MENU

Aktuality - Česká politika

iDNES.cz: Politik nemá přijímat společenské nálady, reaguje Sobotka na Zemana

ČTVRTEK, 26.11.2015

"Premiér Bohuslav Sobotka nemíní ustoupit ve své kritice, v níž napadl prezidenta Zemana za vystoupení na Albertově. Stále trvá na tom, že Zeman legitimizujete šíření xenofobie a nenávisti. Politik by měl však podle něj hájit pravdu, mravy a humanismus, i když se bude muset postavit proti většině."

Více na iDNES.cz.

ČT24.cz: Příznivce Zemana vzaly do Prahy i autobusy. Mynář zajistil VIP prohlídku Hradu

ÚTERÝ, 24.11.2015

"Sedmnáctý listopad v Praze na Albertově letos oslavu konce totality příliš nepřipomínal. Na místo, odkud před 26 lety vyrazil průvod studentů, se studenti vůbec nedostali, protože si prostor zabrali příznivci prezidenta. Do Prahy je mimo jiné přivezly speciální autobusy. Do jednoho z nich se dostal i figurant České televize. Autobus byl vypravený z Osvětiman, odkud pochází hradní kancléř Vratislav Mynář. Jak zájezd probíhal a jaká privilegia jeho účastníci měli, natáčel pro Reportéry ČT Lukáš Landa."

Více na ČT24.cz.

CNI: Ukryté miliony odsouzeného kmotra Nováka

PONDĚLÍ, 23.11.2015

"CNI zjistilo, že odsouzený Alexandr Novák si krátce po návratu z vězení koupil s přáteli dva hotely. Nezaplatil za ně přitom ani korunu. V nemovitostech si totiž vyzvedl miliony, které si před svým odchodem do výkonu trestu ,schoval' u svého známého."

Více na CNInp.cz.

ČT24.cz: Vláda zvýší příspěvek pro handicapované o 10 procent

NEDĚLE, 22.11.2015

"Vládní koalice se definitivně shodla na zvýšení příspěvku na péči pro víc než 330 tisíc zdravotně a mentálně postižených. Částka se ve dvou krocích zvedne dohromady o desetinu. Nejprve v červenci příštího roku o pět procent, v lednu 2017 o dalších pět. Růst příspěvku pro handicapované podporuje i opozice."

Více na ČT24.cz.

Týden.cz: Němeček: Největším problémem je nedostatek personálu

STŘEDA, 18.11.2015

"Největším rizikem a problémem českého zdravotnictví je nedostatek kvalifikovaného personálu, shodl se ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) s odboráři. Slíbil jim, že bude usilovat o další peníze pro resort, a vyzval odbory, aby podpořily jeho snahy o další příliv peněz do zdravotnictví. Ministr je přesvědčen o tom, že zdravotnictví není černá díra, jak tvrdí jeho kritici, a že má-li se zajistit kvalitní péče, musí ministerstvo dostat další peníze."

Více na Týden.cz.

České noviny.cz: NKÚ odhalil na obraně porušení rozpočtové kázně za 2,2 mld. Kč

PONDĚLÍ, 16.11.2015

"Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) zjistil na ministerstvu obrany porušení rozpočtové kázně ve výši 2,2 miliardy korun. Nejvýznamnější pochybení kontroloři odhalili u zakázek na technickou ostrahu muničních skladů. NKÚ o tom dnes informoval v tiskové zprávě."

Více na České noviny.cz.

ČT24.cz: Kobra opět tvrdě udeřila, odhalila daňový únik za 1,4 miliardy

PÁTEK, 13.11.2015

"Daňová Kobra minulý týden obvinila 18 lidí z krácení daně při obchodech s pohonnými hmotami se škodou 1,4 miliardy korun. Hrozí jim až deset let vězení. Informaci přinesl deník Právo."

Více na ČT24.cz.

iDNES.cz: Senátoři dali šanci návrhu zcela zakázat předvolební billboardy

STŘEDA, 11.11.2015

"Návrh zcela zakázat předvolební billboardy politických stran začal schvalovat Senát. „Je to typ reklamy, který není lidmi vítaný, není příliš estetický,“ řekl senátorům Václav Láska ze Strany zelených. Návrh nový zákon zamítnout nebo vrátit ho k přepracování těsně v horní komoře parlamentu neprošel."

