MENU

Aktuality - Česká politika

Novinky.cz: TOP 09 a ODS pošilhávají po spolupráci, kazí ji vztah k EU

PONDĚLÍ, 05.10.2015

"Postoj k evropské integraci. To je největší žába na prameni, která brání v užší spolupráci ODS a TOP 09, dvou pravicových stran, které pošilhávají po spolupráci v krajských i senátních volbách v příštím roce."

Více na Novinky.cz.

iDNES.cz: Kvóty nekvóty, vztahy s Německem máme nejlepší v historii, míní Sobotka

PÁTEK, 02.10.2015

"Vztahy mezi Českem a Německem jsou i přes migrační krizi nejlepší v novodobé historii, je přesvědčen premiér Bohuslav Sobotka. Uvedl to ve čtvrtek večer na německém velvyslanectví v Praze. Někteří diplomaté přitom mluví o ochlazení vzájemných vztahů."

Více na iDNES.cz.

ČT24.cz: Zeman v OSN: Terorismus není jen Islámský stát, musíme hledat nové formy boje

STŘEDA, 30.09.2015

"Ke koordinované akci proti islamistům pod záštitou Rady bezpečnosti OSN vyzval v úterý český prezident Miloš Zeman. V úterní všeobecné rozpravě Valného shromáždění OSN uvedl, že k likvidaci vůdců teroristických organizací a jejich nervových center jsou zapotřebí malé vojenské jednotky vybavené bezpilotními letouny i vrtulníky."

Více na ČT24.cz.

ČT24.cz: Mládek: Aféra kolem Volkswagenu je pro českou ekonomiku špatná věc

NEDĚLE, 27.09.2015

"Skandál s manipulací měření emisí u naftových vozů bude mít vliv na českou ekonomiku, protože z Německa se zřejmě bude v krátkodobém horizontu vyvážet méně automobilů, prohlásil v Otázkách Václava Moravce ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD). Aféra podle něj bude mít dopad hlavně na české dodavatele autodílů pro luxusní vozy. ,V Evropě je veřejným tajemstvím, že automobilky manipulují s normovaným měřením spotřeby,' okomentoval kauzu kolem Volkswagenu bývalý viceguvernér ČNB Luděk Niedermayer."

Více na ČT24.cz.

Novinky.cz: Ministři do soudního sporu s EU jít nechtějí

STŘEDA, 23.09.2015

"Rozhodnutí EU o schválení kvót pro rozdělování běženců mezi jednotlivé členské země by podle ministrů neměla napadat soudní cestou. Před jednáním vlády se na tom ve středu shodli ministři Andrej Babiš, Martin Stropnický, Jiří Dienstbier a Kateřina Valachová (ČSSD). Rozhodnutí Unie nehodlá respektovat Slovensko, které je podle premiéra Roberta Fica připraveno i na soudní spor s Bruselem."

Více na Novinky.cz.

České noviny.cz: Předsednictvo ANO projedná údajný střet zájmů u Kleslové

ÚTERÝ, 22.09.2015

"Předsednictvo hnutí ANO dnes bude jednat o působení místopředsedkyně Radmily Kleslové v orgánech pražských městských firem a spojení s polostátním podnikem ČEZ. ČTK to potvrdil předseda hnutí Andrej Babiš, který předsednictvo sám svolal. Z vyjádření několika členů předsednictva vyplývá, že se bude debatovat také o působení zastupitelů hnutí v orgánech společností s majetkovou účastí státu, krajů, měst a obcí. Případnou rezignaci Kleslové nebo její odvolání členové předsednictva neočekávají."

Více na České noviny.cz.

ČT24.cz: Stropnický: Na zvládání migrace se může podílet přes 5000 českých vojáků

20.09.2015

"Armáda je schopná na ostrahu českých hranic a pomoc v evropských a blízkovýchodních utečeneckých táborech nasadit víc než pět tisíc mužů. V Otázkách Václava Moravce to prohlásil ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Současně navrhl, aby země Visegrádu pomohly na maďarském pomezí vybudovat uprchlický tábor."

Více na ČT24.cz.

