MENU

Aktuality - Česká politika

iDNES.cz: Ministryně: ODS posiluje, předstihla TOP 09. Volby by vyhrálo o pět procent hnutí ANO

23.04.2015

"Volební průzkumy CVVM naznačují, že se ODS odráží ode dna. Zatímco v únoru by stranu volilo pět procent respondentů, v dubnu to bylo už osm a půl procenta. Žádná jiná strana tak vysoký nárůst v posledních měsících nezaznamenala. V čele volebních preferencí i nadále zůstává hnutí ANO těsně následované ČSSD."

Více na iDNES.cz.

Aktuálně.cz: Potvrzeno: Mynář bere 120 tisíc čistého. Šéfové odborů až 80

PONDĚLÍ, 20.04.2015

"Prezidentská kancelář potvrdila, že kancléř Vratislav Mynář bere měsíčně 119 636 korun čistého. 78 tisíc z toho tvoří plat, zbytek průměrná odměna. Mynářův zástupce Petr Mužák si přijde na 83 tisíc korun. Kolik berou ostatní vedoucí zaměstnanci, není jasné. Hrad sice zveřejnil výši ředitelských platů, ke konkrétním částkám však nepřiřadil jména. Jedenáctka ředitelů odborů podle údajů Hradu bere od 50 do 80 tisíc čistého měsíčně."

Více na Aktuálně.cz.

Aktuálně.cz: Mynář odtajnil plat. Bere 120 tisíc měsíčně, nejvíc na Hradě

PÁTEK, 17.04.2015

"Hradní kancléř Vratislav Mynář bere plat 120 tisíc korun měsíčně včetně odměn. Řekl to v rozhovoru pro Deník. Hrad podle něj zveřejní platy a odměny kancléře, jeho zástupce a všech ředitelů odborů v pondělí na svých webových stránkách. Stanovisko Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ), které si pro tento krok Mynář vyžádal, bylo kladné."

Více na Aktuálně.cz.

iDNES.cz: Zemřel expremiér Stanislav Gross, bylo mu 45 let

ČTVRTEK, 16.04.2015

"V noci na čtvrtek zemřel bývalý premiér Stanislav Gross. Uvedla to mluvčí ČSSD Eva Gregorová. Gross působil jako ministr vnitra, v roce 2004 nahradil Vladimíra Špidlu ve vedení strany i jako předseda vlády. Byl dlouho těžce nemocný, podle médií trpěl amyotrofickou laterální sklerózou."

Více na iDNES.cz.

ČT24.cz: Babiš plánuje schodek příští rok o třetinu nižší. Za tři roky o polovinu

STŘEDA, 15.04.2015

"Ministr financí Andrej Babiš (ANO) navrhne pro rok 2016 schodek státního rozpočtu ve výši 70 miliard korun. Počítá s tím první návrh státního rozpočtu na příští rok, které jeho ministerstvo vypracovalo. Plánovaný schodek pro letošní rok je 100 miliard korun. Příští rok tedy počítá Babiš se schodkem o 30 miliard nižším, jeho ambice snižování schodku jde ale ve výhledu mnohem dál. Do roku 2018 by se měl dostat na 50 miliard."

Více na ČT24.cz.

ČT24.cz: Opozice Krnáčovou nepokácela. Hlasování se na program nedostalo

ÚTERÝ, 14.04.2015

"Opozičním zastupitelům hlavního města se nepodařilo odvolat pražskou primátorku Adrianu Krnáčovou (ANO). TOP 09 a ODS o to usilovaly kvůli sporu o nájemné ve Škodově paláci, kde Krnáčová s protistranou tajně domlouvala právní zastoupení Prahy. Hlasování o jejím odvolání se ale opozičním stranám nakonec ani nepodařilo prosadit do programu zastupitelstva."

Více na ČT24.cz.

České noviny.cz: Sněmovní volby by vyhrálo hnutí ANO před ČSSD

NEĎELE, 12.04.2015

"Volby do Sněmovny by nyní vyhrálo hnutí ANO s 29 procenty hlasů před ČSSD, jež na ně ztrácí 9,5 procentního bodu. Uvedl to průzkum agentury TNS Aisa pro Českou televizi, která jej zveřejnila v dnešních Otázkách Václava Moravce. Do dolní komory by se dostalo šest seskupení, hnutí Úsvit ne."

Novinky.cz: Vláda má problém – EU smetla dotaci

PÁTEK, 10.04.2015

"Ministerstvo práce a sociálních věcí definitivně přijde o 185 miliónů korun. Takovou sekeru totiž zanechala resortu Rusnokova vláda. Ta na podzim 2013 rozhodla proo koupi pražského sídla generálního ředitelství Úřadu práce (ÚP) za 299 miliónů korun s tím, že 236 miliónů zaplatí Evropská unie. Po upřesnění to mělo být o tři milióny méně."

