Vážení návštěvníci, tento web nyní funguje v úsporném režimu. Může se tedy stát, že některé zde prezentované údaje již nemusí být s postupujícím časem aktuální. Děje se tak v důsledku nedostatku finančních prostředků na údržbu bohaté databáze, přičemž na roční základní provoz by byla potřebná částka přibližně 107 tisíc korun. Pokusíme se v roce 2018 udržet aktuálních co nejvíce dat, jde však nyní o dobrovolnou a časově neurčenou práci. O budoucnosti webu v dalším období budeme informovat. Za možné nedostatky se omlouváme.
MENU

Aktuality - Česká politika

Týden.cz: Volby by vyhrálo ANO, ČSSD se lepší, podpora ODS "váhavá"

ÚTERÝ, 26.01.2016

"Lednové volby do sněmovny by podle Střediska empirických výzkumů (STEM) vyhrálo ANO před ČSSD, podpora obou stran se zvýšila na listopadovou úroveň. Podpora TOP 09 se opět snížila, a to na úroveň KDU-ČSL. Pozice ODS a KSČM se od prosince nezměnily. Mírně se zvýšily preference protiimigrantského hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), na udržení se v dolní komoře parlamentu by to ale nestačilo."

Více na Týden.cz.

ČT24.cz: Novým předsedou Strany zelených se stal Stropnický

SOBOTA, 23.01.2016

"Novým předsedou Strany zelených se stal bývalý náměstek pražské primátorky Matěj Stropnický. Na sjezdu zvítězil již v prvním kole nad starostou Prahy 4 Petrem Štěpánkem a učitelem Janem Šlechtou. Stropnický získal 117 hlasů z celkových 222, k vítězství potřeboval 112 hlasů. Nový šéf by měl stranu po několikaletém útlumu přivést zpět na výsluní."

Více na ČT24.cz.

Novinky.cz: Dáme prostor opozici, řeklo ANO, načež udělalo pravý opak

PÁTEK, 22.01.2016

"Koalice se v pátek rozhodla omezit řečnickou dobu poslanců k projednávání zákona o elektronické evidenci tržeb (EET). Čtyřicet minut po začátku mimořádné schůze místopředsedkyně Sněmovny Jaroslava Jermanová (ANO) navrhla omezit řečnickou dobu poslanců na 10 minut. Vystoupit budou moci pouze dvakrát. Ráno přitom šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek řekl, že koalice chce dát opozici prostor."

Více na Novinky.cz.

ČT24.cz: Stropnický: Uzavření rakouských hranic nemusí být koncem Schengenu

ČTVRTEK, 21.01.2016

"Rozhodnutí Rakouska uzavřít za jistých okolností své hranice podle ministra obrany Martina Stropnického (ANO) rozhodně není začátkem konce Schengenu. ,Paradoxně to může být naopak: Slovinsko udělá to samé, jakmile bude vědět, že nebudou migranti moci postupovat dál do Rakouska, tak je nepustí na svoje území. Naopak je to možná směr, kdy si Evropa tu svoji hranici skutečně začne efektivně chránit,' řekl Stropnický."

Více na ČT24.cz.

ČT24.cz: Fiala: ODS mnoho lidí odepisovalo, nyní je obnovená a připravená vládnout

SOBOTA, 16.01.2016

"Občanská demokratická strana už není rozhádaná a unavená. Během dvou let se změnila v odhodlanou politickou stranu, která je připravená znovu vládnout. Na úvod kongresu ODS to řekl předseda strany Petr Fiala. V projevu také varoval před populismem a oligarchickou chobotnicí prostupující z byznysu do médií a politiky. ODS si na víkendovém kongresu v Ostravě zvolí nové vedení. Fiala je jediný kandidát na předsedu."

Více na ČT24.cz.

DVTV.cz: Stropnický: Německo si po útocích musí říct, že je potřeba odložit korektnost, Česko by bylo tvrdší

ČTVRTEK, 14.01.2016

"Některé z mailů premiéra, které zveřejnili neonacisté, mě překvapily, třeba komunikace s agenturou STEM je za čarou, je to chyba našeho nakládání s některými materiály, říká ministr obrany Stropnický. Zároveň tvrdí, že útoky na ženy v Německu byly organizované a že je třeba postupovat tvrdě. Evropa si podle něj zvykla na pohodu, teď se ale prý ukazuje, že je třeba víc investovat do bezpečnosti."

Více na DVTV.cz.

Týden.cz: Extremisté zveřejnili další Sobotkovy e-maily a hrozí válkou

PONDĚLÍ, 11.01.2016

"Extremistický web White Media zveřejnil další e-maily, které prý patří premiéru Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD). Server tak učinil již podruhé. Extremisté navíc na webu vyhrožují, že zveřejní kompletní obsah Sobotkova e-mailu. Tvrdí také, že si ministerský předseda do své soukromé e-mailové schránky přeposlal dokument podléhající utajení. Sobotka to skrze svého mluvčího popřel."

