MENU

Aktuality - Česká politika

Týden.cz: Vláda rozdala na odměnách 220 milionů. Víc než loni

STŘEDA, 29.07.2015

"Vláda Bohuslava Sobotky rozdala úředníkům na odměnách za první pololetí roku téměř 220 milionů korun, o pětašedesát milionů více než za stejné období loni. Ve srovnání s druhým pololetím 2014 je však objem odměn asi o deset milionů nižší, uvedl Český rozhlas - Radiožurnál. Nejvíce peněz vydalo ministerstvo vnitra - přes čtyřicet jedna milionů. Naopak třeba ministerstvo školství nedalo zaměstnancům na prémiích nic."

Více na Týden.cz.

Lidovky.cz: Rozhodne Rathova kázeň. Exhejtman si může odsedět jen pět a čtvrt roku

PONDĚLÍ, 27.07.2015

"Exhejtman David Rath by si nakonec mohl odsedět ve vězení jen pět a čtvrt roku. Stačí, aby se za mřížemi choval slušně a soud přesvědčil, že se po aféře polepšil."

Více na Lidovky.cz.

ČT24.cz: Soud poslal Ratha na 8,5 roku do vězení - ten proces označil za divadlo

ČTVRTEK, 23.07.2015

"Krajský soud v Praze poslal bývalého hejtmana Davida Ratha do vězení na osm let a šest měsíců. Spolu s Lucií Novanskou ho uznal vinným z korupce a ovlivňování zakázek ve Středočeském kraji. Novanskou pak soud poslal na pět let za mříže. Exhejtman má také přijít o více než 20 milionů korun. Rath ani Novanská se vyhlášení rozsudku nezúčastnili, jejich právničky se ale na místě odvolaly. Případ tak poputuje k vrchnímu soudu. Podle Ratha šlo o exemplární divadlo, které se spravedlností nemá nic společného."

Více na ČT24.cz.

Rozhlas.cz: Majetkové poměry kancléře Mynáře odkryje zákon, plánuje poslankyně Kovářová

ÚTERÝ, 21.07.2015

"Majetkové poměry kancléře prezidenta Vratislava Mynáře by měl odkrýt zákon. Návrh připravila poslankyně TOP 09 Věra Kovářová. Kvůli pochybnostem o původu majetku nemá podle Kovářové kancléř bezpečnostní prověrku, a je tak údajně pro stát bezpečnostní riziko."

Více na Rozhlas.cz.

Rozhlas.cz: Stát vybral v pololetí méně peněz na spotřebních daních i DPH

NEDĚLE, 19.07.2015

"Na dani z přidané hodnoty vybral stát v pololetí necelých 149 miliard korun. V meziročním srovnání je to pokles o 7,5 miliardy korun. Méně vybral i na spotřebních daních, a to zhruba 70 miliard korun. To je v meziročním srovnání pokles o 2,8 miliardy korun. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo financí."

Více na Rozhlas.cz.

ČT24.cz: Babiš: Státní dluh díky efektivnějšímu řízení klesl

PÁTEK, 17.07.2015

"Státní dluh Česka klesl v prvním pololetí o 650 milionů korun, uvedl pro Českou televizi  ministr financí. Aktuálně činí asi 1 bilion a 663 miliard korun. Příčinou snižování dluhu je podle ministra financí Andreje Babiše (ANO) hlavně efektivnější řízení státní kasy a obezřetnější přístup k dluhu. Na každého Čecha tak připadá dluh zhruba 158 tisíc korun."

Více na ČT24.cz.

iDNES.cz: Babiš nedorazil na debatu s Kalouskem. Slavím narozeniny dcery, tvrdí

NEDĚLE, 12.07.2015

"Ministr financí Andrej Babiš měl v neděli diskutovat v Otázkách Václava Moravce s Miroslavem Kalouskem a Jiřím Rusnokem o řecké krizi a elektronické evidenci tržeb. Babiš ale nepřišel. Podle ČT chtěl v pořadu vystupovat sám a v jiném termínu. Šéf hnutí ANO se hájí, že musel do Francie na oslavu dceřiných narozenin."

Více na iDNES.cz.