Novinky.cz: Důchodcům jednorázově 900 korun, shodla se koalice

PÁTEK, 18.09.2015

"Průměrná penze po letošním zvýšení v průměru o 200 korun příští rok vzroste jen o 40 Kč měsíčně. Důvodem je rekordně nízká inflace. Nízký růst penzí chce ale vláda důchodcům vynahradit vyšším jednorázovým příspěvkem ve výši 900 korun, řekla ve Sněmovně ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD)."

Více na Novinky.cz.

Deník.cz: Koalice v jihočeské metropoli je uzavřena: ANO, ČSSD, ODS a lidovci

STŘEDA, 16.09.2015

"Na uzavření nové koalice, jež povede město po zbytek volebního období, se v pondělí pozdě večer domluvili zástupci ANO 2011 spolu se sociálními, občanskými a křesťanskými demokraty."

Více na Deník.cz.


Zdroj: http://www.denik.cz/jihocesky-kraj/koalice-je-uzavrena-mesto-povede-ano-cssd-ods-a-lidovci-20150914-ohvo.html

České noviny.cz: Vedení Prahy a zástupci firem oznámí detaily otevření Blanky

STŘEDA, 16.09.2015

"Vedení Prahy a zástupci firem dnes na společné tiskové konferenci představí detaily týkající se sobotního otevření tunelu Blanka. Odpoledne novinářům a televizním štábům umožní, aby se několik dnů před zprovozněním šestikilometrovou stavbou projeli. Problematický tunel stál 37 miliard, včetně napojení na Strahovský tunel 43 miliard korun."

Více na České noviny.cz.

HN.cz: Průzkum: Volby by v srpnu suverénně vyhrálo ANO, ODS by přeskočila TOP 09

NEDĚLE, 13.09.2015

"Sněmovní volby by koncem srpna podle průzkumu agentury TNS Aisa pro Českou televizi vyhrálo hnutí ANO před ČSSD a KSČM. V porovnání s předchozím červnovým průzkumem agentury ODS výrazně přeskočila TOP 09. Poslance by si udrželi i lidovci. Výsledky průzkumu zveřejnila ČT v neděli odpoledne."

Více na iHNed.cz.

Novinky.cz: Před pražským magistrátem se protestovalo proti kuchyňce

ČTVRTEK, 10.09.2015

"Jednání pražských zastupitelů ve čtvrtek provázel protest proti klientelismu v souvislosti s kauzou kolem pražských stavebních předpisů (PSP). Účastníci poukazovali na to, že politici řeší některá témata v kuchyňce mimo záběry kamer a mikrofonů. Sama primátorka Adriana Krnáčová (ANO) už dřív přiznala, že na magistrátu se v kuchyňce jedná běžně."

Více na Novinky.cz.

iDNES.cz: Na ministerstvech přibudou stovky úředníků. Vzniknou i nové úřady

PONDĚLÍ, 07.09.2015

"Přestože se vláda v koaliční smlouvě zavázala k šetření a „zefektivnění státní správy“, přibývají na ministerstvech stovky úředníků. Vzniknout by navíc měly i zcela nové úřady. Vyplývá to z podkladů, které mají k dispozici Lidové noviny."

Více na iDNES.cz.

České noviny.cz: Zeman jednal s čínským prezidentem, pozval ho do Česka

PÁTEK, 04.09.2015

"Český prezident Miloš Zeman se dnes v Pekingu sešel se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Zeman po jednání řekl českým novinářům, že pozval čínského vůdce na návštěvu České republiky v příštím roce a ten jeho nabídku přijal. Nejvyšší představitel druhé největší ekonomiky světa by se tak měl stát prvním čínským prezidentem, který Česko navštíví."

Více na České noviny.cz.

Aktuálně.cz: V Praze 5 se rozpadla koalice, končí zelení a Piráti

ČTVRTEK, 03.09.2015

"Po Praze 4 jde o druhou pražskou radnici, kde se po volbách zhroutila rada. Zelení s podporou Pirátů vládli Praze 5 spolu s ČSSD, KDU-ČSL a TOP 09 v čele se starostou Radkem Klímou."

Více na Aktuálně.cz.