. Případem se zabývá policie."

Více na ČRo.cz.