Více na Týden.cz.

iDNES.cz: Koalice utne obstrukce kvůli evidenci tržeb. Pravice dá ústavní stížnost

PÁTEK, 08.01.2016

"Koalice do konce ledna ve Sněmovně odhlasuje zákon o elektronické evidenci tržeb, od něhož si vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL slibuje zvýšení výběru daní. O zákonu nechá koalice hlasovat i v případě, že ještě budou mít opoziční strany zájem o zákonu diskutovat a obstruovat jeho přijetí. „Je právo většiny schválit zákon,“ řekl šéf poslanců ČSSD Roman Sklenák."

Více na iDNES.cz.

České noviny.cz: Důvěra v prezidenta stoupla, věří mu 59 procent lidí

STŘEDA, 06.01.2016

"Prezidentovi Miloši Zemanovi v prosinci důvěřovalo 59 procent lidí, což je o tři procentní body více než v listopadu a o osm víc než v říjnu. Vládě momentálně důvěřuje 44 procent občanů, což oproti listopadu znamená pokles o dva procentní body. Nejdůvěryhodnější ústavní institucí pro občany ale dlouhodobě zůstávají starostové a obecní zastupitelstva, které kladně hodnotí přes 60 procent veřejnosti. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM)."

Více na České noviny.cz.

České noviny.cz: Neovlivni: Evropský úřad proti podvodům řeší dotace Agrofertu

ÚTERÝ, 05.01.2016

"Evropský úřad proti podvodům (OLAF) začal řešit podezření, že firma Agrofert ministra financí Andreje Babiše (ANO) změnila skrytým lobbingem ve státní správě pravidla čerpání dotací ve svůj prospěch. Anonymní oznámení na možný podvod dostalo několik evropských institucí na konci loňského roku. Zapojení OLAF do případu potvrdila Evropská komise, píše server Neovlivni.cz."

Více na České noviny.cz.

iDNES.cz: Klaus: Tsunami uprchlíků teprve přijde. Naše země nemůže být multikulturní

NEDĚLE, 03.01.2015

"Uprchlická vlna je teprve na začátku, blíží se stěhování národů, domnívá se exprezident Václav Klaus. ,Multikulturalistická ideologie' je podle něho zhoubná. ,Myslím, že migrovat ze své vlastní země je nenormálnost,' prohlásil Klaus v nedělním pořadu Partie na TV Prima."

Více na iDNES.cz.

Novinky.cz: Češi budou od ledna držet vojenskou pohotovost za EU

ÚTERÝ, 29.12.2015

"Bojová skupina (Battle Group EU) zemí Visegrádské čtyřky bude od počátku příštího roku držet půlroční vojenskou pohotovost za Evropskou unii. Česká republika vyčlenila 728 vojáků. Vojáci ze čtyř zemí mohou být EU vysláni k řešení krizové situace kdekoliv ve vzdálenosti až šesti tisíc kilometrů od Bruselu."

Více na Novinky.cz.

ČT24.cz: Už nejen neziskovky: Na obědy pro sociálně slabé děti dá ministerstvo 30 milionů

SOBOTA, 26.12.2015

"Celkem 30 milionů korun vyčlenilo ministerstvo školství na školní obědy pro děti ze sociálně slabších rodin. Finanční podpora z dotačního programu tak od nového roku doplní stávající pomoc od neziskových organizací. Na obědy díky solidaritě cizích lidí chodí v současné době zhruba dva tisíce školáků, jejichž rodiče mnohdy nemají na zaplacení stravného."

Více na ČT24.cz.

České noviny.cz: NKÚ zjistil v účetní závěrce MZ chyby přes pět miliard korun

PONDĚLÍ, 21.12.2015

"Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) zjistil v účetní závěrce ministerstva zdravotnictví (MZ) za loňský rok chyby přesahující pět miliard korun. Pokud by je ministerstvo nenapravilo, ovlivní chyby i účetní výkazy za Českou republiku. NKÚ o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Vyjádření ministerstva ČTK shání."

Více na České noviny.cz.

iDNES.cz: Kolik poslanců, tolik času na debatu. ANO chce omezit „žvanění“ ve Sněmovně

PÁTEK, 18.12.2015

"Hnutí ANO chce na začátku příštího roku navrhnout změnu jednacího řádu Sněmovny. Čas na projednání zákonů by měl být omezený a rozdělený mezi jednotlivé poslanecké kluby. Inspiraci našlo hnutí v Německu. Podle Martina Plíška z opoziční TOP 09 jde o další pokus o prosazení „náhubkového“ zákona a o umlčení opozice."

Více na iDNES.cz.