Více na Novinky.cz.

Aktuálně.cz: Rychle, dokud to jde. Ministři nabírají lidi bez soutěže

ČTVRTEK, 09.04.2015

"Ministři o překot přijímají nové úředníky, než jim to zatrhne služební zákon. Na platech to bude stát desítky milionů. Rekordmanem je ministr vnitra, u něhož přibylo 52 zaměstnanců."

Více na Aktuálně.cz.

Novinky.cz: Novela ústavy se rýsuje, na Zemana si ale poslanci netroufnou

STŘEDA, 08.04.2015

"I když poslanci zleva zprava prezidenta Miloše Zemana kritizují, v debatě o změně jeho pravomocí se drží raději zpátky. Přes nedávné svalnaté řeči řady politiků si na něj netroufnou. Jak ukázala jednání poslanců, Zemanovi pravomoci ubírat nechtějí, případné změny se mají týkat až příštího volebního období hlavy státu od roku 2018."

Více na Novinky.cz.

Novinky.cz: Zeman má vlastní důstojnost a hrdost, pochválil prezidenta šéf ruské diplomacie

ÚTERÝ, 07.04.2015

"Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov ocenil českou hlavu státu Miloše Zemana za to, jak se zachoval ve sporu s americkým velvyslancem v Praze Andrewem Schapirem. Za to, že Schapiro kritizoval Zemanovu cestu do Moskvy na oslavy 70. výročí sovětského vítězství ve druhé světové válce, slyšel od Zemana, že má zavřené dveře na Hrad."

Více na Novinky.cz.

iDNES.cz: Kmotrovská hnízda v ODS dodoutnala. Zasáhli jsme tvrdě, říká po roce Fiala

SOBOTA, 04.04.2015

"Čištění ODS je u konce. Tam, kde doutnala kmotrovská hnízda, už nedoutnají. Tak mluví po více než roce v čele Občanských demokratů jejich předseda Petr Fiala. „Kdo dnes mluví za ODS, ten ji také řídí, žádní lidé v pozadí nejsou,“ říká v rozhovoru pro sobotní MF DNES. Teď je podle něj čas začít se soustředit na voliče a získat zpět jejich důvěru."

Více na iDNES.cz.

ČT24.cz: Krnáčová připouští nešikovnost, svědomí má ale čisté

STŘEDA, 01.04.2015

",Bylo to možná nešikovné, ale odmítám, že bych uvedla úmyslně někoho v omyl nebo něco skrývala,' konstatovala dnes v ČT primátorka Prahy Adriana Krnáčová (ANO). Reagovala tím na e-mailovou korespondenci, kterou vedla s jednatelkou protistrany, s níž je město ve sporu o pronájem Škodova paláce. Jednatelka Abigail Schaeffer jí v e-mailu navrhla, aby Prahu ve sporu zastupovala advokátní kancelář, která nakonec skutečně vyhrála. Kvůli nejasnostem tohoto výběru metropole smlouvu s advokátní kanceláří Kocián Šolc Balaštík nakonec zrušila. Opoziční zastupitelé z TOP 09 pak na primátorku podali trestní oznámení i za to, že jednala bez vědomí Rady. Schaeffer dnes ke kauze uvedla, že ona sama ani pronajímatel paláce, kterého zastupuje, se neznají s nikým, koho primátorce v korespondenci navrhla."

Více na ČT24.cz.

Novinky.cz: Stát v tichosti prodává svůj majetek mimo veřejné dražby

PONDÉLÍ, 30.03.2015

"Stát už několik let v tichosti prodává svůj kdysi pečlivě střežený majetek mimo veřejné dražby. A to přesto, že je vládní úředníci označují za nejtransparentnější způsob zpeněžování státního a obecního majetku."

Více na Novinky.cz.

Echo24.cz: Koalice couvá. Státní firmy nechá Babišovi

ČTVRTEK, 26.03.2015

"Andrej Babiš koncentruje v jedné osobě politickou, ekonomickou i mediální moc v rozsahu, jaká nemá v naší zemi po roce 1989 obdoby, hřímal na březnovém sjezdu ČSSD její šéf a premiér Bohuslav Sobotka. A jeho spolustraníci horlivě přemýšleli, jakými způsoby ministra financí a šéfa hnutí ANO omezit. V odbojné náladě padaly i nápady připojit se k návrhu TOP 09, který přesouvá firmy s majetkovou účastí státu z vlivu ministerstva financí pod resort průmyslu a obchodu. Po sjezdu je ale všechno jinak. Babiš pohrozil koncem v koalici a jeho partneři se stáhli. O odvaze sociálních demokratů si velké iluze nedělá navrhovatel zákona a 1. místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek."

Více na Echo24.cz.