ČT24.cz: Babiš ve sněmovně předváděl vzor účtenky pro evidenci tržeb

PÁTEK, 10.07.2015

"Poslanecká sněmovna jedná o elektronické evidenci tržeb, která je hlavním letošním tématem ministra financí Andreje Babiše. Ministr si od ní slibuje zlepšení výběru daní, opozice ale evidenci důrazně odmítá. TOP 09, ODS i Úsvit chtějí udělat vše pro to, aby zákon sněmovnou neprošel. Vystoupení exministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) doprovázela prezentace ministra financí , který mezitím chodil po jednacím sále a poslancům na panelech ukazoval, jak bude vypadat účtenka s údaji pro evidenci tržeb."

Více na ČT24.cz.

Aktuálně.cz: Česko přijme do dvou let 1500 uprchlíků, první už v září

ČTVRTEK, 09.07.2015

"Česko chce do roku 2017 přijmout 1500 uprchlíků. Vláda v tomto rozsahu udělila mandát ministru vnitra Milanu Chovancovi (ČSSD), který bude o problematice běženců ve čtvrtek jednat s unijními ministry, řekl novinářům během nočního zasedání kabinetu místopředseda vlády Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). První uprchlíky by Česko mělo přijmout v září. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) uvedl, že půjde o jednorázovou solidární akci."

Více na Aktuálně.cz.

Novinky.cz: Známkování stran a institucí: Nejvíc jedniček pro ANO, ČSSD a Sobotku

SOBOTA, 04.07.2015

"Pokud by lidé známkovali politické strany a instituce jako ve škole, nejvíce jedniček by od nich dostali strany ANO, ČSSD a předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD). Jejich průměrná známka by se pohybovala těsně nad trojkou. Vyplývá to z červnového průzkumu, který v pátek zveřejnilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Nejhůř podle něj dopadlo hnutí Úsvit přímé demokracie, které získalo od veřejnosti průměrnou známku horší než čtyřku."

Více na Novinky.cz.

CNI: Němcová: Mládek by měl koupi bytu vysvětlit, nebo by měl být neprodleně odvolán

STŘEDA, 01.07.2015

"Poté, co CNI zvěřejnilo informaci o podezřelé transakci ministra průmyslu Jana Mládka (ČSSD), vyzvali jej někteří ministři a poslanci k tomu, aby nákup bytu od neprůhledné firmy objasnil. Anketu mezi zákonodárci na téma Mládkova bytu provedly Lidové noviny. Nejdůrazněji se vyjádřila poslankyně Miroslava Němcová (ODS), ,Pokud vše ministr neobjasní, měl by jej premiér neprodleně odvolat.'"

Více na CNInp.cz.

CNI: Podezřelé bydlení ministra Mládka: byt 5+kk od firmy z daňového ráje

PONDĚLÍ, 29.06.2015

"V době, kdy Sobotkova vláda schválila zákon o prokazování původu majetku, vychází na základě zjištění CNI najevo, že jeden z klíčových ministrů a premiérův stranický kolega Jan Mládek (ČSSD) koupil v minulosti luxusní byt s pozemkem v Praze od neprůhledné firmy, jejíž stopa končí v daňovém ráji."

Více na CNInp.cz.

ČT24.cz: Český generál usedá ve velení NATO

PÁTEK, 26.06.2015

"Generál Petr Pavel se stává druhým mužem Severoatlantické aliance, usedá v Bruselu do čela Vojenského výboru NATO. Je vůbec prvním Čechem, stejně tak prvním ze zástupců nových členských zemí, který bude zastávat takto významný post. Mandát je ve funkci stanoven na tři roky s možností prodloužení."

Více na ČT24.cz.

iDNES.cz: Přijmeme stovky běženců, ale bez kvót. A budeme si vybírat, říká premiér

STŘEDA, 24.06.2015

"Premiér Bohuslav Sobotka vyrazí na páteční a sobotní zasedání Evropské rady s návrhem, podle nějž Česko přijme stovky uprchlíků z táborů v Itálii a v Řecku a další běžence z táborů mimo Evropu. Uvedl to Český rozhlas 1 - Radiožurnál."

Více na iDNES.cz.

Novinky.cz: Šincl se ohradil: Nejsem zlobbován, Babiš je predátor

PONDÉLÍ, 22.06.2015

"Poslanec ČSSD Ladislav Šincl se ohradil proti výrokům vicepremiéra Andreje Babiše v sobotním Právu. Šéf ANO ho napadl za to, že byl zlobbován nejen penzijními, ale i loterijními společnostmi. Šincl to označil za lež a samotného ministra financí za predátora."

Více na Novinky.cz.