Podpořte aktivity sdružení NFPK

Aktuality - Česká politika

iDNES.cz: Jde to pomaleji, než jsme čekali, říkají ministři po půl roce vlády

STŘEDA, 23.07.2014

"Všechno je komplikované a trvá příliš dlouho, hodnotí svou zkušenost po půl roce vlády ministr financí a šéf ANO Andrej Babiš. Podobně to vidí ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček z ČSSD, který před tím vedl ostravskou fakultní nemocnici. ,Na tohle jsem nebyl zvyklý, to pro mě bylo asi největší negativní překvapení,' popisuje Němeček."

Více na iDNES.cz.

iHNed.cz: Koaliční strany se dohodly na eurokomisaři. Vybraly Věru Jourovou

PONDĚLÍ, 21.07.2014

"Premiér Sobotka chtěl mít dohodu o českém zástupci v Evropské komisi do konce měsíce. Koalice se na něm nakonec shodla v pondělí. Stát se jím má ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová (ANO)."

Více na iHNed.cz.

iDNES.cz: Martin Bursík bude kandidovat za TOP 09 do Senátu

PÁTEK, 18.07.2014

"Exministr životního prostředí a šéf strany LES Martin Bursík bude na podzim kandidovat za TOP 09 do Senátu na Praze 1. V pátek to potvrdil její výkonný výbor. „Jednoznačně se nám zavázal, že když bude zvolen do Senátu, nebude už letos kandidovat na předsedu LES a bude pracovat pro TOP 09,“ řekl iDNES.cz první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek."

Více na iDNES.cz.

Echo24.cz: Tajnůstkář Dienstbier. Důležitý dokument neukázal ani v koalici

ČTVRTEK, 17.07.2014

"Ministr pro legislativu Jiří Dienstbier (ČSSD) tají před kolegy z koalice důležité informace. Ukázal to aspoň dokument z Evropské komise s připomínkami ke služebnímu zákonu. Na jeho existenci upozornil lídr opozice Miroslav Kalousek (TOP 09). Dienstbier sice tvrdil, že text oficiálně dostal až v čase Kalouskova vystoupení. Pak ale přiznal, že jeho neformální verzi měl už předtím. Neřekl o tom přitom ani lidem, se kterými má přípravu klíčové normy na starosti."

Více na Echo24.cz.

Novinky.cz: Stát nepřiznal odškodnění Tluchořovi a spol.

STŘEDA, 16.07.2014

"Ministerstvo spravedlnosti nevyhovělo žádosti bývalých poslanců Petra Tluchoře, Marka Šnajdra a Ivana Fuksy o odškodnění za trestní stíhání a pobyt ve vazbě v rámci kauzy Nagyová. O satisfakci se budou soudit."

Více na Novinky.cz.

deník.cz: OSVČ mohou dál papírovat. Počítač se odkládá

ÚTERÝ, 15.07.2014

"Skoro milion živnostníků v Česku si může oddychnout. I nadále budou moci s berními úřady, ale i Českou správou sociálního zabezpečení (ČSSZ) komunikovat i ,papírovou cestou'."

Více na Deník.cz.

ČT24.cz: ČT: Volby by s náskokem vyhrálo ANO, Piráti klepou na dveře

SOBOTA, 12.07.2014

"Volby do Poslanecké sněmovny by podle exkluzivního průzkumu pro ČT nyní vyhrálo s velkým náskokem hnutí ANO. Se ziskem 31 procent hlasů by si proti volbám loni v říjnu polepšilo o dvanáct a půl procenta. Naopak druhá sociální demokracie zaznamenává pokles. Rozdíl mezi ANO a ČSSD by byl 15 procent. Vyplývá z průzkumu společnosti TNS Aisa, který proběhl od 28.6. do 4.7."

Více na ČT24.cz.

Novinky.cz: Kvůli chybám a podvodům přijde ČR až o 65 miliard z eurofondů

PÁTEK, 11.04.2014

"Špatné čerpání evropských fondů může Českou republiku přijít až na 65 miliard korun. Informaci v pátek zveřejnil nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) s odvoláním na aktuální zprávu EU report 2014. Problémy ve čtvrtek přiznalo i ministerstvo pro místní rozvoj, které má čerpání v gesci. Úřad upozornil i na zjevné zneužívání dotací."