Více na iDNES.cz.

iDNES.cz: Pražská vláda ANO, ČSSD a Trojkoalice se definitivně rozpadla

ÚTERÝ, 10.11.2015

"Koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice na pražském magistrátu definitivně skončila. Zástupci ČSSD uvedli, že ztratili důvěru k Trojkoalici, tvořenou zelenými, lidovci a Starosty, a situaci označili za rozvod. Rozhodnutí padlo během jednání o vzájemných sporech, které skončilo asi po dvaceti minutách."

Více na iDNES.cz.

Echo24.cz: Kolik dostane přidáno Zeman a kolik Sobotka

PONDĚLÍ, 09.11.2015

"Politikům by měly vzrůst od ledna platy zhruba o sedm procent. Například základní měsíční odměna poslance a senátora se zvýší podle výpočtu ČTK o 4300 korun na 65.700 korun hrubého. Prezident by měl brát od příštího roku 218.900 korun a ministři 125.300 korun měsíčně. Plat se jim zvýší o 14.300 a o 8200 korun. Stoupnou taky náhrady."

Více na Echo24.cz.

Aktuálně.cz: Průzkum: Babišův náskok se zvětšuje. Volby by vyhrálo ANO před ČSSD

NEDĚLE, 08.11.2015

"Podle průzkumu agentury TNS Aisa pro Českou televizi by hnutí ANO získalo 28 procent hlasů a vyhrálo by volby před ČSSD, která by získala o 12 procentních bodů méně. Pořadí na prvních dvou místech je stejné jako v posledních průzkumech dalších agentur, rozdíl mezi ANO a ČSSD je ale výrazně větší. Podle průzkumu až 61 procent lidí nedůvěřuje vládě, opačně se vyjádřilo 38 procent dotázaných. Od posledního mínění se podíl mírně změnil v neprospěch vlády."

Více na Aktuálně.cz.

iDNES.cz: Chceme trvalou vojenskou přítomnost NATO, žádá devítka zemí včetně Česka

ČTVRTEK, 05.11.2015

"Kvůli "agresivním postojům" Ruska žádá devítka spojeneckých zemí včetně Česka o další posílení vojenské přítomnosti NATO na svém území. Ta musí být "robustní, důvěryhodná a trvalá", shodli se vrcholní představitelé devítky na zvláštní schůzce v rumunské Bukurešti."

Více na iDNES.cz.

ČRo.cz: Hrad chce z bezpečnostních důvodů rámy u vstupu do katedrály svatého Víta

STŘEDA, 04.11.2015

"Do katedrály svatého Víta na Pražském hradě zřejmě budou chodit návštěvníci přes bezpečnostní rám. Kancelář prezidenta republiky chce zpřísnit ostrahu Hradu už v příštím roce. Kromě rámu u vstupu do katedrály chce posílit kamerový systém a zvažuje i přejezdové detekční brány od Opyše a Prašného mostu."

Více na ČRo.cz.

Novinky.cz: Pelikán žádnou škodu nezpůsobil, říká ministerský posudek

PONDĚLÍ, 02.11.2015

"Ministerstvo spravedlnosti brání svůj postup při sporném vyjednávání se společností Corpus Solutions o nefungujícím systému elektronického obchodního rejstříku."

Více na Novinky.cz.

České noviny.cz: Trojkoalice opustila jednání o koalici kvůli nemocné primátorce

PÁTEK, 30.10.2015

"Dnešní jednání o nové podobě vedení města skončilo odchodem zástupců Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) z jednání s ANO a ČSSD. Důvodem byla nepřítomnost primátorky Adriany Krnáčové (ANO), která je nemocná. "Partnerům jsme řekli, že vyčkáme, až bude jejich tým kompletní, dáváme tak paní primátorce čas na uzdravení," řekl dnes předseda klubu Trojkoalice Petr Štěpánek (SZ). Koaliční krizi odstartovalo odvolání čtyř radních na jednání zastupitelů v minulém týdnu."

Více na České noviny.cz.