Více na Novinky.cz.

deník.cz: Bohuslav Sobotka: Misi kvůli útoku nezastavíme

STŘEDA, 09.07.2014

"Afghánská mise bude pokračovat i s českou účastí. To prohlásil krátce po včerejším útoku, při kterém zahynuli čtyři čeští vojáci a přes deset Afghánců, premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD)."

Více na Deník.cz.

iDNES.cz: Pokud bude ztrátová OKD na prodej, stát by mohl mít zájem, řekl Mládek

PONDĚLÍ, 07.07.2014

"Česká republika by mohla odkoupit od těžební společnosti NWR ztrátovou černouhelnou OKD, která v tuzemsku zaměstnává 14 tisíc lidí, a držet ho déle při životě. V České televizi to řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Podle NWR je však prodej dolů méně pravděpodobný."

Více na iDNES.cz.

ČT24.cz: Ministři kývli na nižší DPH i porodné na druhé dítě

STŘEDA, 02.07.2014

"Vláda schválila zavedení desetiprocentní sazby daně z přidané hodnoty na knihy, léky a kojeneckou výživu. Česko tak bude mít tři pásma DPH. Se sníženou desetiprocentní sazbou totiž zůstane zachována i základní 21procentní sazba a snížená 15procentní. A kabinet odsouhlasil i štědřejší systém porodného. Příspěvek se zřejmě bude od příštího roku vyplácet i na druhé dítě. Navíc na porodné bude mít nárok více rodin, protože podmínky pro jeho získání se zmírní."

Více na ČT24.cz.

Metro.cz: Schyluje se k velké bitvě o šéfa Prahy. O post se ucházejí tři primátoři

ÚTERÝ, 01.07.2014

"Obhájit křeslo si přeje současný primátor Tomáš Hudeček, ale vrátit se do něj chtějí i dva bývalý primátoři z ODS - Bohuslav Svoboda a Jan Kasl. Překvapí je snad nakonec kandidát hnutí ANO?"

Více na Metro.cz.

deník.cz: NKÚ: Stát zaplatil 254 milionů korun za registr budov, který neplní účel

PONDĚLÍ, 30.06.2014

"Stát zaplatil 254 milionů korun za registr úředních budov, který neplní svůj účel. Zjištění Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) dnes oznámila mluvčí úřadu Olga Málková. Ministerstva a další úřady měly dát do registru údaje o svých kancelářských budovách do července 2013, termín však vesměs nesplnily. Prověrka ukázala i velké rozdíly v cenách za pronájem kanceláří pro ministerstva. Ministerstvo financí sdělilo, že vláda nařídila doplnění registru a že náklady na nájemné by mohly díky přehledu o budovách klesnout o polovinu."

Více na Deník.cz.

ČT24.cz: Soud očistil Babiše. Možná by se někteří lidé měli omluvit, řekl ministr

ČTVRTEK, 26.06.2014

"Ministr financí Andrej Babiš (ANO) byl ve svazcích komunistické Státní bezpečnosti veden jako agent neoprávněně. Okresní soud v Bratislavě mu dal za pravdu ve sporu se slovenským Ústavem paměti národa. Pro opačný verdikt nebylo nalezeno dostatek důkazů. Žalobu na instituci, která na Slovensku spravuje archivní dokumenty Státní bezpečnosti, podal Babiš v roce 2012, tedy rok před předčasnými parlamentními volbami, ve kterých skončilo jeho hnutí ANO na druhém místě. Samotný proces ale začal až loni v červnu. Ústav paměti národa už avizoval, že se proti rozhodnutí odvolá."

Více na ČT24.cz.

České noviny: Ministr chyboval, když povolil vydání Torubarova do Ruska

ČTVRTEK, 26.06.2014

"Bývalý ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) chyboval, když loni povolil vydání ruského podnikatele Alexeje Torubarova k trestnímu stíhání do vlasti. Nevyčkal na výsledek azylového řízení. Ústavní soud dnes Blažkovo rozhodnutí zrušil. Torubarov opustil Česko za dramatických okolností, později z Ruska znovu uprchl a požádal o azyl v Maďarsku."

Více na České noviny.cz.